Ahoj Meryl,

tvůj příběh se mi líbil, a tak přidám jeden svůj. Naprosto souhlasím s tím, že když člověk má pocit, že už nemůže, může ještě třikrát.

Bylo mi tenkrát čerstvých sedmnáct let. Chodila jsem ven s partou lidí, mezi kterými jsem poznala svého manžela. Padl mi hned do oka, byl veselej, zábavnej, všichni ho měli rádi, bezvadnej kluk. Slovo dalo slovo a dohodli jsme si první schůzku. On ale tenkrát nepřišel. Byla jsem z toho hrozně smutná. Nenapsal, nezavolal. Druhý den jsem náhodou potkala jeho kamaráda. Říkal že, říkejme mu třeba Miky, Mikymu bylo včera zle, a proto asi nepřišel. Tenkrát jsem tomu ještě nerozuměla.

Miky měl rakovinu na plicích, chodil na chemoterapii, a proto mu bylo zle. Uběhla nějaká doba a já s Mikym začala chodit, byla jsem tak zamilovaná, byl to nádhernej vztah. Když už jsem si tak nějak začala zvykat na rande u kapaček, zjistila, že Miky to zvládá dobře, a tak nějak jsme žili normálně, chytil Miky hroznou infekci.

Oslabená imunita udělala své. Udělaly se mu puchýře v puse, nemohl dýchat, měl horečky. Tři neděle jsem byla jak ve snách. Měla jsem u jeho postele matraci, každých deset minut jsem mu měnila mokré ponožky na stažení teploty, krmila ho kašičkami, píchala mu injekce a pozorovala, jak mi mizí před očima. Zhubl tenkrát patnáct kilo. Byla jsem úplná troska. Mlela jsem z posledního, ale nechtěla to před ním dát najevo. Tehdy jsem si sáhla na dno.

Všichni mi říkali, že jsem blázen, že to přece nemá budoucnost, že nikdo neví, jak dlouho bude žít. Náš andělíček stál ale nad námi v plné polní, a tak má můj příběh happy end. S Mikym jsme čekali, až mi bude osmnáct, popadli jsme dvě svědkyně a tajně se vzali. Dnes je mi třiadvacet. Můj muž je to největší štěstí, které mě potkalo.

Jeho odvaha a víra mě každým dnem dělá lepší. Občas mám pocit, že jsem tou jeho rakovinou a událostmi kolem ní tak nějak rychleji zestárla, ale svůj osud bych neměnila.

Přeji všem v podobné situaci ten nejkrásnější happy end...

Ágness

Milá Ágness, co dodat? Tvůj příběh je velmi silný. Stejně jako jsi silná Ty a Tvůj manžel. Je až neuvěřitelné, co někteří lidé dokáží překonat. Přeji Vám oběma hodně štěstí a hodně lásky.... A díky....

Reklama