Čtenářka Věrulinka měla smůlu na učitele kreslení,který ji málem zkazil vyznamenání trojkou z kreslení. Přečtěte si, jak jí její tatínek pomohl.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Oblíbený předmět na základce? Měla jsem jich více.Ale začnu mým  neoblíbeným předmětem, a to bylo kreslení. Na kreslení jsme měli učitele(právě přemýšlím, zda měl vůbec oprávnění být učitelem), nebo mu stačil titul akademického malíře?Nevím.
Ale pro moji absolutní neschopnost cokoliv nakreslit, mimo zátiší ovoce, byl moje pohroma a tyran. Jeho nároky byly vysoký a moje totální antikreslící schopnost nešly dohromady.
Bylo to v 6.třídě a mě vycházelo vyznamenání.Ovšem pan akademik zadal téma, které mělo být rozhodující známkou na vysvědčení.

Téma opravdu pro malíře-nakreslit postavu člověka.V ten moment mě jímala hrůza a dopředu mi bylo jasný, že mám po vyznamenání.Jak můžu nakreslit postavu člověka, když to neumím?Jak jsem předpokládala, tak se stalo, ze dvojky, jsem spadla na trojku a vyznamenání bylo v nedohlednu.Byla jsem nešťastná, proč? Vždyť kreslením se nikdy díky mému antitalentu, živit nebudu.
Doma jsem vyprávěla, jak jsem dopadla a mým rodičům, výjimečně oběma shodně, se toto rozhodnutí učitele nelíbilo.Nikdy by za mě do školy nikdo z rodičů orodovat nešel, ale tato situace je natolik rozčílila, že druhý den šli do školy.
Pan učitel stál za svým.
Otec též.
Když taťka viděl, že je neoblomný, začal mu navrhovat(mimochodem si vzal sebou moje ruční práce, o čemž jsem neměla potuchy) a řekl mu,,fajn, vy vyžadujete nakreslit postavu, kterou nenakreslí, kdyby jste jí umlátil, nemá nedaní na kreslení, bohužel.Tak vy mi teď upletete jednu řadu svetru a tady uháčkujete kousek dečky“
V ten moment pan akademik (mimochodem, kreslil úžasný obrazy) zůstal doslova štajf a nebyl schopen slova.
Máte pravdu a otočil, já jí nebudu kazit vysvědčení, dám jí dvojku.Jak málo stačilo vyvést jednoho malíře z omylu, že ne každý umí všechno.
A který předměty jsem měla ráda? Dá se říci celkem všechny, mimo kreslení, ale ruční práce, zpěv, ruštinu a němčinu jsem měla nejraději.Ruský jazyk, my starší ročníky měli povinný a němčinu jsem si vzala jako nepovinný předmět.
Dcera sousedky si  vloni vybrala ruštinu, jako nepovinný předmět a já si jí s ní obnovuji a už spolu občas mluvíme rusky. Ona mi učí anglicky, ale nemá to se mnou jednoduchý, nějak mi neleze anglina do hlavy, dostávám od ní pětky.Za to jsme hodně uchechtaný, každý můj nedostatek komentuje a smíchy se až dusí.
Fyziku, chemii, jsem brala, že musím, učila jsem se vše nazpaměť, ale kdyby tyto předměty nebyly, mě by nechyběly.


Zdraví Věrulinka
Text nebyl redakčně upraven


Díky Věrulinko za zajímavý příspěvek. Zpěv ani kreslení nebylo nic pro mne. Tato nadání mne prostě minula.

Již odmala, když jsem kreslil zvířátka pro svoji maminku, jsem pochopil, že dar sdělovat světu své myšlenky obrazy nepůjde. Nakreslil jsem krásnou kočičku. Maminka řekla: „To je krásný králíček!“ Z výrazu mého obličeje poznala, že jsem nakreslil něco jiného. Zkusila to ještě jednou: „Jé, já se spletla, to je velbloud, viď?“

Z výtvarné výchovy jsem měl vždy dvojku. Měl jsem štěstí na učitelky, které oceňovaly snahu a nehodnotily výtvory příkře. Však kdo by řešil, zda jde o okousanou hrušku, nebo jablko?


Téma dnešního dne zní: Můj nejoblíbenější předmět ve škole

s podtitulem: vzpomínka na pana učitele(ku)

A abychom to téma trochu rozvinuli, nemusíte psát jen o kladném panu učiteli(ce), můžete přidat i vzpomínku na toho „zlého“ (zlou).

Škola je v plném proudu, vraťme se tedy do ní na chvilku i my. Alespoň ve vzpomínkách.

  • Jaký byl ve škole váš nejoblíbenější předmět?
  • Ať už na základní, střední, nebo vysoké
  • Vzpomenete ještě někdy na svého pana učitele(ku)?
  • Ať už v dobrém, nebo ve zlém
  • Ovlivnil nějak váš život váš nejoblíbenější předmět ve škole?
  • Vybrala jste si podle něho i své budoucí povolání?
  • Mají to dnes děti ve škole těžší?
  • A učitelé?

Vzpomínejte a pište, téma je to široké – a krásné.

Na vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Jednu z žaček nebo studentek odměním dvěma velmi zajímavými knihami:

Erich von Däniken / Strategie bohů - Osmý div světa

kniha

P. Lamposová, Lena K. Swanbergová / Můj život se Saddámem Husajnem - Ve stínu obávaného diktátora

knihaaadve

Reklama