Zdraví

Já necítím nic! Nemám čich!

 

Já mám teda jednu obrovskou (ne)výhodu, necítím nic. Chybí mi čichové pohárky, takže nejsem schopna poznat, jestli zrovna voním nebo ne, jestli někdo naopak smrdí nebo se někde něco pálí.

 

Takže se mi kolikrát stalo, že jsem rodině spálila oběd a přišli na to až ostatní členové, když zavřeni ve svých pokojích začali vnucující se smrad připáleného masa cítit… 

 

Výhodou bylo, že jsem během své praxe studia speciální psychologie mohla naprosto klidně zvládnout různé ústavy, LDN a podobná zařízení, protože jsem nic necítila. Zatímco spolužačky v koutku zvracely z pokálených starých lidí, já jsem jim mohla pomáhat a nic mi nebylo. Má to své výhody i nevýhody. Čich je totiž i velmi významným pozorovatelem bezpečnosti okolí a umí vás velmi brzy upozornit na nějaké jedy vypouštěné do vzduchu nebo právě na spálený oběd. To mi chybí, a tak se mnohem více musím spoléhat na ostatní své smysly.

 

hurvinek


Děkujeme za příspěvek! Já teda nevím, mně by zas vadilo, že necítím ani ty hezké vůně... Ale vlastně kdybych nevěděla, jaké to je, asi by mi to nevadilo. :-)).

 

   
13.07.2007 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Altamora [*]

  Manx: Třeba bude mít tvoje maminka taky štěstí a čich se jí vrátí. Mně se vrátil asi po sedmnácti letech.

  superkarma: 0 13.07.2007, 22:22:06
 2. avatar
  [4] Altamora [*]

  veet: Nevadilo by ti to. Nevěděla bys, že něco máš cítit. Ztratila jsem čich jako důsledek chronické rýmy v dětství a vzpomínám si, jaký o byl šok, když jsem si po narození syna uvědomila, že se mi vrátil. Pořád jsem něco cítila a nedokázala jsem pachy identifikovat. Dosud je mi z mnoha tzv. příjemných vůní šoufl. Prostě mě pachy obtěžují. A je mi skoro jedno, jestli je to rozkládající se pot nebo těžký parfém - žaludek mi zvedne obojí. Při nákupu všechno očuchávám a vybírám to, co téměř necítím. A nejvíc mi páchnou kuřačky, které cigarety přebíjejí květinovou vůní. brrrr Kuřáci aspoň smrdí nekombinovaně.

  superkarma: 0 13.07.2007, 22:18:43
 3. avatar
  [3] veet [*]

  hm, to tak by mi hodně vadilo, na čichu si zakládám.Jsem takový malý fetišista, takže raději cítit i smrad než nic

  superkarma: 0 13.07.2007, 13:52:36
 4. avatar
  [2] hanika [*]

  jak píšeš je to výhoda ,ale i obrovská nevýhoda

  superkarma: 0 13.07.2007, 12:44:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme