V tomto článku najdete opět dva čtenářské recepty na rychlé vánoční cukroví, které je dnešním tématem. Tyto recepty dorazily od čtenářek Aleny a Vjanouskovcove...

Rychle, rychle, ať už je to cukroví hotové! Jestli jsou tohle myšlénky, které se vám honí hlavou, pak můžete dělat cukroví s dnešním tématem Ženy-in! Určitě ho budete mít rychle hotové, protože témna zní: Rychlé vánoční cukroví. Následující dva recepty jsou od čtenářek Vjankouskovcové a Aleny...


Dobrý den. Posílám rychlé, nepečené, ale hlavně vynikající cukroví. Dělala jsem ho letos prvně. Našla jsem ho v časopise Vlasta a už je polovina sněděná.

Rumové kostičky

rumové

  • 300 g dětských piškotů
  • 200 g bílé čokolády
  • 150 g změklého másla
  • 100 g mouč.cukru
  • 100 g mandlí
  • 3 lžičky rumu
  • Na ozdobení:200 g bílé čokolády,50 g tmavé

Utřeme máslo s cukrem do pěny a vmícháme rozpuštěnou bílou čokoládu.Piškoty rozdrtíme válečkem,mandle spaříme,oloupeme a nasekáme na drobno.Vmícháme do máslové hmoty,přidáme rum,dobře propracujem a necháme 30 min.odležet.

Vyválíme placku asi 1,5cm a ostrým nožem nakrájíme čtverečky.Necháme 2 hodiny v lednici ztuhnout.Potom přelijeme bílou rozpuštěnou čokoládou a po ztuhnutí ozdobíme tmavou čokoládou.

Jinak už mám vše hotovo.
Vjanouskovcova


Hezký den vám přeji všem ,chci vám poslat recept na jablečné kuličky ,který mi zanechala moje maminka.

  • 20dkg moučkového cukr
  • 28dkg jablek
  • 1 vanilkový cukr - uvařit bez vody

Do studeného přidme nastrouhanou kůru z 1 pomeranče,šťavu z 1 citronu, 10dkg mletých ořechů,balíček piškotu rozdroliť zamíchat a děláme kuličky které máčime v čokoládě na páratku ,necháme vychladit ...já pod kuličky dávam kulatý piškot..

Doporučuji jsou moc dobré, přeji všem čtenářkam ženy in a celé redakci hezké svátky a hodně zdravíčka v Nové roce 2011.

Alena

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Rychlé vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

Receptů přichází skutečně velké množství, zasílejte je do 14.00 hodin, pozdější již nebudou zveřejněny.

pik

Reklama