Vyrůstala jsem v období a v rodině, kde se o sexu moc nemluvilo. Jen se naznačovalo. Prostě byla to záležitost jen těch dvou zamilovaných a ne téma pro hovor mezi rodiči a dětmi.

Také časopisy a filmy touto tématikou nebyly tenkrát u nás běžně k dostání, o praktických pomůckách nemluvě. Tyto věci se k nám dostávaly díky přátelům ze zahraničí. Byla jsem proto ráda, že po r. 1989 se mohlo otevřeněji mluvit a hlavně dostat k těmto pro někoho ožehavým věcem. 

Já jsem v té době byla dvojnásobnou matkou, ale použití těchto "náhražek" mi nebylo cizí. Taky proto, že v té době manžel pobýval pracovně dost často mimo republiku a já byla ráda za tuto náhradu, neboť jak říká klasik "tělo si žádá své".

Pořídila jsem si umělý penis, jak se říkalo a možná i říká dál ROBERTKA. Měla jsem ho vždy ukrytý před dcerami mezi ložním prádlem. Myslela jsem, že je to ideální skrýš, protože povlečení na postele jsem měnila pouze já, a tedy nehrozilo nebezpečí, že ho objeví nepovolaná osoba.

Jak jsem se ale tehdy mýlila!

Jednou byl u nás na kafi můj bratr s dcerou stejně starou jako má mladší dcera (6 let). Hrály si a najednou přiběhly, že si chtějí hrát na duchy a abych jim půjčila bílá prostěradla. Nechtělo se mi zvedat z křesla a povolila jsem jim, aby si prostěradla vzala sama.

Děvčata odběhla, ale za chvíli přiběhla s očima dokořán a krabičkou v ruce. V ní ležel ROBERTEK. Malá neteř se obrátila :"Teto, strejda si tady něco zapomněl. Jak asi bude čurat?"

Já i můj bratr jsme poněkud ztuhli. Vzala jsem si obě děvčata stranou a vzhledem k jejich věku a schopnosti chápat, jsem jim vysvětlila, že toto je hračka pro maminky, když tatínkové dlouho pracují a nejsou doma.

Čekala jsem spoustu otázek, ale holčičky jen pohodily hlavičkama a odběhly si hrát dál na duchy.

Januše

Dobré ráno Januše,
dnes už jsou nejspíš neteře starší. Docela by mě zajímalo, zda si na chvíle, kdy si u Vás chtěly hrát na duchy, stále pamatují a zda již vědí, co to měla teta schované ve skříni... :-).

Dobré ráno ženy-in,
dnešní téma bude o sexu a stydlivosti. Nechci zacházet do krajností, ale každé z nás se mohl stát nějaký trapas se sexem spojený.

Přistihly vás Vaše děti nebo rodiče při sexu? Jak nejlépe takovou situaci řešit? Jak byste dnešním dětem vysvětlila proces oplodňování? 

Zdá se vám, že dnešní téma není právě to nejlepší, protože by se o takových věcech mělo mlčet? Napište nám také.

  

Dnes se totiž budeme bavit o sexu, nebo si o něm budeme raději jen šeptat?

 

Stydíte se mluvit o sexu?

Řeknete partnerovi, když máte nějaký problém?

Komu se nejčastěji svěříte – kamarádce, rodičům, nikomu?

 

Nakupovala jste někdy v sexshopu?

Manžel vás k tomu stále přemlouvá?

Proč byste tam nikdy nevstoupila?
Jaké jsou sexshopy v zahraničí?

 

Vzpomínáte na první videokazety po roce 1989?

Na jejich dabing?

Navnadily vás, pobouřily, nebo jste se jen smála?

 

Našly vaše děti něco, co neměly?

Jak jste jim to vysvětlila?

Chodí na základní školu a už toho ví o sexu víc než vy?

Kdy vás dostaly do rozpaků?

 

 Proč by se o sexu mělo raději mlčet?

Proč by se o sexu mělo raději mluvit?

 

Napište nám na:

redakce@zena-in.cz

 


Nezapomeňte si přečíst příští novinku. Bude totiž informovat o dnešní soutěži!!!
Reklama