Novinky

Já nevěděla na jakou ruku ani prst se prstýnek dává

tak byla ze své první svatby „vyklepaná“ naše čtenářka s nickem Alergino. Trochu při obřadu zmatkovala a bavila tím svatebčany, ale nakonec se přece jenom vdala

Dobrý den, nosím jen dva prstýnky, ale časem bych svou sbírku chtěla rozšířit. Jeden prstýnek mám normální z chirurgické oceli. Dostala jsem ho letos pod stromeček od Ježíška. Nebudeme si nalhávat, vybrala jsem si ho sama, objednala, zaplatila a mám ho jako dáreček :) Tak, jak to už bývá.... 

 První a nejdéle mám snubní. Kombinace žlutého a bílého zlata, manžel chtěl klasiku a já zase nosím hlavně stříbro či chirurgickou ocel, tak jsme to zkombinovali, aby se prstýnek líbil oběma. Zásnubní prstýnek nemám. U nás ani žádost o ruku neproběhla. Tehdy s přítelem jsme se bavili o svatbě. On byl rozvedený a o svatbě nechtěl slyšet, ale pro změnu chtěl děti a ty jsem zase nechtěla já. Tak jsme se domluvili po čase, že se vezmeme a po svatbě budou děti. Takže jeden den jsem přišla s tím, že chci dítě a svatba bude tehdy a tehdy a on neprotestoval. S jeho svědkem jsme i vymýšleli datum svatby. Prstýnky jsme vybrali shodně společně. 

 Já nikdy na svatbě nebyla a ani jsem vlastní do té doby neměla, tak jsem v tento den trošku občas plavala a nejvíce se to ukázala právě při obřadu. Prvně jsem byla zaskočena větou: „A nyní přistoupíme ke svatebnímu slibu.“ Zblblá z amerických filmů sem se s hrůzou v očích obrátila na ještě přítele a řekla: „Co si budeme vykládat?“ , na což se začal velmi smát. No nebylo to jak v amerických filmech a slib odříkala oddávající a my jen řekli ANO. Po ANO přišly prstýnky a další problém... Já nevěděla na jakou ruku ani prst se prstýnek dává. Nenapadlo mě předtím si to nějak zjistit :) Takže jsem zakroutila hlavou na partnera, že nevím, co s tím. Partner velmi rychle pochopil, čapnul mi ruku za zápěstí a prstýnek mi rychle nasadil a ihned nastavil prst svůj. Naše svatba od začátku nebyla tragická a celou dobu jsme se smáli i při obřadu. 

 Osobně prstýnky sundávám jen při vaření, když je potřeba vložit ruce do díla, a nebo když jdu plavat, protože ve vodě mi prstýnky padají a nechci je ztratit. Nebyla jsem do svatby zvyklá prstýnky nosit, ale postupem času se ráda toto učím a už teď hlásím, že k Vánocům chci další prstýnek.

 Alergino

Milá Alergino, je vidět, že ty filmy zase tak pozorně nesledujete. Ale musela být legrace

Text nebyl redačně upraven

   
05.06.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] kosík [*]

  Na svatbách se stávají i horší věci Sml16

  superkarma: 0 05.06.2013, 23:16:30
 2. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  Manžel vše zachránilSml59

  superkarma: 0 05.06.2013, 20:15:38
 3. avatar
  [4] marde [*]

  Hlavně, že všechno dobře dopadloSml16

  superkarma: 0 05.06.2013, 18:09:57
 4. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml16nervozita umí své....Sml22

  superkarma: 0 05.06.2013, 17:20:37
 5. avatar
  [2] lenig [*]

  vtipné Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 05.06.2013, 17:14:09
 6. [1] MaVy [*]

  no my nosíme prstýnky na pravé ruce,ještě že díky tomu vím,která je praváSml16

  superkarma: 0 05.06.2013, 16:42:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme