Čtenářka Datura je první, která by ráda do redakce cukroví poslala, ale má to daleko. Přesto děkujeme a obdivujeme její talent.

Slyším se jako dnes, když se moje matka snažila přitáhnout mě k pečení vánočního cukroví. Já a péct ?? Nikdy a cukroví už vůbec.

Ale ani to tak dlohou netrvalo a už jsem přišla škemrat o rady a o recepty. Jenže máti, vyhlášená kuchařka, něco jako kuchyňské váhy vůbec neuznávala, všechno měla v oku. Takže tudy cesta nevedla.

 Nezbylo než se začíst do kuchařky. Kdyby opravdu platilo pořekadlo, že když se spálí vánoční cukroví, bude špatný celý rok, tak jsem ze smůly dva roky nevylezla.

Vůbec jsem netušila, že to pečení je tak rychlý proces, že se stačí na chvilku zamyslet a odpadkový koš je plný.

Po letech jsem se ale vypracovala a peču hlavně dcerám . Aby se to ode mě naučily jsem je nenutila, vzpomněla jsem si na sebe. Peču jen osvědčené druhy, do specialit se nepouštím. Musím se ale držet zásady, nerozdat cukroví moc brzo. Udělala jsem to a dva dny před Štědrým dnem jsem pekla znova.

A letos mi můj choť udělal opravdu velkou radost. Už jsem tady psala, že je to letákový maniak. Nedávno narazil v jednom na super akci, pečící troubu s vařičem. Samozřejmě vyrazil do boje a troubu přivezl. Prý abych neměla stres, kdyby mi uprostřed pečení odešla ta moje.Už jsem ji otestovala, je bezvadná.

Něco už je napečené, ale k vám do redakce to mám sto kilometrů, tak posílám náš nejoblíbenější druh, myslivecké knoflíky, alespoň na fotce a přeji dobrou chuť.

14

Zdraví Datura
Text nebyl redakčně upraven


 

Dnešní téma je:

  • Budete letos péct na Vánoce cukroví?
  • Nebo na to kašlete a vše koupíte?
  • Jak vzpomínáte na dětství a vůni pečeného cukroví?
  • Máte nejlepší recept na vanilkové rohlíčky, pusinky, rumové kuličky, pracny nebo jiné vánoční cukroví?

Sem s nimi. Pokud bude přetlak příspěvků, přednost dostanou nejvtipnější příspěvky, příspěvky s recepty a návody a příspěvky slibující vzorky donesené do redakce.

A kam máte tyto sladké příspěvky posílat?

redakce@zena-in.cz

A ani tentokrát nezůstane jeden příspěvek bez odměny.

Mám pro vás dvě knihy.

První je: Vánoční pečení - Sladkosti pro nejkrásnější svátky v roce

vanocnoi peceni

A druhou na povánoční období je:  Hubněte ve spánku - Využijte svůj biorytmus k hubnutí

hubnete ve spanku

Těším se na vaše příspěvky a příběhy!

Reklama