Bulvár

Já jsem přímo restaurační turista, přiznává se Dante Alihghieri

Naše čtenářka Dante Alighieri nedá dopustit na restauraci v Dlouhé ulici, i když tam jejímu tátovi vyklopili talíř s rybou na hlavu. Jak to, že po takovém zážitku tam ještě vstoupili? To se dočtete v jejím příspěvku, za který samozřejmě děkujme.

V Praze je pro mě bezkonkurenční Apetit Praha v Dlouhé. Chodí tam i známé osobnosti a přitom je docela cenově přijatelná. Při první návštěvě jsem se lekla jejich nabitého jídeláku, ale i když mají hodně jídel, kvalita tím netrpí. S rodinou tam jdeme pokaždé, když má někdo svátek nebo narozeniny.

Já tam chodím na Pražský špíz s pražskou šunkou přelitý medovo-hořčičnou omáčkou. Ráda bych tam vyzkoušela i něco jiného, ale na tenhle špíz mám vždycky strašnou chuť. :D K tomu mě tam vždycky rozseká číšník, který říká „Ještě nějaké přáníčko?“. Naposled nám kontroloval naúčtované pití a povídá: „Dvě pivečka, tři džusíky, jeden čajík,...“ :D Tak tohle byla nejlepší restaurace, co jsem zatím kdy navštívila, a to i když jsme tam měli hned při první návštěvě zajímavý zážitek.

Číšník totiž vyklopil tátovi jídlo na hlavu. Táta tam s námi zrovna slavil šedesátiny a ten vyklopený talíř s rybou byl pro mámu. Ale všichni jsme se tomu zasmáli, jen chudák číšník se asi 15x omlouval, že se mu to ještě nestalo a pak nám myslím ještě dal slevu. :)

Ještě docela dobrá je taky restaurace Eureka na Praze 4. Tam jsme hodně chodili, než jsme objevili Apetit. Nejhorší pro mě zatím byl Hostinec u Černého koníčka v Českých Budějovicích. Prostě nedobré jídlo, takže není co řešit. Vůbec se nedivím, že jsme v celé restauraci byli úplně sami.

Dante Alighieri

Děkujeme za tip, milá Dante, do toho Apetitu musím určitě někdy zajít. Doufám, že nedotanu rybou jako tatínek :-)

Co vy, milé ženy-in? Máte také nějaký zážitek z restaurace? Napište nám, kdy jste se neposledy dobře najedla a kde. Klidně nám „práskněte“ restauraci, kde vám vůbec nechutnalo, byla nepříjemná obsluha, nebo jste byla s něčím nespokojená. Máte nějaká kritéria, podle kterých si restaurace vybíráte?

Pište na redakce@zena-in.cz

   
25.07.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] átéčko [*]

  Mě slila servírka ledovou minerálkou.Sml30Ale bylo teplo a ona byla milá.

  superkarma: 0 25.07.2011, 15:53:48
 2. avatar
  [3] enka1 [*]

  Zatím nejlepší (dosud jediný)  krvavý biftek jsem měla v Praze asi před 35ti lety, když jsem musela čekat na přípoj při služební cestě.V P.se nevyznám, pamatuju si jen, že jsem šla kdesi na Václaváku někam do sklepení. Ale to vaši ani nevěděli, že tě budou mítSml16

  superkarma: 0 25.07.2011, 12:45:56
 3. avatar
  [2] catcat [*]

  Promiň, ale nějak nechápu, pročTě rozseká číšník s větou "jetšě nějaké přáníčko?" Oni to mají v popisu práce... Popis účtu nekomentuju a mlčím a sedím si na tlapkách...

  superkarma: 0 25.07.2011, 12:44:42
 4. avatar
  [1] selinka [*]

  To byl náhodou originální dárek k šedesátinám Sml30

  superkarma: 0 25.07.2011, 12:44:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme