píše hned v úvodu svého příspěvku čtenářka s nickem renicek. její práce v terénu za každého počasí ji donutila myslet na teplé oblečení. Ale nemyslete si, že funkční prádlo nemůže být zároveň vtipné. o tom vás přesvědčí ve svém příspěvku

Letní a zimní prádlo. Mé povolání mě často přivede ven, často do lesa, daleko od civilizace. Často není možné sednout si na rychlé kafe a ohřát si záda přitisknutím na horké topení. Jednou za čas míváme i týdenní pobyty. Venkovní práce. V lese. To znamená brzo ráno ven, celý den v jakémkoliv počasí a odpoledne zpátky. A to ubytování často nebývá nic luxusního. Ale jsem fajn kolektiv a práci máme rádi, tak nenaříkáme. Jen ta zima! Jako správné ženské jsme také teplomilné.

V práci dostáváme venkovní vybavení a teplé prádlo je jeho součástí. Nutno říci, že je dnes funkční prádlo opravdu funkční a navíc hezké a pohodlné. Mě ale potkala pěkná, veselá příhoda.

Veselá zejména pro mé tři spolubydlící kolegyně. Nové prádlo jsme dostali na začátku léta a já ho vyndala až v září, kdy byl poslední venkovní pobyt. Prádlo - tílko, tričko a takové ty „jégrovky“... všechno fajn, příjemné, teplé..ušlo to. Nechápu ale jak se to stalo, v mém balíčku byla pánská verze těchto podvlékaček! Balíček byl označený jako dámské prádlo, ale ty kamašky měli v rozkroku takový ten typický otvor, co se dělá pro pány.

Myslela jsem, že je to nějaká inovace, větrání, či -co. Jenže mé tři kolegyně měly modely bez otvoru. Já se pokojně promenovala po pokoji a chodbě v pánské verzi! Ostatní si myslely, že je to vtip, že jsem si je snad vyměnila s některým kolegou. Ale ne.

Opravdu jsem si vzala své, nové vybalené spodní kalhoty a ony byly určeny pro muže. Takže bylo celý den o čem mluvit a vtipkovat. Vyfoceno a posláno všem ostatním kolegům... ale sranda přeci musí být, no ne? Akorát čůrat ve stoje jsem nechtěla, ač jsem k tomu byla nucena! Tím malým otvůrkem se ke mně nijak moc zimy nedostalo a já si tu pánskou verzi schválně ponechala.

Jen občas lituji toho pána, který si naopak někde před kolegy navlékl „holčičí jégrovky“.

Renicek.

Milá Renicek, díky za veselou příhodu, kterou jsem záměrně zařadila na konec, jako pěknou tečku za našim dnešním tématem

Text nebyl redakčně upraven

Reklama