Bulvár

Já a nemocná? To bude dobrý!


Nejsem moc často nemocná, a tak když jsem před několika týdny začala mít zvýšenou teplotu a bolesti v krku, zachovala jsem se ke svému zdravotnímu stavu trochu nezodpovědně. Odpoledne, když jsem přišla z práce, jsem si vzala prášek a léčila se především horkými čaji a odpočinkem.

 

Já vím, měla jsem jít k doktorovi okamžitě. Ale pořád dokola jsem si říkala, že dokud nebudu mít vysoké horečky, není důvod tam jít. „To přece zvládnu,“ odpovídala jsem neustále partnerovi, který nechápal moji vytrvalost. Rozčiloval mě svými slovy, že bych si měla uvědomit, že zdraví je přednější než práce.

 

Přehaný pocit zodpovědnosti

 

Už to vím sama. Samoléčila jsem se totiž nakonec celých čtrnáct dní. Samozřejmě že hrdě a bez doktora. Do práce jsem za tu dobu nešla jen jednou. Pocit zodpovědnosti byl pořád důležitější než všechno ostatní. 

 

„Necítím se moc dobře, snad to v práci vydržím.“
Jakmile jsem tuto zprávu od člena rodiny obdržela, hnala jsem ho k doktorovi. „Já to vydržím. Ale je to hrůza. Bolí mě zuby, žlučník.“ Šílela jsem nad tím, jak je člověk schopný se zničit kvůli práci. A pak si uvědomila, že zcela stejně jsem se zachovala já. Co to má znamenat? Je to nějaký novodobý trend upřednostňování práce před zdravím?

 

„Abych zavolala do práce, že nepřijdu, to bych musela mít žaludeční potíže nebo bolesti, které bych nezahnala volně dostupným práškem, případně horečku či zimnici,“ řekla mi Jitka.

 

„Já se většinou léčím doma. U lékaře jsem nebyla ani nepamatuji, kromě preventivních prohlídek. Jinak do práce bych nešla, kdyby mi bylo hodně fyzicky zle, to znamená teploty kolem 39 stupňů a pokud bych zvracela,“ dodala Dana.

 

„Na mateřské dovolené s malým Filípkem je to spíše otázka toho, kdy řeknu manželovi o pomoc. Ale také je to většinou až ve chvíli, kdy se prostě nedá se zdravotními problémy starat se o dítě. K doktorovi většinou nejdu, protože bych tam strávila hodně času a s těmito problémy bych v čekárně nevydržela, tak se radím s tchyní - zdravotní sestrou, co si mám vzít za léky, případně mi je i přiveze,“ vysvětluje Petra.

 

„Jdu k doktorovi, až když je mi fakt zle, například když omdlím nebo když musím, tzn. na prohlídky u zubaře či gynekologa,“ zakončila Katka.


Jen v případě hrozící amputace
 

Nedalo mi to, abych se jich nezeptala, jak jsou na tom, podle nich, muži. Všechny se shodly, že tam je to ještě horší. „Můj přítel nechodí k doktorovi vůbec, snad by šel jen v případě, kdyby ho bolel zub a sám by si ho nemohl vytrhnout," poznamenala Katka.

 

Jitka se souhlasem dodává: „Schválně jsem se ho zeptala a odpověděl mi, že by šel k doktorce snad jen v případě, kdyby se cítil na pokraji života a smrti nebo by mu hrozila amputace.“ 1(karfiol)

 

A pak jsem si vzpomněla na svého přítele a chvíle, kdy ho bolely zuby. „Já nikam nepůjdu, to bude dobrý, auuu.“ Na pohotovost jsme došli až po dvouhodinovém přemlouvání.

 

Zdá se, že všichni jsou stejní a je složité s nimi cokoli provést. A víte proč? Prozradila mi to Dana: „Chlapi jsou od přírody poserové, takže doktor jen se smrtí na jazyku.“

 

Z toho vyplývá, že čekárny u ordinací praktických lékařů musejí být poloprázdné, ale nejsou. Tak kdo tam chodí? Vy? Někdo, koho znáte? Dejte vědět.

   
06.04.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [72] Monika43 [*]

  Jednu dobu jsem

  bývala víc , než dost nemocná! Pak jsem si v lékárně pořídila PreveMax, který

  mě zaujal svým složením. Jsem teď zdravá jako řípa a pro jistotut v té zimě

  už teď ho beru i nadále.

  superkarma: 0 03.09.2013, 11:02:52
 2. avatar
  [71] prece ja [*]

  bohužel ,hodně zaměstnavatelů tzv.prémie za neabsenci upřednostňuje, vím i o jiných ,kde se to tak praktikuje. Vím, že každý říká, zdraví máš jen jedno, ale taky jsem rozvedená a mám dvě děti, které musím živit.Pak nikdo nepřijde, aby mi doplatil o co maroděním přijdu. Takže placení složenek a obědů pro děti má pro mě přednost.

  superkarma: 0 09.04.2006, 14:25:17
 3. avatar
  [70] Evik8 [*]

  No ja som na tom podobne a práve aj teraz.Už celý týždeň mám angínu a liečim to za pochodu.Coldrex,brufen,čaje s medom a sprej do krku...Viem,že to nie je dobre,pretože nakoniec vždy ľahnem tak na 2-3týždne a poviem si,že nabudúce pôjdem k lekárovi hneď,ale táto doba to proste nedovoľuje! U nás v práci sú príplatky za dochádku a ak máme nad 4 hodiny tak tie peniaze nedostaneme a vzhľadom na to,že ja aj moji podriadení máme hypotéky,tak každá koruna dobrá...takže sme samoliečitelia a je otázka času komu sa to vráti aj z úrokami

  superkarma: 0 06.04.2006, 21:45:26
 4. avatar
  [69] vládík [*]

  jeruna: jestli je to praktický lékař, pak je placen tzv. kapitací a je jedno, jestli si napíše kontrolu nebo ne, pojišťovna mu stejně zaplatí jenom tu kapitaci (cca 30 Kč na měsíc) takže si nemysli, kdo ví jak na Tobě nevydělává

  superkarma: 0 06.04.2006, 15:31:19
 5. avatar
  [68] prece ja [*]

  debata, zda do práce nemocná nebo ne u nás odpadá.Máme premie za docháyku a přijít na 4měsíce o třetinu platu si nedovolí nikdo.Takže dokud chodím , jdu tam , pak mě to položí na 1/2roku.

  superkarma: 0 06.04.2006, 15:19:01
 6. avatar
  [67] Meander [*]

  hermanecka: Jo, v takovém případě, mít firmu, tak zaměstnávám jedině chlapy do 35 let

  superkarma: 0 06.04.2006, 15:18:30
 7. avatar
  [64] kareta [*]

  Bóbika: neprovokuj

  superkarma: 0 06.04.2006, 14:40:28
 8. avatar
  [61] kareta [*]

  Bóbika: Jenže potřebuješ ošetřovačku pro zaměstnavatele

  superkarma: 0 06.04.2006, 13:26:03
 9. avatar
  [60] Meander [*]

  jeruna: Taky bych se nezlobila, kdybych si mohla Glyvenol koupit v lékárně bez toho plácání se u doktora, který mi stejně jenom podá recept. Ale v čekárně mezi chrchlající hordou, ztratím hodinu nejméně.

  superkarma: 0 06.04.2006, 13:08:10
 10. avatar
  [56] Kayty [*]

  Já se snažím kurýrovat před nemocemi vitamíny, kapkami z echinacey (domácí výroba), saunou. Letos (teda loni) jsem nemocná nebyla, jen se jako každý rok projevila moje alergie na traviny ...
  Jeden můj kamarád taky přecházel chřipky a nachlazení. Skončil ve špitále na chemoterapii (leukémie) a má potvrzeno, že přecházení nemocí s největší pravděpodobností bylo spouštěč. Zrovna teď čeká na kostní dřeň.

  superkarma: 0 06.04.2006, 12:44:56
 11. [54] Radka JS [*]

  Já většinou když je zle, vezmu si dva dny dovolené + víkend a je to. Všehovšudy jsem byla za 6 let na neschopence asi 3 x. Jednou s těžkou chřipkou, jednou se střevní chřipkou a jednou na operaci. Většinou nepřecházím, ale k doktorce si dojdu po pracovní době pro léky a vyšetřit, co kdyby něco. Neschopenku si nenechávám psát. Jo a v čekárně bývají pospolu tad dva až tři lidi.
  V poslední době mám problémy s moudrákama. Chodila jsem každý den ny vyčištění a potom mi ho vysápli. Problém byl, že jsem byla zvyklá chodit ve svém volnu (oběd) a v práci se to nelíbilo, jako netransparentní. No chápete to?? Dokonce jsem dostala písemné pokárání a řešilo se to na nejvyšší úrovni! Takže odteď musím chodit na propustku! Birokracie hadr!

  superkarma: 0 06.04.2006, 12:26:42
 12. avatar
  [53] Léthé [*]

  K lékaři? ….jednou za rok na preventivní prohlídku, neb je u nás v práci povinná .
  A jednou za rok na gynekologickou prohlídku, neb mám krásného gynekologa . A dvakrát do roka k zubaři, neb mám krásného zubaře ….jsem si uvědomila, že moje obvodní je ženská ….není pak divu, že tam jdu, jen když musím .

  superkarma: 0 06.04.2006, 12:15:12
 13. avatar
  [52] Kelly [*]

  Nini: já to beru, ale když už někdo cítí, že má v hlavě lokomotivu, ruce a nohy slabé a ráno měl zvýšenou teplotu, neměl by nikam chodit. Natož na hromadná místa.
  Nemysli si, já čekání u lékaře přímo nesnáším, je to u nás taky vždy na 2 hodiny, ale chrchlající spolucestující a spolupracovníci mě teda se*ou, díky nim jsem už letos jedny antibiotika zase stihla.
  Je to začarovaný kruh ...

  superkarma: 0 06.04.2006, 12:12:10
 14. avatar
  [50] Alenka0010 [*]

  vlčice: hm, no právě. A to jsem ještě ráda, že tady ten Osram je. Až nedejbože skončí, tak nevím, co budu dělat.

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:46:56
 15. avatar
  [49] vlcice [*]

  Alenka0010 já jsem původně z Bruntálu a vím jaké je to v Osramu. Vůbec Ti nezávidím. Jenže kde v Bruntále sehnat jinou práci?
  Ještě, že já už tam nebydlím.

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:39:24
 16. avatar
  [47] Alenka0010 [*]

  vlčice: já chodím k takovým doktorům, kteří ordinují i odpoledne. Samozřejmě, že se tomu občas nevyhnu zajít někam i v pracovní době, ale musím si to napracovat. Takové je to v Osramu v Bruntále, no.

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:22:34
 17. avatar
  [46] gerda [*]

  vlcice: měla jsem podobný problém. Je to asi tak 6 let zpátky. Pořád jsem měla zvýšenou teplotu, jinak nic. Večer už jsem bývala unavená. Chtěla jsem to nějak řešit, tak jsem zašla za praktickou a svěřila se jí. Protože na mně nic nenašla, dala mi naslepo antibiotika. Týden jsem je polykala a po týdnu jsem se po nich parádně osypala - ani, vypadala jsem jak ten smajlík, chvilkama i takhle - takže jsem se pak na všecko vykašlala, nechala to tak a ono se to samo jaksi vyřešilo.

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:21:38
 18. avatar
  [45] Meander [*]

  Můj táta byl takový hrdina, až na to hrdinství umřel

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:14:28
 19. avatar
  [44] Kelly [*]

  Díky takovým, kteří dokážou chřipku "přecházet", jsem se já i syn nakazila na zimním stadioně, kde právě probíhalo nějaké MS ... kde syn do 2 dnů doma skončil v bezvědomí a pak týden na kapačkách v nemocnici, já za další 2 dny byla doma 5 dnů těžký ležák.
  Oba jsme se z toho úplně dostali až na dovolené u moře ... a to bylo až za další 3 měsíce.

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:12:30
 20. avatar
  [43] vlcice [*]

  Lesana: přesně tak jsem to myslela
  Tabitka: A co mám dělat. Byla jsem na krev (krevní obraz, imunologie, štítná žláza a ještě nějaké další věci), na interně, plícním (tam mi zjistili to astma), vyšetřili mi moč, k zubaři a na gyndu chodím pravidelně. Nikde mi nic nenašli. Přitom na interně mi měřili teplotu a měla jsem 37,3. Jenže když jsou všechny výsledky negativní, tak se prostě nedá nic dělat.

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:06:50
 21. avatar
  [42] Kocicka [*]

  taky jsem osobně slyšela od lékařky, že od té doby co nelze předepisovat volně dostupné léky, které si musejí nakupovat v lékárnách do 100kč jí ubylo o 50% důchodců

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:06:41
 22. avatar
  [41] Kocicka [*]

  taky netušim proč je u doktorů tak narváno osobně tam ted chodím akorát pro neschopenku...a tu jak jsem zjistila při své práci což je 4 roky jsem měla akorát třikrát a z toho jednou kvůli bouračce na kole....takže kdo to tam ucpává?

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:04:26
 23. avatar
  [40] Kocicka [*]

  taky jsemto tak léčila v prácimě bylo třeba tak mi séf dal tři dny volno...něcojsem si vzala domů a kurýrovala....

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:03:24

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [38] jiti [*]

  Beaute: tak u nás je to bohužel obráceně, důchodci chodí bočním vchodem, takže i když sedíš v poloprázdné čekárně před tebou dva lidi sedíš tam hodinu dokud se doktorka nevypovídá s důchodci

  superkarma: 0 06.04.2006, 11:00:57
 2. avatar
  [37] Lesana [*]

  vlcice: zaměstnanec má právo uvolnit se v pracovní době k lékaři, pokud si nemůže dojít mimo pracovní dobu.

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:49:37
 3. avatar
  [34] vlcice [*]

  Na preventivní prohlídky po pracovní době? Já dělám do půl čtvrté a většinou mají všude max. do 4, což už nestíhám. Jen na ušním mají do pěti a když jsem tam došla ve čtyři, tak mne nevzali, protože tam bylo narváno. Přitom se tam neobjednává, tak mi doporučili ať si příjdu raději ráno. A odběry se dělají zásadně ráno.
  Jinak každý zaměstnanec má ze zákona nárok uvolnit se v pracovní době k lékaři, takže není co řešit.

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:26:46
 4. avatar
  [33] vlcice [*]

  S důchodci problémy nemám. Většinou se setkám s jedním nebo dvěma důchodci. Čekárny jsou plné spíš pracujících lidí. Jinak důchodci k lékaři musí, protože berou fůru léků (stejně jako moji rodiče), na kterých často závisí jejich život. Pochybuju, že si chodí do čekáren vykecávat. Naopak jsou nuceni čekat v čekárně stejně jako ostatní až na ně příjde řada, aby jim doktorka napsala recept. Ale kdyby tam být nemuseli, tak tam nebudou.
  Takže tvrdit, že si důchodci chodí k lékaři pokecat je pěkný nesmysl. Jsem zvědavá, co budete dělat vy, až vám bude 70 bude vám hrozit mozková mrtvice, chudokrevnost, budete mít revma, cukrovku a kdo ví co ještě. Určitě se pak ještě rádi budete belhat přes půl města k doktorovi, aby vám napsal léky.
  A jestli si myslíte, že důchodci stačí zavolat doktorovi a pak si přijít pro recept, tak jste pěkně vedle. Ještě jsem u žádného doktora nic takového nezažila. To jsou bohužel asi jen světlé výjimky.
  Navíc přidělení některých léků je podmíněno pravidelným vyšetřením jako je zjištění hladiny cukru v krvi....apod.
  Hodně důchodců jsem zažila akorát na ušním a tam se tomu není co divit, vždyť ve stáří je každý druhý člověk pořádně hluchý je nucen nosit naslouchadlo nebo jinou pomůcku.

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:23:41
 5. avatar
  [32] Alenka0010 [*]

  K doktorům nechodím. Na preventivní prohlídky po pracovní době a když jsem nemocná, beru si dovču. Od zaměstnavatele máme za čtvrtletí pětikilo navíc, pokud nemarodíme a nechodíme k doktorům. To je pro mě dostatečně motivující.

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:23:23
 6. avatar
  [31] kareta [*]

  vlcice: borelioza?

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:18:46
 7. [30] Rikina [*]

  Blues: jo, když je zaměstnavatel uznalý a je ochotný to brát jako že zaměstnanec je v práci, i když není, pak to jde. Ovšem je to jen soukromá dohoda mezi nimi, o které se úřadům neříká.

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:18:32
 8. avatar
  [29] Blues [*]

  nrácha = brácha :-)

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:13:13
 9. avatar
  [28] Blues [*]

  Rikina: Záleží na zaměstnavateli, nrácha si takhle nedávno napsal dovolenku na dva dny, protože už mu bylo fakt zle a po návratu do práce mu šéf řekl, že tu dovolenku rotrhal a že to má plně placené, protože pro firmu dělá i tak dost.

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:12:22
 10. avatar
  [27] vlcice [*]

  Já jsem v poslední době u doktora každou chvíli. Nejdřív jsem chytala každý měsíc záněty močového měchýře a nemohla jsem se jich zbavit. Teprve až mi doktor k antibiotikům připsal i Urovaxom, tak bylo po potížích. Poslední dva roky mám potíže se zvýšenou teplotou. Z ničeho nic mi vyletí nad 37,0- 37,3 jsem unavená, je mi špatně a teplota se tak drží třeba měsíc a pak to zas přejde. Dlouho jsem s tím nic nedělala, protože jsem nechtěla zbytečně s takovou prkotinou chodit k doktorovi. Pak mne tam nahnal přítel. Prošla jsem všechna možná vyšetření a nic mi nenašli. Řekli mi, že je to moje norlmální tělesná teplota.
  Teď zase lítám po doktorech k vůli tomu, že neslyším na jedno ucho a čeká mne operace.
  Mimo to jdu jednou za rok nebo dva na oční. Pravidelně min. 2x do roka na gyndu, občas nějaká chřípka nebo zánět průdušek, každou chvíli chodím k zubaři, jednou za čas na kontrolu žil (mám lehkou cevní nedostatečnost) a do toho ještě na kontroly k vůli astmatu. Všechno jsou to zdánlivé prkotiny, ale prostě k doktorovi musím. Takže jsem to já, kdo vysedává v čekárnách.

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:08:52
 11. [26] Rikina [*]

  kareta: 3 dny bez neschopenky dost dobře nelze. Buď si dotyčný vezme dovolenou, nebo neplacené volno, nebo si dojde pro tu neschopenku. Většinou si berou dovolenou, protože nemocenská je pár šprčků, a za neplacené volno musí zaplatit pojištění.

  superkarma: 0 06.04.2006, 10:06:02
 12. [25] bobik2 [*]

  taysa: Ty mas zdravotní péči zadara? To co platíš každý měsíc pod jménem zdravotní pojištění je co? Stačí, že tento dementní přístup mají doktoři-když jim člověk nezaplatí nějaký ten nadstandart, tak koukají nevraživě.

  superkarma: 0 06.04.2006, 09:53:22
 13. [24] Pavlačková [*]

  K praktickémz doktorovi chodím také jen když je to nezbytné, ale možná je to i tím, že jsem teď doma. Když už tam opravdu musím, tak je to vždy horor. Musím s sebou vždy brát i dítě a s ním vydržet někdy i přes 2 hodiny v čekárně je utrpení. S důchodci mám takovou zkušenost, že jsou tam hned mezi prvními. Po odchodu z ordinace domů ale nejdou. Musí si přece dopovídat to co nestihli.

  superkarma: 0 06.04.2006, 09:41:58
 14. avatar
  [23] taysa [*]

  taky mě štvou plný čekárny důchodců. to je tou zdravotní péčí "zadara". měli bysme ňáký drobný platit doktoru přímo a netahat všechny prachy přes zaměstnavatele, stát, zdravotní pojišťovny. a od důchodců by byl pokoj, už by nechodili k doktoru jak do drbacího kroužku.

  superkarma: 0 06.04.2006, 09:26:09
 15. [22] a.... [*]

  k praktickému lékaři chodím jen když je mi na umření a potřebuju neschopenku.Takže zrovna v té době, kdy by pro mě bylo nejlepší zůstat v posteli Bohužel..kdybych do svého byrokratického zaměstnání nedoručila neschopenku okamžitě, patrně by mě zastřelili za úsvitu No jediné mé štěstí je, že jsem velmi zdravá A kromě toho...zůstávám doma jen když je to opravdu nutné, neb úbytek peněz je velmi citelný
  kareta: zůstat doma 3 dny bez neschopenky, to je ideální stav(no a našemu zdravotnicví by aspoň ubyla zátěž)- bohužel v mém současném zaměstnání jen sen

  superkarma: 0 06.04.2006, 09:18:38
 16. avatar
  [21] Malenka [*]

  Nejlepší lék je spánek.To se mi naprosto osvědčuje.Když na mě něco leze, snažím se zahrabat do listí a znehybnět.

  superkarma: 0 06.04.2006, 09:05:24
 17. avatar
  [20] Pentlička [*]

  Já chodím k doktorovi i když jsem nachlazená. Nemyslím nějakou lehkou rýmu, ale když mi duní v hlavě, škrábe v krku, že nemůžu polykat a mám třeba zvýšenou teplotu, tak si jdu nechat napsat neschopenku. Možná jsem moc měkká, ale já to v práci nevydržím, potřebuju si lehnout a odpočívat. Ale bývá to maximálně tak 2x do roka, někdy ani to ne.

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:51:40
 18. avatar
  [19] Beruška1 [*]

  NOrmální nachlazení si léčím sama, ale jakmile mi stoupne teplota ke 38 a přes, tak k doktorovi vyrazím, to musí zachránit jedině antibiotika. Ale je fakt, že v čekárně je narváno a jsou to samí důchodci. Oni se totiž doma nudí, nemají si s kým pokecat, tak si chodí pokecat do čekárny k doktorovi. A vždycky tam jít musí, mají přeci každý minimálně desatery prášky a chodí si je dávat předepisovat pravidelně každý den jedny, je to důvod jít pokaždé k doktorovi a překážet v čekárně nemocným lidem.

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:47:19
 19. avatar
  [18] kareta [*]

  Ono je to někde zařízeno tak, že lidi můžou zůstat doma 3 dny bez neschopenky a je jim to omluveno, čímž odpadne nutnost jít k dr. pro PN. Docela se to prý osvědčilo

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:37:56
 20. avatar
  [17] Lesana [*]

  Ale fuj, to tu píšete věci Jsem s dětma doma už přes pět let a za tu dobu jsem si navykla, že k lékařům se chodí jenom po objednání na prevenci. Nemoci řešit nemusím, když někdo z nás nachcípne, strčím ho do postele a doktora řeším teprve tehdy, kdyby se do třech dní nezlepšil. No, můžu si to dovolit, nepotřebuju ani omluvenku do školy, ani omluvenku do práce. Ale už teď přemýšlím, jak to bude za rok, až bude holka ve škole - to asi omluvenku od doktora mít musí? Takže já nechcíplý dítě potáhnu k lékaři, aby se tam dorazilo cizíma bacilama jenom proto, aby mi MUDra řekla, že jí mám dát paralen a strčit do postele? Brrrr.

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:34:21
 21. avatar
  [16] Kite [*]

  přesně jak tady čtu ...všichni chodíte na poslední chvíli až když je vám nejhůř ....tak samo je to i u nás v práci ..plno žen chodí do práce s chřipkou s nachlazením a roznášejí všude bacily a co máme dělat my zdraví ?? ...už několikrát se mi stalo že jsem odolávala dost dlouho nebýt nemocná jenže pak se to roznese v práci a mě to položí aspon na 14 dní

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:28:13
 22. avatar
  [15] Helik [*]

  já taky chodím k doktorovi jen když musím.Kromě pravidelných prohlídek u zubaře a na gynekologii jsem u lékaře nebyla asi 5 let.Ale copak tam člověk má čas čekat než si důchodci popovídají s doktorem??

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:26:57
 23. [14] tornado-lou [*]

  EN: a to je ono. na chripku vetisnou doktora nepotrebujes, stejne ti napise paralan a ten si myuzes koupit sama. jenze musi napsat tu neschopenku. ale zustavat doma by se melo. podle me je lepsi tri dny lezet doma, nez chodit 14 s nachlazeni nebo treba slabou teplotou do prace jen aby tam clovek byl. stejne nic neudela kdyz je mu blbe a jeste to chytne nekdo dalsi.

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:20:24
 24. avatar
  [13] svetluszka [*]

  dva tři dny "samoléčba" dostupnejma práškama z lékárny, a když nenastane žádný zlepšení, jdu k dokrorce...
  Ale musím zaklepat.. ...nemoci se mi docela vyhýbají a když už tak mám horečku kolem čtyřicítky..a to jeden den..vypotím se a hlavně vyspím a jsem zas jak rybička.... ...
  Je fakt, že k dokrorovi nemusím kvůli PN, ale zase když jste celej den sama s malým dítětem, je to jako v práci.....lehnout si taky zrovna nejde, že jo...

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:17:57
 25. avatar
  [11] Simoušek [*]

  K doktorovi jdu jen, když potřebuju neschopenku. Je to tam pořád narvané, takže tam strávím minimálně půl dne, pokud tam nepřijdu v šest ráno s důchodcema.

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:10:06
 26. [9] Hanule [*]

  Já také chodím k lékaři jen když musím tzn. je mi dost zle. I když minule mně doktorka dost naštvala - bylo mi opravdu zle, odjela jsem dříve z práce, dorazila jsem k ní v 15.30 h, ordinuje do 17.00 h a bylo mi řečeno, že mám přijít druhý den ráno, že už pacienty nepřijímá. Asi budu muset změnit doktorku - jestli to půjde.

  superkarma: 0 06.04.2006, 08:03:04
 27. avatar
  [8] Sirikit [*]

  Není to tak jednoznačné. Jsou lidé, muži i ženy, co nad nějakou nemocí mávnou rukou a snaží se léčit sami. Někdy to vyjde, jindy to dopadne špatně. Jsou ovšem i tací, kteří pro každý prd nebo píchnutí utíkají k lékaři. Taková byla i moje tchyně, ze zaražených větrů dokázala "udělat" rakovinu. U doktora byla pečená vařená, ovšem když jí lékařka nepředepsala nějaký drahý lék, byla hrozně vzteklá. To její fňukání mi opravdu lezlo na nervy. Zvlášť proto, že neustále volala, že jí je to či ono a že potřebuje udělat tohle, přinést něco či pomoci s něčím. Znám ale lidi - důchodce, kteří k dokotorovi nejdou údajně proto, aby tam zbytečně nezacláněli. Pak si vyberte. Lidé jsou opravdu různí.

  superkarma: 0 06.04.2006, 07:53:46
 28. avatar
  [7] gerda [*]

  já chodím jenom když vyloženě musím. Na prohlídky se objednávám, abych nečekala, poslední neschopenku jsem měla před lety, po operaci čelisti. To fakt nešlo. Jinak jsem naposledy doma ležela s těžkou chřipkou, čtyřicítky horečky. Rýmu a tak normálně přecházím. Nemocenská je trošku žebračenka a peníze potřebuje každý. Ale v případě horečky, průjmu nebo nějakým vážnějších komplikací nezaváhám a doktora vyhledám.

  superkarma: 0 06.04.2006, 07:22:49
 29. [6] gobi [*]

  Čekárny plné plivajících a soplích lidí? Čekačky jako za totality na mandarinky? Sorry. Nic pro mě! Zdržující důchodci, haldy bacilů..... fakt chodím jen když není zbytí (tak jednou ročně na pravidelnou prohlídku), zbytek řeším v lékárně.

  superkarma: 0 06.04.2006, 07:19:58
 30. avatar
  [3] Beaute [*]

  Když přijdu k praktickému lékaři já,tak tam sedí plná čekárna důchodců. Naštěstí je tam skvělá sestra tak mě bere přednostně (což je vcelku logické, páč většinou tam jdu s teplotou )

  superkarma: 0 06.04.2006, 05:54:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme