Žemlovka neboli zemlbába je často považována neprávem za nouzové jídlo, při kterém se chutně zužitkuje zbytkové pečivo. U nás doma je žemlovka pochoutka, kterou dělám zásadně z vánočky, namísto ze starých rohlíků či žemlí. Někdo si ji dokonce vylepšuje tvarohem, na internetu jsem našla dokonce verzi s banány či žloutkovým krémem.

Jak tedy připravit tu nejjednodušší, klasickou žemlovku?

Připravte si tyto suroviny:

Starší bílé pečivo - rohlíky, žemle, veky. Chcete-li si opravdu zamlsat, použijte vánočku nebo mazanec.
Jablka - 4 nebo 5 ks.
Cukr moučka, může být i vanilkový cukr.
Vejce - 4 až 6 ks.
Mléko - podle potřeby.
Máslo a strouhanku na vymazání a vysypání zapékací formy.
Skořice - trochu.
Rozinky, vlašské oříšky - podle chuti. 

Ze všeho nejdříve si nakrájíme pečivo. Rohlíky na kolečka, veku na plátky, vánočku na plátky.
Zapékací misku vymažeme máslem a vysypeme strouhankou.
V hlubokém talířku nebo misce si rozšleháme asi 200-300 ml mléka s trochou cukru a žloutky. Do takto upraveného mléka namáčíme pečivo. Je lepší nechat jej pořádně nasáknout. Poté pečivo skládáme nejprve na dno zapékací misky, poté zaskládáme i boky nádoby.

Nastrouháme si nahrubo jablka a ty navrstvíme na pečivo do zapékací misky. Posypeme trochou cukru, skořicí. Můžeme i rozinkami a nasekanými ořechy. Záleží na naší chuti.
Jablka zakryjeme opět vrstvou pečiva namočeného v mléce. Tuto vrstvu pokapeme rozpuštěným máslem.

Žemlovku dáme zapéct do předehřáté trouby. Při 160 °C pečeme až do té doby, než nám povrch zezlátne.
Mezitím si v míse ušleháme bílky s cukrem do tuhého sněhu. Ten navrstvíme na upečenou žemlovku a ještě chvíli dopékáme, opět až nám zezlátne povrch.

Dobrou chuť!

Obyčejná žemlovka vám nestačí?

Tvarohová žemlovka
Suroviny: 12 starších rohlíků, cca 750 ml mléka, 1/2 kg tvarohu, 2 vejce, 100 g cukru, 50 g rozinek, 50 g másla.
Postup: Rohlíky nakrájíme na 1/5cm kolečka. Tvaroh umícháme s vejci a cukrem, přidáme horkou vodou spařené rozinky. Vymažeme pekáček máslem. Do pekáčku skládáme rohlíky těsně vedle sebe, které  namáčíme v mléce. Na  vrstvu rohlíků namažeme tvarohovou směs. Uděláme ještě jedno patro a skončíme vrstvou rohlíků. Zbytek másla rozpustíme a pokapeme jím horní vrstvu rohlíků. Zalijeme zbytkem mléka a dáme zvolna péct do středně vyhřáté trouby. Pečeme cca 30 minut dozlatova. Necháme vychladnout a pocukrujeme.
(ZDROJ)

Nebo netradiční žemlovka s banány?
Suroviny: půl kila banánů a půl kila jablek, rohlíky či žemle, trochu rumu, rozinky, tuk, citronová šťáva.
Postup: Jablíčka oloupeme a nakrájíme spolu s banány na plátky. Obojí dáme na pánev s rozehřátým tukem. Vše dusíme, poté přidáme rozinky, citronovou šťávu a rum. Pečivo si nakrájíme na plátky a skládáme do vymazané formy. Střídáme vrstvy ovoce a pečiva, zakončíme pečivem. Potřeme trochou tuku a zvolna zapékáme.
Tip: Nemusíme zapékat jen v jedné veliké zapékací míse, ale jednotlivé porce můžeme připravit v malých mističkách.

A jedna opravdu labužnická žemlovka na závěr...

Bábinčina slavnostní žemlovka pro ty nejfajnovější jazýčky
Suroviny: 300 g housek (asi 6 kusů), 1/3 l mléka, 500 g jablek, 60 g krystalového cukru, skořice, kůra z 1/2 vosku zbaveného citronu, 60 g másla, 40 g hrozinek, 30 g oříšků, 1/8 l mléka navíc, 1 vejce, máslo a strouhanka na vymazání dortové formy.
Žloutkový krém: 200 g mléka, 2 žloutky, 50 g krystalového cukru, vanilkový cukr, 20 g hrubé mouky, pevný sníh ze 4 bílků.
Postup: Housky, nebo nesypané rohlíky, nakrájíme na plátky a navlhčíme mlékem. Dortovou formu nebo kastrol vymažeme máslem a vysypeme strouhankou, načež do ní klademe vrstvu navlhčených housek, vrstvu na plátky nakrájených jablek, posypeme je cukrem se skořicí a kůrou, hrozinkami a sekanými oříšky. Na to dáme opět nakrájené housky, pokapame máslem, přidáme jablka, cukr se skořicí, hrozinky a sekané oříšky. Povrch poklademe opět navlhčenou houskou, pokapeme máslem a celek zalijeme trochu mlékem, ve kterém jsme umíchali 1 vejce, a žemlovku pečeme v mírnější troubě asi 3/4 hodiny. Mezi pečením ji poléváme zbytkem mléka s vejcem.

Před podáváním potřeme žemlovku žloutkovým krémem a dáme na asi 3-5min. do horké trouby zrůžovět. Potom žemlovku upravíme na mísu a podáváme horkou.

Žloutkový krém:
Do hrnku s mlékem rozšleháme žloutky, přidáme cukr, vanilkový cukr, a mouku. Hrnek postavíme do vodní lázně (kastrolku s vařící vodou) a šleháme tak dlouho, až tekutina zhoustne na tuhý krém. Odstavíme a chvíli mícháme, až trochu zchladne (aby se nevytvořil škraloup). Prochladlý krém zamícháme do pevného sněhu.

P.S.: Místo žloutkového sněhu můžeme použít pouze tuhého, slazeného sněhu z bílků.
(ZDROJ)

Dobrou chuť přeje
Reklama