Čtenářka Datura přiznává, že není schopná nadhledu, když se mluví o její švagrové a tchýni. Však si její příběh přečtěte samy. Děkuji Vám Daturo za příspěvek. Já se Vám nedivím, asi bych měl podobné pocity…

Dobré odpoledne,

původně jsem psát ani nechtěla, protože doma se s manželem shodneme na kompromisu. Řekneme si své názory a vybereme střed. Ale nedá mi, abych se nezmínila, kdy já jsem měla naprosto odlišný názor na tchýni a mám ho dodnes a nějakého nadhledu zkrátka nejsem schopná.

Švagr si svou nastávající našel v hospodě. Měla hroznou pověst, ale to mu nevadilo. A tak, když otěhotněla, sdělil doma, že se bude ženit.

Táta z toho měl infarkt, máti to jakž takž skousla. Dětí přibývalo, švagrová na domácnost kašlala, občas se někde zapomněla a skončilo to rozvodem. U rozvodu mladá paní věnovala své tři ratolesti manželovi s tím, že si chce pořádně užít svůj život a do něho děti nepatří.

Švára uměl akorát tak uvařit vodu na kafe a najednou se měl starat o tři malé děti. Pral se s tím, jak mohl, matka mu chodila pomáhat. Ale. když potom nejstarší syn skončil v kriminále, vyhodil ty dva zbývající z domu. Nastěhovali se k mé tchýni do vily a ona se o ně už 20 let stará ač jí je už skoro 90 let.

A teď o tom nadhledu. Moje bývalaá švagrová svou / i mou/ tchýni navštěvuje, občas ji vezme autem na výlet a tchýně je z toho zájmu v sedmém nebi.

Na děti se jen zeptá. No nezlobte se na mě, ale já bych s ní vyrazila dveře, tchýně ji oslovuje zdrobnělinkou jména a je štastná, že na ni nezapomněla.

Zdraví Datura
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma dne je:  – Různé úhly pohledu

  • Stalo se vám, že ostatní viděli stejnou událost jinak než vy?
  • Ublížil vám někdo a ještě za to vyžadoval vděčnost?
  • Neshodnete se s partnerem na stejné verzi společného zážitku?
  • Nechápete, jak je možné, že lidi si nemyslí to samé co vy?
  • Kdo a v čem, je podle vás zcela mimo realitu?
  • Který úhel pohledu chybí našim politikům?
  • Vy, jako rodiče školáků, už chápete, proč vaši rodiče trvali na tom, abyste se lépe učily?

Těch otázek je široká škála. Klidně si položte jinou a svůj příspěvek pošlete na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která mi napíše k tématu, odměním dnes kolem 16. hodiny krásnou květinou.

Reklama