.

Já teď žiji tak, jako by každý den byl ten poslední

Magie

Já teď žiji tak, jako by každý den byl ten poslední

Děkujeme za další zajímavý názor na dnešní téma. Poslala ná ho čtenářka s nickem Tana M.

Milá redakce, dnes je zase moc hezké  téma, a jako vždy je o čem psát. Několikrát jsem uvažovala, zcela hypoteticky, co bych dělala, kdyby  mi  zbývalo půl  roků života. Dnes tento problém řeší i MICHAEL Douglas.

Není to jednoduché  říct, co by člověk v té chvíli udělal.  Ale já teď  žijí tak, jako by každý den  byl ten poslední, tedy na plný plyn. Když  mi bylo 25  splnila  jsem přání tatínka, a ještě za jeho života jsem sepsala  spolu s ním  závěť. Brečela  jsem celou noc, protože jsem byla mladá a měla jsem podepisovat  to, co bude po mé, i jeho smrti.

Ale pak  když jsem přišla  do tátovy kanceláře,  tak mně táta vysvětlil, jak je těžké, když někdo tento pozemský svět   opustí a nemusí  to být  po těžké nemoci, ale  zcela náhodně, a začnou tahanice s rodinou  o  dům ,o zahradu , o byt,o majetek ,o  auto.  Závěť  jsem  napsala  a  je  uložená u advokáta.

Ale proč to píšu? V roce 2005  jsem přehodnotila celý život. Udělala jsem si pořádek ve  svých věcech, oprostila jsem se od  nepotřebných, a zbytečných věcí . Žiju plnohodnotný život.  To by vydalo  na další pěkné téma.

A tak malá praktická rada, o závěti.

Za sepsání závěti včetně jejího zápisů do rejstříků zaplatíte 1 300 korun, bude-li součástí závěti i ustanovení o vydědění, je cena 2 000 korun. Pokud si chcete nechat vlastnoruční závěť u notáře jen v úschově, bude Vás to stát necelou tisícikorunu. Závěť může byt sepsána ručně, ale i na počítači nebo  formou notářského zápisu. Každá závěť musí mít datum, podpis.

Určitě  přijde  doba  a bude možné odeslat  závěť mailem. A tak na závěr.

Nevěřím moc tomu, že  kdyby  člověk věděl, že mu zbývá půl roku, že by měl  touhu cestovat. Vím, jak lidé před smrtí  trpí a žádají většinou utišující injekce  na zmírnění  bolestí.

Hezký  den. Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Co vy na to, milé ženy-in? Už jste uvažovala, že byste sepsala závěť? Dokážete se na otázky smrti podívat realisticky jako Tana M.? Nebo smrt a myšlenky na ni ze svého života raději vytěsňujete? Bojíte se o smrti mluvit? Žijete život naplno, nebo máte pocit, že ho tak trochu marníte zbytečnostmi? Zamyslete se a napište nám

redakce@zena-in.cz

 

   
01.11.2010 - Magie - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] zázvor [*]

  Smutné,ale "potřebné"Ručně sepsaná závět- stačí jen podepsaná.Na stroji (či jinou rukou--v zastoupení) 2 svědci,nebo notářsky ověřena.

  superkarma: 0 20.11.2010, 06:59:05
 2. [5] ivetinkav [*]

  smutný článek, ale takový je život

  superkarma: 0 17.11.2010, 13:00:42
 3. avatar
  [4] átéčko [*]

  Máš pravdu. Sml67

  superkarma: 0 01.11.2010, 10:54:43
 4. avatar
  [3] selinka [*]

  To by bylo asi jediné - sepsala bych závěť, kdo se má starat o děti, takže jedině s právníkem. A pokud bych toho byla fyzicky schopná, jezdila bych s dětmi na výlety a vzala bych je k moři, kde jsme spolu ještě nebyli ....

  superkarma: 0 01.11.2010, 10:51:12
 5. avatar
  [2] malvina [*]

  i knihy mají hodnotu.Sml16jPro mně tu největši

  superkarma: 0 01.11.2010, 10:48:09
 6. avatar
  [1] Eliana [*]

  ...mám to jednoduché, nic moc nemám (pár krámů, které ztratí hodnotu a hodně knih), majetek je mého muže a nemáme děti, takže ze zákona by dědil nejdřív muž (ten by to stejně vyházel) a pak je mi to šumák...

  superkarma: 0 01.11.2010, 10:39:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme