Magie

Já teď žiji tak, jako by každý den byl ten poslední

Děkujeme za další zajímavý názor na dnešní téma. Poslala ná ho čtenářka s nickem Tana M.

Milá redakce, dnes je zase moc hezké  téma, a jako vždy je o čem psát. Několikrát jsem uvažovala, zcela hypoteticky, co bych dělala, kdyby  mi  zbývalo půl  roků života. Dnes tento problém řeší i MICHAEL Douglas.

Není to jednoduché  říct, co by člověk v té chvíli udělal.  Ale já teď  žijí tak, jako by každý den  byl ten poslední, tedy na plný plyn. Když  mi bylo 25  splnila  jsem přání tatínka, a ještě za jeho života jsem sepsala  spolu s ním  závěť. Brečela  jsem celou noc, protože jsem byla mladá a měla jsem podepisovat  to, co bude po mé, i jeho smrti.

Ale pak  když jsem přišla  do tátovy kanceláře,  tak mně táta vysvětlil, jak je těžké, když někdo tento pozemský svět   opustí a nemusí  to být  po těžké nemoci, ale  zcela náhodně, a začnou tahanice s rodinou  o  dům ,o zahradu , o byt,o majetek ,o  auto.  Závěť  jsem  napsala  a  je  uložená u advokáta.

Ale proč to píšu? V roce 2005  jsem přehodnotila celý život. Udělala jsem si pořádek ve  svých věcech, oprostila jsem se od  nepotřebných, a zbytečných věcí . Žiju plnohodnotný život.  To by vydalo  na další pěkné téma.

A tak malá praktická rada, o závěti.

Za sepsání závěti včetně jejího zápisů do rejstříků zaplatíte 1 300 korun, bude-li součástí závěti i ustanovení o vydědění, je cena 2 000 korun. Pokud si chcete nechat vlastnoruční závěť u notáře jen v úschově, bude Vás to stát necelou tisícikorunu. Závěť může byt sepsána ručně, ale i na počítači nebo  formou notářského zápisu. Každá závěť musí mít datum, podpis.

Určitě  přijde  doba  a bude možné odeslat  závěť mailem. A tak na závěr.

Nevěřím moc tomu, že  kdyby  člověk věděl, že mu zbývá půl roku, že by měl  touhu cestovat. Vím, jak lidé před smrtí  trpí a žádají většinou utišující injekce  na zmírnění  bolestí.

Hezký  den. Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Co vy na to, milé ženy-in? Už jste uvažovala, že byste sepsala závěť? Dokážete se na otázky smrti podívat realisticky jako Tana M.? Nebo smrt a myšlenky na ni ze svého života raději vytěsňujete? Bojíte se o smrti mluvit? Žijete život naplno, nebo máte pocit, že ho tak trochu marníte zbytečnostmi? Zamyslete se a napište nám

redakce@zena-in.cz

 

   
01.11.2010 - Magie - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] zázvor [*]

  Smutné,ale "potřebné"Ručně sepsaná závět- stačí jen podepsaná.Na stroji (či jinou rukou--v zastoupení) 2 svědci,nebo notářsky ověřena.

  superkarma: 0 20.11.2010, 06:59:05
 2. [5] ivetinkav [*]

  smutný článek, ale takový je život

  superkarma: 0 17.11.2010, 13:00:42
 3. avatar
  [4] átéčko [*]

  Máš pravdu. Sml67

  superkarma: 0 01.11.2010, 10:54:43
 4. avatar
  [3] selinka [*]

  To by bylo asi jediné - sepsala bych závěť, kdo se má starat o děti, takže jedině s právníkem. A pokud bych toho byla fyzicky schopná, jezdila bych s dětmi na výlety a vzala bych je k moři, kde jsme spolu ještě nebyli ....

  superkarma: 0 01.11.2010, 10:51:12
 5. avatar
  [2] malvina [*]

  i knihy mají hodnotu.Sml16jPro mně tu největši

  superkarma: 0 01.11.2010, 10:48:09
 6. avatar
  [1] Eliana [*]

  ...mám to jednoduché, nic moc nemám (pár krámů, které ztratí hodnotu a hodně knih), majetek je mého muže a nemáme děti, takže ze zákona by dědil nejdřív muž (ten by to stejně vyházel) a pak je mi to šumák...

  superkarma: 0 01.11.2010, 10:39:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme