Bulvár

Já chodila ráda, ale manžel ne

Já si pamatuji, že jsem chodila moc ráda. Mamka mně dala nějaké peníze. Bydlela jsem v Josefově a chodilo se do Jaroměře, když jsem šla domů, tak jsem to utratila.

Po cestě zpátky byla vždycky legrace a zábava. Pamatuji se, že jsem měla mávátko kytičku, která se dala skládat, já byla nadšená .Teď, když si na to vzpomenu, říkám si, že to byla ale pěkná trapárna. Hlavně když poslouchám manžela, u nich v rodině se komunisti a jejich zvyky vnímali negativně.

Vůbec se nedivím, jeho prababička byla v Americe vydělat peníze, za které nakoupila pole, krávy atd. No a komunisti jim to sebrali. Jeho otec nemohl jít ani na výšku, a tak můj říká, že se jim na nějakej průvod mohli vykašlat.

KAŽDÝ TO VNÍMÁME PROSTĚ JINAK. Manželově rodině bylo dost ublíženo a teď, když jim pole vrátili, nikdo na něm nechce dělat, a zas je to o ničem. Ještě že nás nenutí chodit na průvody.

MACKAELA


Tak tomu říkám pohnutá rodinná historie. Bohužel takových, jako je váš manžel, jsou tisíce. Když dneska vidím, jak rostou komunistům preference, je mi z toho docela smutno.

Posílejte nám i vy svoje vzpomínky na dobu průvodů! Čekáme na ně na adrese redakce@zena-in.cz!

   
27.09.2006 - Společnost - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [2] LuciBary [*]

  Jé, Jaroměř, tam je hezky

  superkarma: 0 27.09.2006, 10:39:51
 2. avatar
  [1] Janecka [*]

  Jako malá pionýrka jsem chodila celkem ráda do průvodu,nosila vlajku,stála čstnou stráž.Postupem času,na průmce jsem se z toho vyvlíkala a nechodila

  superkarma: 0 27.09.2006, 10:38:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme