Styl

Já jsem nenápadný typ letní.

Píše ve své příspěvku čtenářka s nicekm Hannah58. Dokonce si moc dobře pamatuje na období „šátkování“. To nebylo pasování do stavu pionýrského, jak by se mohlo zdát, ale metoda pomocí níž se určovaly barevné typy.

Milé dámy, připomenu boom barevné typologie v českých krajích. Živě vzpomínám, že se jednalo o tzv. šátkování. I ženy ve věku, ve kterém dříve babičky zásadně vázaly šátky pouze na hlavy s tím, že „co chceš, Mařka, už nám bylo padesát“.

Nyní šátky vesele mávaly jako na spartakiádě a pohazovaly je na ramena, zkoumajíce, zda jsou typ jarní nebo naopak zimní. Já jsem nenápadný typ letní. Faktem je, že od prťava jsem intuitivně upřednostňovala, aniž bych cokoliv věděla o tom, že jsou to mé barvy, tmavě vínovou a modrou, a to dokonce i v době dětství, kdy malé holky žádají růžovou, jsem si přála modrý kočárek pro panenky a modrý nafukovací míč. Pravda, občas jsem i sama zmodrala – při návštěvě zubaře nebo ušaře, kdy jsem o sobě dávala nápadně vědět řevem.

Mám ovšem taky ráda stříbrnou, stříbrné prstýnky (Zlatý snubák jsem už před desítkou let odložila hluboko do šuplíku. Vskutku důvod není ten, že bych se chtěla vydávat za svobodnou!), stříbrné řetízky a do stříbrna laděný vánoční stromek. Když už jsem zabrousila až k Vánocům, tedy vězte, své barvičky si jistím každoročním psaním Ježíškovi. To proto, abych ve štědrovečerní nadílce nebyla obdarována oranžovým trikem nebo hnědým svetrem.

Přesto, milé dámy, jedno stříbro v oblibě nemám. Je to první stříbrný počin v mých kadeřích. Schovávám ho pod přelivy výhradně teplých barev a houby je mi po tom, co tomu říká barevná typologie. S modrými a zelenými melíry bych se vážně prímově necítila. Šedomodré stíny a černou řasenku si však šminkuju, k tomu  rtěnku v barvě fuksie a hnedle udělám ze svého vyšisovaného ksichtu obličej. Z nenápadného nápadnější.

Na závěr mého povídání si neodpustím  otázku pro ženy podzimního typu :“ Upotřebila byste některá hnědý svetr? Jako bonus přihodím oranžové triko!“

Hannah58

Máte pravdu, letním typům sluší bordo i modrá. Ale třeba i hnědá, když je chladná. Tak abyste se s tím svetrem neunáhlila. Oranžové triko klidně pusťte, to opravdu není barva pro vás.

Najde se na ženě-in podzimní typ? Barvy babího léta jsou pro vás jako stvořené. Která z vás má ráda hnědou, oranžovou, khaki, nebo sytě žlutou? Jsou to barvy, ve kterých se cítíte dobře?

Napište nám o svých oblíbených barvách. Proč si myslíte, že právě tyto barvy vám sluší? Třeba se řídíte barevnou typologií a ani o tom nevíte.

redakce@zena-in.cz

   
30.09.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] átéčko [*]

  hannah58 — #4 bílá je zase moje...Sml67

  superkarma: 0 30.09.2011, 20:19:55
 2. avatar
  [6] hannah58 [*]

  ifulinkaa — #5 Jsem já popleta, měl to být tvůj profil, jakože záliba v modré přetrvala. Sml79 S Ivankou nic Sml30.

  superkarma: 0 30.09.2011, 13:32:04
 3. avatar
  [5] ifulinkaa [*]

  hannah58 — #2 já s Ivankou nemám nic....

  1. na komentář reaguje hannah58 — #6
  superkarma: 0 30.09.2011, 12:35:29
 4. avatar
  [4] hannah58 [*]

  Átéčko, světlé džíny to jo. Bílá však ne, kdepák ta je tvrdá, musí to být ta správně smetanová .

  1. na komentář reaguje átéčko — #7
  superkarma: 0 30.09.2011, 12:13:57
 5. avatar
  [3] átéčko [*]

  To máš super! Sluší ti světlé džíny a takové barvy, co se mi líbí, ale vypadám v nich vyblitě!

  Já jsem si koupila jednou oranžovou mikynu a tak jsem poznala, že že i v takové barvě může člověk vypadat mrtvolně. Tak jsem ji barvila na černou, jenže  výsledek byl čokoládově hnědá... opět něco pro "zimu". tak jsem ji vyžehlila a položile na zídku k popelnici..ů

  superkarma: 0 30.09.2011, 12:08:29
 6. avatar
  [2] hannah58 [*]

  Iful, já měla panenku Ivanku. Podle Tvého nicku - je mi to jasné! Sml71

  1. na komentář reaguje ifulinkaa — #5
  superkarma: 0 30.09.2011, 11:51:12
 7. avatar
  [1] ifulinkaa [*]

  hezky napsáno:) já taky od mala měla raději modrou, než růžovou, k té jsem přičichla až v dospělosti. Kočárek pro panenky jsem měla vážně modrý včetně oblečků pro panenku Terezku...

  oranžová je hezká barva, mám podzimní bundu této barvy a okolí mi říkalo, že vypadám jako silničář Sml57 přesto jsem to s ní nevzdala!

  superkarma: 0 30.09.2011, 11:48:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme