Nevíte si rady s přebytkem vlašských ořechů? Vyzkoušejte tip čtenářky Marty61, který od ní přišel jako příspěvek k tématu: Podzimní plody.

Jak bezpečně uchovat vlašské ořechy

ořechy

Lámete si hlavu nad tím, jak uchovat zbylé naloupané vlašské ořechy, které jste nespotřebovali při pečení? Mám jednoduchou a báječnou radu. Uložíte je do zavařovacích sklenic, utěsníte víčkem a necháte asi dvacet minut povařit ve vodě teplé asi osmdesát stupňů. Sklenice s ořechy pak uložíme do chladné spíže. Takto zavařené ořechy nám bezpečně vydrží i déle než rok. Jádra tak zůstanou dlouhou dobu čerstvá, nezhořknou a ani se do nich nepustí žádní chrobáčci či jiný škodlivý hmyz. I ten má totiž oříšky hrozně rád. Ale to my taky!!!

Pěkný den přeje,
Marta61

Téma dne: Podzimní plody

Jak nakládáte s podzimními plody?

Na zahrádce dozrávají jablka, hrušky, ořechy... je čas vmyslet, co s takovým množstvím podzimních plodů letos podniknete. Ale to možná házím trávu do větru, vždyť každý přece má nějaký svůj zaběhnutý způsob jeho „likvidace“. Rozdáváte ovoce po příbuzných, skladujete ho ve sklepích, zavařujete, sušíte? Pište mi své tipy, jak skladovat či likvidovat podzimní plody! Poraďte ostatním čtenářkám a podělte se o své zkušenosti. Anebo mi napište nějakou veselou historku, kterou máte s podzimními plody spojenou. Vaše příspěvky (dlouhé minimálně jako tento odstavec) očekávám v redakčním e-mailu. Získat za svůj příspěvek můžete skvělý Lipton bílý čaj v pyramidových sáčcích a k němu barvu na vlasy Palette intensit color creme COOL BLONDS.

Reklama