Ahoj ženy-in,

tak já jsem od čtvrté třídy kamarádila se Svaťkou a jelikož ta byla tlustá, začala menstruovat o dva roky dřív než já. Díky ní jsem tedy byla dokonale informovaná a mé první krvácení mě nezaskočilo. O sexu jsem věděla velký prd, ale pilně jsem hledala a co bylo potřeba, to jsem taky našla. Z toho vyplývá, že sexuální výchova ze strany mámy a školy byla fakt nulová.

Jelikož jsem matka moderní a pokroková a se skoro devítiletou dcerou mám vztah celkem kamarádský, snažím se,aby u nás to bylo jinak. Vše, na co náhodou přijde řeč, se snažím jasně a beze lží vysvětlit přiměřeně věku dítěte. To "přiměřeně" u mě platí od té doby, kdy dcera přišla, tenkrát ještě ze školky, s tím, že miminka se dělají tak, že se tatínek vyčůrá do maminky :) Upřímnost je hezká věc, ale musí na ni být správná doba, zdá se mi. Zjevně některý rodič měl velkou snahu, ale děti si to holt přebrali po svém.

Jinak různých sexuálních příhod máte v rukávu asi dost každá, která má doma děti. Například, není to tak dávno, jsme byli i s přítelem v drogerii a mimo jiné jsme rovnou u pokladny kupovali kondomy.
Dcera: Co to je?
Pravdomluvná matka: Kondomy
Dcera: A na co to je?  (Nikdy nepočítejte, že uspějete jen s jednoduchým vysvětlením)
Pravdomluvná matka: To používají taťkové, když se chtějí milovat s maminkou, aby neměli miminko.
Dcera: Jako ty máš prášky? (O mé antikoncepci ví dost)
Pravdomluvná matka: Jo   (Diskuze se rozvinula na můj vkus až moc před uculující se paní pokladní a menší frontičkou)
Dcera: A to ti tatínci taky jí jo???? (Otázku provází vyvalené bulvy a uchcávající pokladní)
Pravdomluvná matka: Ne. Já ti to pak vysvětlím doma, jo?
Dcera: Proč né tady? Ty si myslíš, že na to zapomenu, viď?!
Pravdomluvná matka: Prosím tě, zaplať to (přítel) a ty pojď se mnou do kouta. (V koutku jsem dceři vysvětlila, že si to povíme radši doma a že opravdu nemám v úmyslu ji o tuto informaci ošidit)

Různých zážitků na toto téma není ušetřen ani můj bývalý, který dceru vidí jednou za měsíc na víkend. Nedávno spolu byli v Kauflandu a když dorazili do odd. drogerie, mladá ho obšťastnila přednáškou na téma "tampóny a mamka". Ač ho to jistě dvakrát nezajímá, dozvěděl se, který druh používám a dokonce byl přinucen pro maminku jednu krabičku zakoupit. Když vybíral toaletní papír (nám došel, tak jsem je zaúkolovala), dcera přes půl odd. hulákala, že ten né, že musí být jemnej, protože když má mamka měsíčky, tak do toho špatnýho se krev nevsakuje. (Krátce předtím jsem si na tohle stěžovala doma). Koupili ten nejdražší toaleťák a frčelo se k nám. Určitě chudák netušil, čím si ještě pár let po rozvodu bude procházet kvůli mé menstruaci :) Naštěstí to bere s humorem.

Za zmínku jistě stojí příhoda, která se stala mému otčímovi. Když mi bylo 18let, narodila se mi sestřička. V době, kdy jí bylo necelých 5let, šli s taťkou kupovat dárek pro maminku pod stromeček. Vše probíhalo hladce, až u pokladny. V košíku byly vystavený kondomy ve tvaru různých panáčků. Sestra je dodnes trošku tvrdohlavější nátura, pravda, ale tu scénu, co tam tenkrát otčímovi ztropila před asi kilometrovou frontou(krátce po totalitě), protože je zlej a nechce mamince koupit toho krásnýho pajduláčka, tu si dodneška za rámeček nedal a nikdy už spolu nakupovat dárky nešli :) Zůstalo to na mě a jak tak koukám i sexuální výchova dnes 13leté sestry.

Nedávno si dcerka vyrobila encyklopedii. SAMA. Má takové tvůrčí sklony. Mimo jiné se v ní nachází kapitola "Jak se tvoří mimča"
Cituji: "Mimčo se virodí ze zatku. Moc se mu nechce a bolí to". Vše doprovází výmluvná ilustrace. Škoda, že nemám potřebné prostředky a nemohu vám to ofocené poslat. Jistě by jste se stejně jako já lámaly smíchy a snad bych vám svým vyprávěním zpříjemnila konec pracovního týdne. Mějte se moc hezky a sexuální výchově zdar.

Váš šotík


No, já se lámala smíchy i bez ilustrace :))).

Moc děkujeme za krásný příspěvek.

redakce@zena-in.cz

Reklama