Děkujeme za první příspěvkovou vlaštovku. Máte problém rozeznat, jestli se chováte jako dáma, nebo ne? Čtenářka Helnka vám to vysvětlí.

Krásný zachumelený den. Normálka chodím v džínách a tričku s názvem mé oblíbené kapely. Jezdím do práce i z práce kolbenkou a jím, když mám hlad. Tedy i na veřejnosti. Ani nevím, jestli by tohle dáma měla nebo neměla. Ale vím, jak mi vadí, když si na hlaváku koupím hotdog a smažky, co tam žebrají na čůčo, mi koukají div ne do pusy. To by se fakt asi nemělo. Přijde mi to takové neslušné. Zrovna včera bylo po výplatě tak jsem si nekoupila párek ale hamburgr.

A nesnáším předbíhání ve frontě...třeba u sáňkování. To jsem pak sprostá jako dlaždič. A když mi to nepomůže, jdu na jiný kopec.  Nedávno mě jeden chlap s bobem předjel, zatímco jsem bohouškovi utírala nudli u nosu a ještě mi u toho přejel jednu nohu.

V autě si servítky neberu už vůbec. Většinou my stojíme, zatímco si sprosťáci kličkují a předjíždějí proti předpisům. Jednou si jeden chlap ťukal na čelo, když nás předjížděl, tak jsme ho dojeli, ukázala jsem mu vztyčený prostředník a hodila konzervu fazolí. Jeli jsme zrovna z Kauflandu, tak jsem jich měla celou igelitku. Mají je tam levné. Já tedy neřídím, zatím nemám řidičák, tak řídí přítel nebo maminka. I tak jsem těmi fazolemi minula:(
A jestli mi to vadí? Já myslím, že se jako dáma chovám. Například si nechávám otevřít dveře. Minulý týden jsem šla s kolegou do práce a on mi je nepodržel, tak jsem mu řekla hned, že je to hovado šovinistický, který přes svý přebujelý ago a panděro není schopen poznat dámu. No naštval mě.

Jinak si myslím, že dáma za sebe nechá zaplatit v hospodě všechna piva, nebo třeba nechodí s cizími muži po setmění domů. Já se tedy vždycky alespoň zeptám na křestní a prudím, že chci i příjmení. Takže asi dáma jsem.

Tak  mějte krásný den Helenka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A jste moc vtipná

Umíte se na dnešní téma podívat také s humorem? Umíte si někdy přiznat, že se občas nechováte jako dáma?Jaký je podle vás rozdíl mezi dámou a křupankou? Co vám na chování žen nejvíc vadí? Co byste jim naopak odpustila? Znáte nějakou pravou dámu. Pokud jste to vy, napište nám, jak se chovat. Rádi si přečteme váš příspěvek na téma: "Co dáma na veřejnosti "

redakce@zena-in.cz

Reklama