Já mám teda jednu obrovskou (ne)výhodu, necítím nic. Chybí mi čichové pohárky, takže nejsem schopna poznat, jestli zrovna voním nebo ne, jestli někdo naopak smrdí nebo se někde něco pálí.

 

Takže se mi kolikrát stalo, že jsem rodině spálila oběd a přišli na to až ostatní členové, když zavřeni ve svých pokojích začali vnucující se smrad připáleného masa cítit… 

 

Výhodou bylo, že jsem během své praxe studia speciální psychologie mohla naprosto klidně zvládnout různé ústavy, LDN a podobná zařízení, protože jsem nic necítila. Zatímco spolužačky v koutku zvracely z pokálených starých lidí, já jsem jim mohla pomáhat a nic mi nebylo. Má to své výhody i nevýhody. Čich je totiž i velmi významným pozorovatelem bezpečnosti okolí a umí vás velmi brzy upozornit na nějaké jedy vypouštěné do vzduchu nebo právě na spálený oběd. To mi chybí, a tak se mnohem více musím spoléhat na ostatní své smysly.

 

hurvinek


Děkujeme za příspěvek! Já teda nevím, mně by zas vadilo, že necítím ani ty hezké vůně... Ale vlastně kdybych nevěděla, jaké to je, asi by mi to nevadilo. :-)).

 

Reklama