Nejlepší recept proti podzimním plískanicím? Jednoznačně relaxace. Někdo dává přednost skleničce vína a dobré knize, pro někoho je lepší aktivní forma relaxu, většina ale nepohrdne příjemnou masáží nebo léčivou, hřejivou koupelí.

Lázně by měli lékaři předepisovat proti podzimní únavě možná i preventivně. Zkuste si je letos předepsat sami!

Domácí prostředí, noví lidé

Nejlépe si člověk od starostí běžných dní odpočine mimo své tradiční prostředí. Velké lázeňské rezorty sice někomu mohou vyhovovat, domácí atmosféra má ale pro stále více lidí to pravé kouzlo. Menší lázně mají ke svým klientům i mnohem osobnější přístup a lépe se zde domluvíte i na různých změnách programu.

lazne

„Pokud si u nás klient z široké nabídky programů nemůže vybrat, nabízíme možnost sestavit si pobyt dle vlastního přání. Základem je samozřejmě vstupní lékařská prohlídka a každý den alespoň jedna léčebná procedura. I tu si můžete vybrat sami po konzultaci s lékařem.,“ uvádí primář MUDr. Jiří Leisser, lékařský ředitel pro lázeňskou léčebně rehabilitační péči Lázně Teplice nad Bečvou a.s. Nemusíte si tak nechat propadnout předepsanou proceduru, o které víte, že vám nebude příjemná. Například místo sauny můžete jít do bazénu.

Zázračné Mrtvé moře na dosah

Nemůžete zapomenout na letošní dovolenou u moře, kde jste si užívali léčivé účinky slané vody a hned byste jeli zpátky? Zavzpomínat na letní měsíce můžete i díky tomu, že řada lázní nabízí procedury s léčivou mořskou solí. Mezi ty nejúčinnější patří sůl z Mrtvého moře. Voda Mrtvého moře obsahuje neuvěřitelných 21 minerálů a 12 z nich nenajdete v žádné jiné vodě. V lázních Teplice nad Bečvou se účinky této blahodárné soli dokonce násobí při rozpuštění ve zdejší unikátní minerální kyselce. Nechte se opečovávat v místních koupelích, bahenních zábalech i v solné jeskyni. Poděkuje vám vaše pokožka a třeba i bolavá záda.

Dopřejte si péči!

V lázních nenajdete jen zábaly a koupele, ale můžete se těšit i na výborné jídlo. Dopřejte si snídani do postele, ale i třeba gurmánské večeře. Když počasí dovolí, můžete vyrazit i na piknik. Dobré jídlo ve spojení s příjemným prostředím a relaxací bezpečně zažene všechny podzimní chmury. 

Vyrazte za barevným podzimem

Pokud ale máte podzim rádi a chcete si všechny jeho krásné barvy vychutnat, okolí lázní nabízí i pro vás spoustu aktivit. Dlouhé procházky nebo pohodové cyklovýlety má v doprovodných nabídkách řada z nich. V lázních Teplice nad Bečvou si navíc můžete zapůjčit i hole na severskou chůzi, a znásobit tak účinky klasické chůze. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost přírodě či městu.

lazně

Více informací o jednotlivých pobytech se dozvíte na www.ltnb.cz.

Reklama