Děkujeme za další příspěvek a názor na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka Ivana. Možná se s ní shodnete

Dobrý den, milá redakce a čtenářky. Chtěla bych se k dnešnímu tématu také vyjádřit. Patřím ke generaci, kterou Dušičky zrovna moc neosluvují. Na můj vkus jsou moc smutné, depresivní a vážné. Nesnáším hřbitovy a pokud to jen jde, vyhýbám se jim na sto honů.

Vždycky, když mě naši nutili jezdit k příbuzným na Moravu na Dušičky, byla jsem strašně otrávená a neuměal jsem to v sobě potlačit, takže jsem se tvářila jako kakabus a štvala tím rodiče. Hnusné počasí, které v těchto dnech většinou panuje, mi na náladě zrovna nepřidávalo a klepat kosu u hrobu a tvářit se důstojně, to nebylo nikdy pro mě. Nakonec se nade mnou slitovali(nebo možná zlomili hůl) a nechávali mě k mé velké radosti doma...

Pokud bych měla někdy "slavit" svátek zemřelých, tak bych zvolila radši humornou formu Halloweenu, jako mají v Americe. Strašně se mi líbí vydlabávané dýňové "hlavičky" se svíčkami. Jsou veselé a působí optimisticky. Nebo to, jak lidé a hlavně děti převlečení za záhrobní příšery chodí po domech a baví se. To je mi sympatické, protože se tak odežene zbytečný patos, který mají české dušičky. S humorem můžete přece vzpomínat také, ne?

Já jsem pro zavedení Hallowenu i u nás

Čtenářka Ivana

Děkujeme za váš upřímný názor

Také byste měly raději Halloween, než Dušičky? Nebo se vám Halloween nelíbí a myslíte si, že nemá v našich krajích co pohledávat? Zažily jste někdy pravý americký Halloween? Jaký na něj máte názor? Myslíte si, že Dušičky jsou generační záležitostí? Nebo by se měly stále dodržovat a ctít památku zemřelých? Na koho vzpomínáte v době Dušiček nejvíce?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Světíte kromě dušiček i Halloween?

Reklama