A nejenže škodí, ale dochází kvůli němu i k různým zapeklitým situacím. Třeba takovým, jaké nám popsala ve svém poprvé napsaném příspěvku čtenářka s nickem Ivushka12.

Přesouvání času prý je blahodárné pro náš průmysl a hospodářství. Budiž.... ale podle mě škodí lidskému organismu. Citliví jedinci, děti a starší generace se s tím vyrovnávají špatně. Teď na podzim je to trochu snazší, když pominu plískanice a sychravé počasí, protože máme hodinku k dobru... :).

S jarním posunem jsem si zažila své, když jsme večer chvíli poseděli s přáteli, ráno jsme si nevšimli, že nikdo z nás neposunul čas dopředu a vyrazili jsme na slavnostní, nedělní oběd k babičce. Přijeli jsme deset minut před půl dvanáctou, protože je pravidlem zasednout ke stolu v 11:30. Jaké bylo pro nás překvapení, že s námi nikdo nemluví a plotna je studená:(.... Nevěřícně jsme se dívali jeden na druhého, než babička s vráskou na čele řekla: už jsem si myslela, že nepřijedete, je 12:30. Vše máte v troubě, tak si to ohřejte, já se jdu dívat na seriál..... Teprve pak nám svitlo a měli jsme co žehlit.....Jak to bývá, vnoučátka jsou milována, tak se na nás babička dlouho nemračila.

Kdysi dávno na podzim jsme se jako holky, domluvily s kamarádkou, že vyrazíme do vedlejšího města na slavnou pouť. Bylo to pro nás dobrodružství. Vlak vyjížděl v 7:30 a pak už nás nikdo nehlídal. Celý den jsme mohly trávit se svými idoly ze třídy. Moc jsem se těšila a natáhla si budík, abych nezaspala. Ještě jsem snila a najednou mi do snu vstoupil nepříjemný zvuk. Než jsem si uvědomila, co se děje, Zuzka už stála u mé postele......“Jak to, že ještě spíš!! Nestihneme vlak!!“ Rozmrzele jsem mrkla na budík, který ještě nezvonila a v duchu jsem ho proklínala. Uklidnila mě až maminka, která s úsměvem nakoukla do pokojíku a zeptala se: „Zuzi, posunuli jste si doma hodiny??? V klidu jsem se stihla nasnídat a pak už jsme si se správným časem užili všichni hezký den.

Ivushka12

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_____________________________

Děkuji za váš milý příspěvek. Moje babička na tom byla podobně. S oblibou říkávala, kdo neobědvá ve 12, ten nemusí obědvat už vůbec. Dodržovala pravidelný režim a změna času ji ho pěkně narušovala – ostatně jako mně :(
Mějte se moc pěkně a pište dál ))
Saša

Téma dnešního dne: Změna letního času na zimní

  • Máte radost, že si ráno přispíte?
  • Nebo vám naopak vadí, že večer bude brzy tma?
  • Který čas máte raději, tento původní anebo ten letní?
  • Zapomněly jste si někdy přetočit hodinky (ať už v zimě nebo v létě) a zaspaly jste třeba do práce? (nebo naopak přišly dřív?)
  • Myslíte, že je správné takto hýbat s časem?
  • Nemělo by se to nechat, jak to bylo od nepaměti?
  • Mají podle vás tyto změny vliv na lidské zdraví?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek, ať už sova nebo skřivan, dostane za svůj příspěvek pěkný dárek.

ziletka

Reklama