Bulvár

Já jsem ti to říkala


Milé ženy in,

Je moc hezké, když si lidi pomáhají. A myslím, že by si měli pomáhat víc. Ale také si myslím, že by lidé neměli chtít, aby jejich pomoc byla brána jako něco závazného. Mluvím o tom, že někdy se potřebuje člověk jen svěřit. Ulevit si, ale nechce rozhřešení.

Měla jsem kdysi potíže s manželem. Pil víc, než jsem byla schopna tolerovat. Jednoho dne jsem přišla ráno k bankomatu a zjistila, že na účtu nejsou vůbec peníze. Pozval kamarády. Bylo mi to líto a měla jsem vztek a ty emoce byly velmi intenzívní. V peněžence jsem měla peníze na cestu do práce a v kabelce (naštěstí) složenku na pár korun - přišly mi peníze za ošetřování dcerky v minulém měsíci, které jsem naštěstí mohla vyzvednou na kterékoliv poště.

V práci jsem celý den nestála za nic. Když jsem vystoupila odpoledne z autobusu, vidím naše auto - před hospodou! Manžel tam byl - pro pivo i s naší (tehdy 4 letou) dcerkou. Byla jsem zoufalá. Vylezl ven, a že mě hodí domů. Sotva jsme dorazili domů, hrozně jsme se pohádali. Řekla jsem
mu, že jestli toho nenechá, okamžitě se s ním rozvedu. On řekl, ať si ty papíry klidně přinesu, že mi je podepíše.

Druhý den je měl na stole. Kolegyně se právě rozváděla, tak mi poskytla svou žádost o rozvod a já ji jen upravila pro nás. Hodila jsem ty papíry na stůl a šla k mámě i s dcerkou. Nervy jsem měla na pochodu. Svěřila jsem se sestře a ta mi nabídla pomoc - měla kamarádku právničku.

Neviděla jsem první reakci manžela, když přišel domů, ale když jsem se vrátila já, chtěl si promluvit. Sliboval, prosil abych mu dala šanci. Povídali jsme si dlouho. Řekla jsem mu, že tu žádost o rozvod teda nepodám, ale schovám si ji. Řekla jsem, že jdu "zítra" k právničce, že to mám domluvené, aby o tom věděl a pokud se tohle bude opakovat, že s ním končím.

Když se o tom dozvěděla sestra, nelíbilo se jí to. Je pravda, že podobné potíže s manželem nebyly zdaleka první. Chtěla mi pomoct a já to nedotáhla. Nechtěla jsem nikomu ublížit.

Jak to nakonec dopadlo? Manžel se sestrou se nenávidí a mě to hrozně mrzí. Papíry mám schované. Manžel zvyšuje frekvenci návštěv v hospodě. Hlavně teď - přišel totiž o práci. Obávám se, že ty papíry nakonec použiji. Mám z toho ale strach, protože nevím co bude dál, ale bojím se svěřit, protože když neposlechnu radu, po čase budu poslouchat: "Já jsem ti to říkal(a)!"

Danulinka

--------------------------------------------------------------------------------


Milá Danulinka,

myslím, že ste urobila dobre, keď ste sa rozhodla ku nám poslať Váš príbeh. Verím, že získate silu, ktorá Vám pomože vysobodiť sa. Prajem Vám veľa šťastia  :-)


Krásny a pohodový deň :-)

   
26.06.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Amálie [*]

  danulinka: aby člověk své potíže řešil, musí chtít hlavně on sám Pokud manžel pomoc nechce, nemáš se proč dál trápit. Hodně

  superkarma: 0 26.06.2006, 12:00:31
 2. [11] Rikina [*]

  Možná je dobré předem říct "nechci řešení, jen útěchu". To leccos vyjasní, a sestru nemuselo dodatečně mrzet, že se snažila pomoci.

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:57:33
 3. avatar
  [10] Žábina [*]

  já myslím žes udělala dobře - dala jsi mu ještě šanci, přece jen, máte spolu
  ale teď už bych to být tebou podala - je vidět, že lepší to nebude
  přeju hodně moc

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:53:00
 4. avatar
  [8] pajda [*]

  danulinka: tak zkus něco jiného - existují centra nebo poradny pro příbuzné lidí, závislých na alkoholu. Tam ti pomůžou v tom smyslu, že tě s ním naučí do značné míry žít. Alkoholismus je nemoc a jako každá nemoc je závislý v první řadě na tom, jestli se dotyčný chce opravdu sám léčit - ale donutit ho nemůžeš.

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:38:03
 5. avatar
  [6] pajda [*]

  Já nevím...dobře se mi to radí, když to neřeším...ale osobně bych rozvod klidně dotáhla do konce - nakonec ti nic nebrání s ním žít "na hromádce", ale na peníze by už nemohl...

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:15:34
 6. avatar
  [5] Gabi [*]

  Ani se sestře nedivím, že byla naštvaná

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:11:19
 7. avatar
  [4] arjev [*]

  Přeji Ti dobré rozhodnutí a

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:10:37
 8. avatar
  [2] Eliana [*]

  Hodne sily v srdci a velkou odvahu.Drzim palecky a preji jen obrovske stesticko.

  superkarma: 0 26.06.2006, 10:59:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme