píše sebekriticky naše čtenářka s nickem Datura, ale neberte ji zase tak vážně. Když se stala babičkou, pletení ji chytlo. Pletla po svém, jako samouk, ale bavilo jí to. Dnes už se tomuto koníčku nevěnuje kvůli artroze

Zdravím všechny ženy. U nás doma se nepletlo, neháčkovalo, nevyšívalo, ba ani nijak nešilo. Ani babičky. Jen jedna babička pletla,ale ošatky. Jednou, ještě za školních let, kamarádka něco pletla a já pak už vdaná, si na to vzpomněla. Ale neuměla sem ani začínat, ani končit, nebo ubírat, no prostě nic.

Ale i tak sem něco málo upletla. Vymyslela svůj styl, no mezi námi asi děsný. Nějakou šálu, pulovr bez rukávů, něco na panenku..Tak sem si hrála asi 2 roky a pak zase nic .

Až coby babička jsem začala plést na vnučky. Byla jsem samouk, návody nechápu. No vlastně nikdy jsem se moc plést nenaučila .Ale přesto mě to moc bavilo. Pletla jsem hlavně svetříky s obrázky. A napletla jsem jich spousty. Pletla jsem u televize. Vždy zamotaná v bavlnkách.

To byly vnučky malý a já pletla na šestkách, takže to dost rychle přibývalo. Jenže pak mně začala artróza a když mě to bralo, tak byl problém uplést jednu řadu.Tak jsem toho nechala. Už přes 10 let jsem nevzala jehlice do ruky.Teda kecám, pár obalů na mobil jsem upletla. Teď mám zase malý vnučky, docela mě to láká, ale nevim ,koupim vlnu a pak mně tu bude ležet. Ale myslim si, že je to moc hezký koníček a obdivuji ty ženy, který to opravdu umí..

denkas

denkas

S pozdravem klapy klap Denkas

Milá Denkas, na to , že jste úplný samouk, tak jsou vaše výrobky náhodou moc povedené

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s pletením(nebo háčkováním) vy, milé ženy-in?

  • Vládnete jehlicemi nebo háčkem? Kdy a od koho jste se to naučila?
  • Na koho a co nejraději pletete?
  • Co nejzajímavějšího jste upletla?
  • Na jaký výrobek jste opravdu pyšná? Pošlete nám fotku?
  • Myslíte si, že pletení zažívá renesanci?
  • Co pro vás pletení znamená? Je to relaxace, zdroj přivýdělku, nebo užitečný koníček? 
  • Jak dlouho vám trvá, než upletete svetr?
  • Umíte uplést i ponožky a rukavice?

Napište nám. Na vaše příspěvky a fotky (max. tři) se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama