Čtenářka malinke-kote s upřímností sobě vlastní píše o tom, jak se jí nikdy žádný úraz nestal, a proč by nedokázala nikomu po úrazu pomoct. Děkuji Vám malinke-kote za příspěvek.

Přeji všem pěkný den,
 
abych pravdu řekla tak jsem nikdy žádný úraz neměla, ale přesto jsem se rozhodla napsat. Naštěstí jsem měla zatím to štěstí, že jsem nikdy ještě neokusila ani jednou sádru, ani obvaz, či jiné potřebné věci k úrazům. Zato moje sestra ANO. Každé léto si půjčovala moje kolečkové brusle. I přesto, že jsem jí je půjčit nechtěla, protože jsem věděla jak to dopadne tak jsem jí je nakonec vždy půjčila. Pokaždé když si je vzala na nohu na nich spadla a pokaždé přišla se zlomenou rukou a s odřenými bruslemi. Teď moje nové bych jí už nikdy asi nepůjčila a ani by jí nebyli. Předešlé se půjčovat dali, protože byli nastavitelné velikosti. Teď už ne. Jinak u nás žádné jiné vážně úrazy asi nebyli. Sestra se sádrou potkávala dost často. Dokonce si jí vyzkoušela i na noze, ale to byla chybou jí, protože se pořádně nerozhlídla s kamarádkou a srazilo jí auto, ale to už jsem se tady o tom jednou zmiňovala.
 
Ani jsem vůbec nechápala jak sestra mohla pokaždé na těch bruslích spadnout a ještě si zlomit ruku. Já osobně jsem na bruslích ještě nikdy v životě nespadla a doufám, že se nikdy ani nestane. Také doufám, že nadále budu bez úrazů a že se mi snad nikdy nic nestane. Ale to se říct nedá, protože člověk opravdu nikdy neví co se kdy může stát, takže je možné že celý život bez úrazů nebudu. Ale co, když už jsem i nějakých 15 let bez nemocí tak proč nebýt i bez úrazů :-) Zda jsem někoho ale pomohla zachránit? Ne nepomohla, přiznám se že nebylo za prvé ani komu a za druhé bych to ani nedokázala, protože bych se asi složila, kdybych viděla třeba krev nebo něco. Vím to ze své zkušenosti když byla u nás na sídlišti autonehoda a slyšela jsem sanitku tak bych nedokázala pomoc a místo abych se dívala jako ostatní tak jsem se musela sebrat a odejt, protože se mi udělalo tak špatně že bych tam sebou sekla. Takž e já bych vlastně ani asi nedokázala nikomu pomoc. Mají zachraňovat raději jednoho a nebo dva? Už se mi i stalo že mi bylo nevolno jenom jsem šla za dědou do nemocnice na návštěvu. Hned jsem tam po chvíli sebou sekla a nic si nepamatovala.
 
Jak vlastně letním úrazům předejít? Jen tak se předejít asi nedají. Někdo má štěstí a někdo zase smůlu. Ani sama nevím jak letním úrazům předcházím. Že by to bylo tím že jsem převážně doma a nebo na zahradě? Že jen občas si vezmu kolečkové brusle a nebo si zajezdím na kole? I to je možné, ale i doma či na zahradě se dá udělat lehce letní úraz. Jednomu z nás se to stalo, propadla se pod ním židle když naní stál a hned byl úraz na světě. Nebo člověk zakopne o patník a hned je na zemi s úrazem. Takže podle mě se tomu předejít ani nedá. Je to sice nepozorností, může to být náhoda. Nikdy si to člověk neudělá takřka úplně sám i když natom patrnou vinu má, protože si nedával pozor. 
 
 Užijte si dnešní snad krásný a slunečný den bez úrazů
 
malinke-kote 
 Text nebyl redakčně upraven


Letní a dovolenkové úrazy

  • Stal se vám někdy v létě nějaký úraz?
  • Nebo vašim dětem, manželovi, či kamarádkám?
  • Mohla za to nešikovnost, neznalost, náhoda, nebo blbost?
  • Pomohla jste někoho zachránit?
  • Víte jak letním úrazům předejít?
  • Před jakou činností byste ostatní varovala?

Příběhy, fotky, videa, úvahy i varování posílejte klidně již dnes na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Dvě z vás dnes kolem 16. hodiny odměním knihou Dětské úrazy - první pomoc krok za krokem

urazy

A dávejte dnes na sebe pozor, ať se vám nic nestane.


6. Neví se, kdy se narodil. Matka chtěla, aby byl kněz. Místo toho byl hledaný zločinec. Zorganizoval přepadení transportu peněz, při kterém zahynulo 50 lidí. A nebyl zavražděn, přestože jeho kumpán tvrdil, že ho oddělal.

Na otázku neodpovídejte do této diskuse. Pokud znáte odpověď, podívejte se sem: Hřebenatka k dnešnímu tématu

Reklama