Domácnost

Já nakojím, ty ukliď, uvař a nakup!


S příchodem dítěte do rodiny se pro většinu žen naprosto změní každodenní režim a díky náročnému programu se ani nedaří věnovat dostatek času sama sobě, a už vůbec ne přátelům. Z toho potom postupem času pramení pocit stereotypu, nepochopení a později také izolace.

V podstatě se to netýká jen žen na mateřské dovolené, ale všech těch, které zůstávají v domácnosti a jsou zavaleny množstvím povinností. Může vzniknout i pocit trvalého „časového skluzu“, prostě práce neubývá. Přitom ještě musí uvařit, vyprat, dojít nakoupit, trochu poklidit, nakrmit dítě, dojít na úřad, a tak stále dokola…

V takovém životním stylu určitě člověku brzy začnou docházet psychické i fyzické síly a řada dříve samozřejmých činností ve volném čase se náhle stává matnou vzpomínkou přetlučenou každodenní ubíjející rutinou. Ta může mít své neblahé vyústění v prvotní podrážděnosti a později i vytrvalé depresi. Tomu je v zájmu celé rodiny nutné za každou cenu předejít. V každém případě existuje několik způsobů, jak do svého denního programu vložit osvěžující prvky, které jsou časově nenáročné a spojují příjemné s užitečným.

Jak se odreagovat? Přenechejte práci manželovi!

Během dne je častokrát jedinou oázou klidu doba, kdy dítě spí. I tak je ale třeba udělat tolik věcí, že na odpočinek nelze ani pomyslet. Přitom pro duševní pohodu je nezbytné pravidelně zaměřit svou aktivní pozornost na nějakou vnitřní činnost. A není tím zrovna myšleno sledování filmu, i když ten může k odpočinku posloužit také, není-li zrovna plný kulometné palby. Ideální mohou být kupříkladu relaxační dechová cvičení spojená s poslechem oblíbené hudby, cvičení jógy nebo prostě i hodinka strávená četbou. Prostě jakákoliv činnost odlišná od těch většinou vykonávaných v rámci mateřských povinností.

Ale kde na to vzít čas? Prostě jakýmkoliv způsobem přesvědčíte svého muže, aby vám vyšel vstříc a pravidelně se zhostil některé z domácích činností, které pro něj nemusí být nijak náročné. A když se bude vymlouvat, tak se nedejte - je prostě jen v zajetí mylných názorů o úlohách žen a mužů a je třeba mu to vysvětlit. Myslím, že podobné myšlení je dnes již přežitek a nezřídka jím někteří muži zakrývají zpohodlnělé sobectví. Na chodu domácnosti a v péči o dítě by se zkrátka měli podílet oba rodiče.

Fyzická kondice souvisí také s jídelníčkem

Mnoho žen trápí i fyzická kondice, v které se ocitnou po porodu. Při pohledu na váhu se nechce věřit, že na ní stojí jedna a tatáž osoba, co před rokem. Záda i klouby bolí a taktéž se dostavují i bolesti hlavy. Co s tím? Rozhodně žádné prášky dlouhodobě nepomůžou a nejsou ani nejvhodnějším řešením. Tím je alespoň minimální snaha udržet se fit, což, jak známo, souvisí následně i s psychickou kondicí. Co se týká samotné nadváhy, tak tam také nepomohou jen diety, pokud nebudou podpořené kondičním cvičením.

Navíc mnoho diet je naprosto nevhodných pro kojící ženy. Na posilovnu pochopitelně nezbývá čas ani energie, ale co si říct manželovi pod stromeček o in-line brusle? Tak jako tak musíte s dítětem chodit na procházky, proč tedy nedat mrňouse do kočárku a nevyjet si na Letnou, do Stromovky nebo jiného blízkého parku? Uvidíte, jak si při takové krasojízdě komplexně protáhnete svalstvo a při pravidelném ježdění dojde i k rychlému zpevnění všech partií, především lýtek, stehen, hýždí, ale i zad.

V kombinaci s tím je třeba dbát i o kvalitu jídelníčku. Nemá smysl na jednu stranu sportovat a následně sníst krabičku čokoládových pralinek nebo smažený sýr s majonézou a hranolky. Nejlépe jíst dostatek zeleninových jídel, ovoce, cereálií a mléčných výrobků.

Kamarádky vám nerozumí? Tak je změňte!

Jistě, řada věcí se příchodem dítěte do rodiny změní, a s tím i některé společenské a sociální okolnosti  života. Například vás trápí, že si nemáte s kým o svých problémech promluvit a že se už nemůžete tak často stýkat se starými kamarádkami.

Pochopitelně, že ony mají svůj život, který se na rozdíl od vašeho nezměnil, a dál mohou chodit po večírcích, což pro vás vzhledem k režimu dítěte není možné tak často, jak jste byly zvyklé před jeho narozením. Přes den, kdybyste zase měly čas vy, tak jsou ony v zaměstnání. Tím dojde k nechtěnému odcizení s některými lidmi a nejednou se stane, že pokud to nejsou opravdoví přátelé, tak si s nimi nakonec ani nemáte co říct a mohou se vaše cesty i nadobro rozejít.

Kde ale najít nové známé? Je to nasnadě. Většinou si rozumíme s lidmi, se kterými máme podobné zkušenosti, a tak zrovna vašim problémům porozumí nejlépe jiné maminky. Seznámit se můžete třeba na pískovišti, ve školce, v čekárně u lékaře nebo i v baby klubech, které jsou už i u nás, zatím však spíše ve větších městech.

Podívejte se na internet, třeba některý zrovna bude v blízkém okolí. Když uvidíte, že si vaše ratolest na hřišti ráda hraje s jiným dítětem a cítíte k jeho mamince sympatii, nebojte se s ní dát do řeči, třeba najdete nějaká společná témata a na příště si domluvíte návštěvu nebo výlet.

Podléháte stereotypům? Jak to řešíte a jak odpočíváte? Pomáhá vám manžel v domácnosti?

   
15.02.2008 - Dům a byt - autor: Michal Chalupa

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [113] benik-31 [*]

  caramelca tak ať jste brzo fit,není to asi nic příjemného.Snad se dá brzo manžel do kupy moc ti to přeju

  superkarma: 0 24.02.2008, 12:29:24
 2. avatar
  [110] Vivian [*]

  shb: na mateřskou bys musela jít ty, chlap může až na rodičovskou

  superkarma: 0 22.02.2008, 20:01:11
 3. avatar
  [109] shb [*]

  zatím to neřeším, ale kdyby jo tak na mateřský by byl s největší pravděpodobností partner- já ne

  superkarma: 0 22.02.2008, 14:35:22
 4. avatar
  [108] Kuře [*]

  AngelikaT: Já takhle vařívám o víkendu. Teda ne úplně všechno se dá, ale většinu jídel můžu mít hotovou,nebo aspoň skoro hotovou (třeba brambory mám už oloupané a nakrájené atp.). Tkaže když přijdeme z venku, tak skoro hned jíme. A když jsem byla na meteřské, tak jsem taky radši navařila hned zrána.
  Jsem ranní ptáče, nemám problém vstát brzo a hned začít naplno. Manžel naopak rád dělá do noci a ráno si přispí. Takže když on v sobotu vstává, já už mám navaříno .

  superkarma: 0 22.02.2008, 14:00:33
 5. [107] benik-31 [*]

  Angelika,nevím co na tom je divného,pak se to ohřeje.Když v týdnu mám odpol,tak také rodince uvařím než jdu do práce a oni si to ohřejou.Stejnak chodí domů každý v jinej čas.Jo a to někdy zbyde třeba i na druhý den(třeba omáčka)

  superkarma: 0 22.02.2008, 12:46:13
 6. [104] benik-31 [*]

  No já,když byla na MD,tak žádné papírové pleny,ale jen látkové,žádná automatka,ale romovka a vše jsem zvládla úplně v pohodě.Ráno jsem vstala napustila do pračky vodu,vyprala,mezi tím běhala okolo dětí a vařila,ale tak kolem 10 jsem měla vše hotové a dala si s kámoškama kávu.Bylo to krásné období.Dosdt na to vzpomínám.

  superkarma: 0 18.02.2008, 12:43:06
 7. avatar
  [103] rek11 [*]

  Jeremi: to je ono-každá máma si najde ten nejlepší způsob,jak se vyspat

  superkarma: 0 17.02.2008, 14:46:53
 8. avatar
  [102] Jardine [*]

  Jeremi: to nic, my taky ještě dáváme flašku dvakrát za noc a Linda cca stejně stará jako Kebína. Je to jednoduché ... pokud flašku nedám, bude řev, dlouhé ponocování, pak nějaké usnutí a za chvíli zase probuzení a totéž. Když flašku dám, Linda se napije a 3-4 hodiny v kuse spí. Jelikož se o ní celý den starám a ještě dvakrát týdně chodím do práce (a po večerech k tomu pracuji z domova), zcela nevýchovně jí tu flašku dávám, abych se trochu vyspala. K čemu je zásadová matka-zombie? Ono to časem samo ustane, už teď jsme o tak 1-2 buzení dole oproti dřívejšku, takže to odmítám lámat přes koleno.

  superkarma: 0 17.02.2008, 11:08:13
 9. avatar
  [101] Jeremi [*]

  risina: Zkusím to nepopuzeně, jo? Ona Kebína poměrně dlouho hodně málo přibírala, a to při docela velkém přísunu kalorií. Takže doktorka nedoporučovala jí něco z toho odebírat, aby se váhový přírůstek ještě nezhoršil. Podle mě už dávno jíst v noci nepotřebuje. Ale Kebína teď strašně mizerně spí a s kojením je pořád zhruba 50% šance, že se přitulí, napije a hned zas usne (a já můžu spát taky). Když si třeba řeknu, že od posledního pití uplynulo moc málo času a snažím se ji při dalším probuzení uklidnit jinak, vede to jen k tomu, že se dokonale probudí, kňučí, leze po mně, nebo stojí v postýlce a řve. A to pak nemám na spánek šanci vůbec. Možná by se to podařilo za pár důsledných nocí zlomit. Ale nějak jsem nenašla sílu být třeba tři noci za sebou komplet vzhůru. S prakticky nulovou podporou zbytku rodiny a potřebou 100% fungovat přes den, to nevidím moc reálně.

  superkarma: 0 17.02.2008, 10:29:38
 10. avatar
  [100] Jardine [*]

  Proti mé existenci před dítětem je pro mě mateřská vrcholem zajímavého života. Než jsem porodila, dělala jsem 4 roky při zaměstnání doktorát a v podstatě jsem rozlišovala jen mezi směnou ranní (práce) a večerní/noční (doktorát). Teď s dcerou denně podikám výlety do přírody/za dětnými kamarádkami/na cvičení atd atd. Domácí práce nějaké jsou, ale přítelkyně myčka a pračka vyřeší to nejhorší. A vaření je pro mě relax ... vůbec si nestěžuju.

  superkarma: 0 16.02.2008, 22:02:21
 11. avatar
  [99] medved [*]

  Katka1984: on je trochu rozdil, kdyz je clovek doma s detma a ta domacnost se vlastne permanentne zaneraduje drobkama a hrackama a pohozenyma vecma a kdyz vsichni clenove rano vypadnou a vecer prijdou....ja jako bezdetna venovala domacnosti desetinu usili a byl tu desetkrat vetsi poradek

  superkarma: 0 16.02.2008, 21:39:20
 12. avatar
  [98] kareta [*]

  risina: ach my neschopné
  Katka1984: někoho to prostě nebaví a nevidí ten bugr

  superkarma: 0 16.02.2008, 20:34:19

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [97] risina [*]

  Katka1984: Já to celkem chápu. Jsi-li v domácnosti a máš smysl por pořádek, vidíš pořád jen tu domácí práci, která fakt nemá knec - a považuješ ji pak za to nejdůležitější, co je potřeba vykonat.
  Přiznávám, že jsem nechopná a líná, domácnost při práci nezvládám a ani jsem nikdy neměla ty ambice, a proto se o domácí práce doma dělíme. A na mateřsé nevzpomínám moc ráda - nuda, prázdnota, sterotyp... nejlepší byly chvíle odpoledního spánku .

  superkarma: 0 16.02.2008, 18:17:29
 2. avatar
  [96] risina [*]

  Jeremi: Já vím, že k tomu zřejmě existuje nějaký důvod (a že tě moje otázka popíchne k náležitě popuzené odpovědi ), ale fakt musíš v noci kojit? Myslela bych, že takhle starý dítě už v noci jíst nepotřebuje...

  superkarma: 0 16.02.2008, 18:12:33
 3. avatar
  [95] Katka1984 [*]

  Nejlepší je ta fráze, že to může postihnout i ženy v domácnosti bez mateřské! Jakýpak časový skluz? Většina žen stíhá domácnost i při práci. Ta co to nestíhá a je doma musí být zákonitě na obě ruce levá, neschopná anebo líná...... nejspíš všechno dohromady!!!

  superkarma: 0 16.02.2008, 17:13:46
 4. avatar
  [94] Jeremi [*]

  Vivian: Kebína vzorně spala celou noc do nějakých 8 měsíců. Pak se to začalo horšit a horšit a horšit... Teď je jí 17 měsíců a noci, kdy kojím jen dvakrát, řadím k těm lepším. Ovšem jen tehdy, že se pak nerozhodne pořádat hodinový mejdan, protože je vyspalá a veselá (ve tři ráno) nebo naopak hodinu nekničí, nemlátí sebou a nemůže zabrat.

  superkarma: 0 16.02.2008, 16:26:50
 5. avatar
  [93] Kuře [*]

  OlgaMarie: Nekloužou když je šikovně založíš. Ale já jsem běžně používala body. Košilky jsem používala když bylo horko. A měli na sobě košilku a jinak už nic, nebo jenom plínu.

  superkarma: 0 16.02.2008, 12:59:27
 6. [92] mindulinka [*]

  Oprava: samozřejmě, že přes den.

  superkarma: 0 16.02.2008, 10:02:51
 7. [91] mindulinka [*]

  Vivian: taky jsem se divila, ale dětská doktorka mi řekla: ať si zvykám, že bude hůře - bude spát méně a méně . A to jako novorozenec spal 3x 20min denně.

  superkarma: 0 16.02.2008, 10:00:40
 8. avatar
  [90] rek11 [*]

  Nyotaimori:

  superkarma: 0 16.02.2008, 07:46:06
 9. avatar
  [88] Vivian [*]

  medved: ještěže mám ty antidepresiva

  superkarma: 0 15.02.2008, 23:24:13
 10. avatar
  [87] tyrkys [*]

  medved: jj, já vím, proč ty upíry nemám

  superkarma: 0 15.02.2008, 23:04:21
 11. avatar
  [86] medved [*]

  tyrkys: ja si myslela, ze horsi nez s prvnim ditkem to byt nemuze a ejhle...mame doma tritydenniho upira, ktery to provozuje pro jistotu od narozeni a ani oddechovy cas mi nedopreje

  superkarma: 0 15.02.2008, 23:01:18
 12. avatar
  [85] medved [*]

  ja si teda ohledne matersky (jako ohledne mnoha dalsich veci) myslim, ze jaky si to udelas, takovy to mas kdo se chce otravovat doma a horekovat, jaky jsou ty domaci prace stereotypni a jak je odriznutej od sveta, tak to tak mit bude...kdo ne, tak si to zaridi jinak ja nacinam ctvrty rok na materske a musim rict, ze jsem se nudit rozhodne nestihla...spis stale tezce nestiham

  clovek preci muze mit kamarady a znamy i kdyz je z maly vesnice a neni problem nacpat dite do auta a podnikat s nim plno veci od vyletu po setkavani se "stejne postizenyma"

  superkarma: 0 15.02.2008, 23:00:12
 13. avatar
  [84] tyrkys [*]

  medved: to si neumím, ani v nejhorší noční můře, představit

  superkarma: 0 15.02.2008, 22:59:15
 14. avatar
  [83] medved [*]

  Vivian: dockej casu jako husa klasu ja taky dceru takhle kojila prvni tri mesice a pak utrum a kazdy dve hodiny ve dne v noci az do roka a neboj, nehrabne z toho clovek pak uz zapomene, jaky to je v noci spat a ani mu to nechybi

  superkarma: 0 15.02.2008, 22:56:12
 15. avatar
  [82] Vivian [*]

  já teda malou (3,5 měs.) kojím co dvě hodiny přes den, ale v noci spí... kdyby chtěla po dvou hodinách i v noci, tak by mi namouduši hráblo... máš můj obdiv.

  superkarma: 0 15.02.2008, 22:52:55
 16. avatar
  [81] Vivian [*]

  mindulinka: každé dvě hodiny?! to je normální?

  superkarma: 0 15.02.2008, 22:51:33
 17. [80] mindulinka [*]

  A ještě k tomu musím přičíst - vedení manželova účetnictví, fakturace apod. kancelářská činnost.

  superkarma: 0 15.02.2008, 21:48:16
 18. [79] mindulinka [*]

  Tak malýho jsem kojila do 2 let. První rok každé dvě hodiny ve dne v noci. Takže každou volnou chvilku jsem se snažila spát. Uklízela jsem a vařila po večerech, když manžel přišel domů a s chutí jsem mu kluka vecpala. Byla jsem ráda, že mám od něj za celý den klid. Teď chodí na 4 hod. do školky a já do práce. Přilítnu domů, uvařím pak procházka, vyprat nebo vyžehlit, poklidit. Manžel by se i rád podílel na domácích pracech, ale jaksi chodí domů pozdě v noci, a když už přijde dřív podílí se na pracovně na nedostavěném domečku. Nemůžu říct, že by jsme se jeden nebo druhý nudili - a bohužel ani nám nezbývá moc času na sebe ani na své koníčky. Když dáme syna na hlídání k babičkám, tak jdeme zase makat kolem stavby.

  superkarma: 0 15.02.2008, 21:47:37
 19. avatar
  [78] Motiva [*]

  tak si čtu a říkám si, která husa, co neví o čem mluví, tenhle článek napsala ... a ejhle, on to byl chlap

  superkarma: 0 15.02.2008, 20:55:42
 20. avatar
  [77] Tebi [*]

  Vtipné - jestli MI manžel v domácnosti POMÁHÁ !!! Copak to je moje domácnost? Je naše, takže MI manžel v domácnosti NEPOMÁHÁ, on v té domácnosti stejně jako já vykonává různé práce. Podle toho kdo má zrovna na to čas nebo pro koho je zrovna ta určitá činnost prioritou. Ani by mě nenapadlo, abych mu kdy dala nějak najevo, že domácnost je pouze moje starost a on mi bude někdy POMÁHAT...A už vůbec mi je divné, když řekne žena že jí manžel v domácnosti pomáhá či nepomáhá - vždyť se tak sama dopředu smířila s tím, že domácnost je její starost ....

  superkarma: 0 15.02.2008, 20:43:04
 21. [76] klarka66 [*]

  Mateřská v mém případě bylo to nejhezčí období v životě.Holka byla zlatá, já stíhala starat se o další dítě a domácnost.Každý den jsem vařila a s velkou vášní jsem šila. Měla jsem před tím velice stresové zaměstnání a mateřská byla svým způsobem vysvobozením.To bylo poslední velice šťastné období v mém životě...

  superkarma: 0 15.02.2008, 20:31:43
 22. avatar
  [75] fialinka [*]

  Lorinka: a nemáš k dispozici auto, abys zajela třeba do nějakého mateřského centra? Já teda děti nemám, takže můžu těžko radit, ale určitě tam najdeš různé ženské, a s některou by se dalo bavit...

  superkarma: 0 15.02.2008, 19:35:37
 23. avatar
  [74] rek11 [*]

  Kuře: to anezka zlila uz v porodnici doktorku tak,že se musela jit prevliknout .Ani na to nepotrebovala pindika

  superkarma: 0 15.02.2008, 18:50:51
 24. avatar
  [73] OlgaMarie [*]

  Kuře: Papírovky a plátěné košilky? Kdesi kdysi jsem zaslechla dvě maminy,že plátěné košilky po papírovkách kloužou. A už se nedivím,že hovory o dětech jsou maminám nepříjemné, ještě by se dozvěděly,že toho moc neví a to bolí.

  superkarma: 0 15.02.2008, 18:37:48
 25. avatar
  [72] Kuře [*]

  OlgaMarie: Tak to jo, já jsem už na holku měla papírovky a plátěné košilky (ty se fakt žehlit musí) jenom v létě. Takže žehlení jsem fakt v podstatě vzdala.
  A o camprdlíkovi vím svoje , po holčičce přišel kluk, to bylo překvápko, když počůral manžu, co stál za mnou .

  superkarma: 0 15.02.2008, 18:21:06
 26. avatar
  [71] OlgaMarie [*]

  Kuře: Řeč je o trávení mateřské dovolené.Když jsem na ní byla,nebyly ještě papírové pleny a v každé přiblblé příručce stálo,že se kojenci musí pleny žehlit.A doma byly samé holky,tak nikdo nevěděl,že ačkoliv se o holčičkách mluví jako o "křivochcalkách",musí se hlavně klukovi jeho náčiní srovnat.Jinak čůrá do stran a na jedno přebalení byly 3 pleny.
  Takže z počátku jsem měla rekordních 30-40 plen k vyvaření,vyprání a k vyžehlení denně. Manžel jednou rukou máchal a v druhé držel skripta...A stíhalo se,jinak to nešlo.

  superkarma: 0 15.02.2008, 18:10:34
 27. avatar
  [70] Vivian [*]

  *Lorinka: a co si najít práci na doma, jestli to jde? Nenudila by ses a ještě by sis vydělala :)

  superkarma: 0 15.02.2008, 17:58:26
 28. avatar
  [69] monacha [*]

  Dášule: může být oni myslí i myslejí (myslet - sazet i myslit - prosit)... gentiana: oni vedi a jedi (taky rikam ji a vi, jsem z jiznich Cech)

  superkarma: 0 15.02.2008, 17:49:23
 29. [68] gentiana [*]

  Dášule: oni jí (obdobně jako oni ví atp.) je podle mě povolený tvar, i když bych na to krk nedala a slovník mám v domově II. Nadto je to moravismus, protože su z Moravy, používám jich dost.
  Hranolka je barbarismus, obdobně jako Ou tů extraliga - prostě něco spáchaného s minimálním použitím mozku - tedy, jsou to pouze má soukromá pozorování. Není, zdá se, to kolísání typu ten kredenc, okurek, šufánek (na Moravě) a ta kredenc, okurka, naběračka (v Čechách).
  Konec jazykového koutku.

  Lindaa: Moje kamarádka má takovýho bráchu. Když trochu vyrostl, říkal věci jako To mi ani nedávejte na talíř, to mi nebude chutnat. Měl období, kdy byl ochotný jíst pouze a jedině bílou Studentskou pečeť, pochopitelně, vyvážený jídelníček jak prase, ale celá rodina byla ráda, že Janek je ochotný jíst něco, cokoli, aniž by koukal do talíře a tvářil se, jako že ho někdo mučí.


  Jinak, já jsem momentálně deformována návštěvou u sestřenky, která má jedno šestiletý a jedno půlroční, je už osm let v domácnosti a pořád řeší, co uvařit a přeleštit a jak mládě včera to a dneska ono a návštěvou tety, kterážto jest čerstvou babičkou a vykládá ty ságy o blinkání, prdících a kakáníčku.
  Moje další sestřenka má mimino, které má alergii snad na všecko a jak ho vášnivě léčil snad i vrátný (oba rodiče lékaři, takže se všichni snažili zavděčit), udělali mladýmu z imunity tankodrom. Sestřenka změnila doktory, vysadila kortikoidy a tisíc dalších sraček, ale mladej se nesmí stýkat s cizíma. Takže k nim nesmí návštěvy kromě pár lidí z příbuzenstva a sestřenka s děckem nemůže ani na to pískoviště nebo ho vzít do obchodu. Přesto si to zorganizovala tak, že se jí ty babičky a tetičky (má jich hodně - výhoda mnohokrát rozvedených rodičů) střídají na hlídání, ona dvakrát týdně učí na zdrávce a než znovu otěhotněla, tak jednou v týdnu sloužila na pohotovosti a taky je na telefonu pro místní veterináře, kdyby bylo potřeba zašívat oči. Navzdory izolaci je milá, zábavná a když už vypráví o dětských nemocech a trávicích projevech, činí to zábavně i poučně.

  superkarma: 0 15.02.2008, 16:29:33
 30. avatar
  [67] Kuře [*]

  OlgaMarie: A to já jsem přestala žehlit . Jediné, co žehlím jsou košile a helenky, což je pár kousků a dá se to zvládnout během pár minut.

  superkarma: 0 15.02.2008, 15:50:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme