Letní počasí, vysoké teploty, stres, střídání teplot díky klimatizovaným místnostem – to vše má vliv na teplotu našeho těla a jeho termoregulaci, kterou zná každý z nás. Pocení je přirozený proces těla, který jej ochlazuje a chrání před přehřátím.

Stékající krůpěje potu po zádech, mokré stopy v podpaží, vlhké dlaně nebo orosené čelo – s projevy pocení se setkal téměř každý z nás. Lidské tělo se přirozenou cestou brání vysoké teplotě okolního prostředí, reaguje na fyzickou aktivitu, stres, nervozitu a emoce.

Někdy je ale pocení problémem: Pokud se hodně potíte, necítíte se dobře. Nejen, že máte vlhké či mokré oblečení nebo vlasy, také na sebe poutáte negativní pozornost. Pot, usazený na pokožce a v oděvu totiž může nepříjemně zapáchat, což okolí cítí. Pokud někomu podáte ruku, která je zpocená a mokrá, je to nepříjemné nejen vám, ale také tomu, kdo vaši ruku tiskne. Pokud se vám více potí nohy, je pro vás zutí na návštěvě nepříjemným zážitkem. Díky těmto zkušenostem hledáte logicky přípravek, který zmírňuje pocení a zabraňuje vzniku tělesného pachu.

Hledáte účinný přípravek, který vám pomůže v boji proti nadměrnému pocení? Vyzkoušejte antiperspirant Driclor, který je vhodný k péči o potící se pokožku, především v podpaží, na rukou a nohou.

Driclor – nedejte šanci potu

Antiperspirant Driclor obsahuje látky zmírňující pocení, čímž také zabraňuje vzniku tělesného pachu. Potní žlázy se nejprve mechanicky uzavřou, tím mohou snížit tvorbu potu. Přebytečná voda v těle nezůstává, pouze se vyloučí jinou cestou. Přípravek v žádném případě neslouží k léčbě nadměrného pocení.

driclor

Jak se Driclor používá?

Driclor se nanáší na ruce, nohy nebo do podpaží pouze jednou denně. Prvních 7 až 10 dní se doporučuje používat Driclor 1x denně večer těsně před spaním. Před aplikací je nutné si důkladně vysušit podpaží, pokud se vysprchujete, aplikujte Driclor nejdříve ½ hodinu poté. Driclor se nemá používat s depilačními krémy a nejméně 24 hodin před oholením/po oholení podpaží. Během dne se antiperspirant už nepoužívá. První výsledky je možné zaznamenat již týden od začátku používání. Při zmírnění projevů pocení je možné omezit používání Dricloru, stačí jej aplikovat pouze dvakrát týdně, později i méně často.

Zapojte se do testování antiperspirantu Driclor!

Právě teď se můžete zapojit do soutěže, ze které vybereme 30 výherkyň, které získají k testování antiperspirant Driclor! Následně je poprosíme, aby nám napsaly, jak jsou s antiperspirantem spokojeny, jak jim pomohl od nadměrného pocení. Jejich vyjádření vám přineseme v dalším článku „Jak čtenářky testovaly antiperspirant Driclor“

Driclor je kosmetický přípravek. Obvyklá cena za 20 ml balení je 199 Kč.

ZDE si můžete přípravek Driclor koupit a získat podrobné informace.

Pocení z pohledu dermatologa

„Pocení patří k běžným tělesným projevům, kterými se lidské tělo chrání před přehřátím. Lidé se také více potí při fyzické aktivitě, vlivem stresu, emocí nebo hormonů. Množství potu, které tělo vyprodukuje, je však individuální,“ říká dermatoložka MUDr. Kateřina Fajkošová.

Pot se tvoří v potních žlázách. Malé potní žlázy se vyskytují všude, nejvíce na dlaních a chodidlech, velké potní žlázy se vyskytují hlavně v podpaží, okolo konečníku a na prsou. Jejich sekret obsahuje organické složky, při jejichž rozkladu vzniká nepříjemný zápach.

„Nadměrné pocení – primární hyperhidróza vyvolaná emocemi bez zjevné příčiny – podle statistických odhadů trápí asi 1 % populace,“ doplňuje MUDr. Kateřina Fajkošová.

Nadměrné pocení (sekundární hyperhidrózu) může způsobit i celá řada nemocí, například cukrovka, choroby štítné žlázy, některé neurologické nemoci, ale také užívání určitých léků, například antidepresiv.

„Prvním krokem k odstranění zvýšené tvorby potu je zjištění, zda jeho příčinou není nějaké onemocnění. V takovém případě kosmetika nepomůže a s léčbou musí pomoci lékař. Zmírnit projevy pocení je možné také dodržováním hygienických zásad, výběrem oděvů z prodyšných látek a používáním vhodných antiperspirantů, které sníží tvorbu potu,“ říká MUDr. Kateřina Fajkošová.

Reklama