Ještě se jednou vyspíte… a bude Štědrý den, říkávali rodiče a my se třásly nedočkavostí. Také se těšíte na Vánoce jako malé děti? Já se těším, za chvíli vám prozradím proč, ale to bych nebyla správným redakčním oslíčkem Ijáčkem, abych si do nich trochu nerýpla.

eveVadí mi to všeobecné šílenství, masová zběsilost a urputnost, která zabíjí příjemnou vánoční atmosféru. Nechápu, proč lidi tak blbnou, když je všeho všude dost, na nic se nemusí stát fronty a skoro pořád je otevřeno. Nepochopitelný shon a nervozita davu vás drtí, semílá a pohlcuje, i když nechcete. Copak se můžete procházet s horkým svařákem třeba po Staromáku a vychutnávat si poklidnou vánoční náladu? Nemyslitelné.  Valí vás to před sebou jako řeka a vy nemáte záchranný kruh.

Jindy by mě to deptalo, nadávala bych jako špaček, proklínala ty zatracené Vánoce a těšila se, až bude po nich. Loni jsem neměla ani stromeček. Proč taky, když jsem Štědrý večer trávila s dcerami u švagrové s jejími dětmi a babičkou. Jen tak pro atmosféru a vůni jsem nakoupila a ozdobila jedlové větve, a taky se svět nezbláznil.

Letos opět nemám na Vánoce čas, ale shon nevnímám a je mi fuk. Mám Vánoce v sobě. Jsem zamilovaná, vznáším se a poetickou náladu mi dokážou vykouzlit i zdánlivé maličkosti, jako je vánoční zdobení, vůně františka, pocukrovaná krajina. Taková procházka zasněženým lesem a večer u praskajících kamen mi bohatě stačí ke štěstí.

Nepotřebuji k němu hory napečeného cukroví, vygruntovaný byt ani kupy dárků.

Nic z toho totiž, milé ženy-in, nemám a zítra je Štědrý den.

Jak jste na něj připravené vy? Očekáváte ho v klidu, nebo jste nervózní, že nic nestíháte a že budete mít zkažené Vánoce? Chystáte se na Vánoce s předstihem, nebo všechno honíte na poslední chvíli? Které vaše Vánoce byly pro vás nejkrásnější? A které naopak nejhorší? Máte nějaký vánoční zážitek? Už máte ozdobený stromeček? Tak nám ho vyfoťte a podělte se s námi o vánoční atmosféru.

My se budeme těšit s vámi na adrese

redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvky odměníme pěknými dárky. Třeba čekají právě na vás, tak s chutí do vánočního tématu.

Reklama