A tuto hezkou tradici nám ve svém příspěvku čtenářka s nickem ivetinkav nejen popisuje, ale přikládá i důkaz. Dopis psaný Ježíškovi.

Pěkný den, přeji všem,

Je to hezká tradice psát Ježíškovi. U nás doma to dělají většinou děti, a možná toho trošku lituji, že my dospěláci ne. Většinou koupíme tomu druhému to co potřebuje, ne co si přeje. Ale letos to bude u nás s překvapením. Soutěžila jsem a vyhrála jsem v kutilovi supr brusku, řezačku a frézovačku. Tři v jednom. Je to drahá záležitost a já určitě bych to nemohla koupit. Až to manžel uvidí, zulíbá mě a rozzáří se mu očička, jako našim dětem. Nebo teda aspoň doufám. Kdyby se nestyděl, určitě o něco podobného by napsal Ježíškovi. Už se nemůžu dočkat. Pro děti samozřejmě máme taky dárečky, překvapení.

Ještě napíšu příhodu, co se stala mé kamarádce. Kamarádka má malou holčičku, která chodí do první třídy. Bydlí v přízemí hned  u školy. Holčička napsala dopis Ježíškovi a dala ho za okno. Maminka ho nechtěně zapomněla večer vzít z okna a druhý den, když přišla ze školy dcerka ze školy, tak si ho všimla. Byla smutná, že Jéžišek si ho nevzal. A byla ještě smutnější, když dopis rozbalila a tam bylo dopsáno: Nic nedostaneš, hajzlíku malej, celý rok jsi zlobila, dostaneš leda tak uhlí  - Když to kamarádka četla musela se vduchu smát, protože si hned domyslela, že to napsali nějací puberťáci ze školy.

Ale co naplat, nastalo vysvětlování, že Ježíšek se určitě spletl, a že to patřilo o poschodí víš, kde bydlí zlobivý Ondra atd. Naštěstí tomu dcerka uvěřila. Tak napsali nové přáníčko.....To se stalo před rokem, letos si už dá pozor, a hned psaníčko vezme :)

Já si přáníčka od děti schovávám. Jedno jsem ofotila a posílám.
ivetinkav

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

dopis

______________

To je roztomilý dopis. :) Děkujeme za jeho poslání.
A myslím, že letos bude moc děkovat i váš manžel, který bude mít rozzářená očička víc než svítidla na vánočním stromečku. Ať máte i nadále štěstí ve hře i v lásce ))
Krásné vánoce všem
Saša

 

Téma dnešního dne 20. prosince 2011 zní:  Píšete dopisy Ježíškovi?

  • Píšete už jako dospělé ženy-in?
  • Dodržuje se tato tradice u vás v rodině?
  • Píšou jenom vaše děti?
  • A píšete i vy dětem?
  • Kam dáváte dopis pro Ježíška?
  • Řídí se Ježíšek alespoň zčásti podle vašich přání?
  • Anebo vám třeba psaní Ježíškovi připadá v dospělosti hloupé...

Co člověk, to názor.

Dopis „do redakce“ pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek bude odměněna malým dárkem: luxusní vlasovou kosmetikou Alterra, která obsahuje vlasový šampón, balzám a vlasovou kúru.

kosmetika

Reklama