Bulvár

Iveta Lutovská: K charitě bychom neměli být lhostejní

Iveta Lutovská se narodila 14. května 1983 v Třeboni a má jednoho bratra. Od svých čtrnácti let se věnuje modelingu a po ukončení kariéry by chtěla pracovat v produkční firmě či v PR managementu.
Má za sebou mnoho účastí v různých soutěžích krásy. V roce 2007 vyhrála mezinárodní soutěž Miss model of the Word v Číně. Dříve stala se také Miss Jižní Čechy a poté finalistkou Miss ČR 2003, kde nakonec skončila na čtvrtém místě. Velký úspěch a také pozornost médií jí ale přinesla konkurenční Česká miss, kterou jako jubilejní, v pořadí pátá vítězka, vyhrála ve svých necelých šestadvaceti letech. Díky České miss se z obyčejné „řadové“ modelky stala jednou z nejžádanějších v České republice. V roce 2009 se také stala (jako jediná miss v historii) tváří Nadace Adra, která pomáhá nemocným v Keni. Její nejoblíbenější historickou postavou je Kleopatra, která díky své chytrosti ovládla Cézara i Řím. :)

Iveto, vím, že máš neustále dobrou náladu, jak je to možné? Jaký máš recept?
Recept na dobrou náladu asi neexistuje, možná spíš rada, jak brát všechno s nadhledem a humorem. Vždyť ne nadarmo se říká: „Když nejde o život, jde o...“ (smích)

Iveta Lutovská

Jakou jsi vystudovala školu, vím, že máš titul.
Loni jsem ukončila univerzitu se zaměřením na mediální komunikaci. Předtím jsem studovala školu se zaměřením na obchodní podnikání, kterou jsem měla ukončenou pouze bakalářským titulem. S postupem času jsem si řekla, že je škoda si poslední dva roky nedodělat a nezískat magisterský titul. Proto jsem se rozhodla pro školu, která mi je svým zaměřením blízká - obory, jako je public relations či mediální komunikace. Jsem ráda, že jsem školu dodělala, a v září jsem si hrdě vyzvedla diplom.

Dáváš přednost moři, nebo horám?
Mám ráda jak hory a lyžování, tak i moře. Ale kdybych si měla vybrat jedno z toho, dala bych přednost plážím a lenošení na sluníčku před aktivním sportem na horách, i když je pravda, že svařáčky na svahu mají také svoje kouzlo. (smích)

Máš oblíbené místo, kam bys chtěla vyrazit?
Vždycky jsem se chtěla podívat do Benátek, kde jsem nikdy nebyla - to mi už ale přítel (nyní už manžel, pozn. red.) splnil a užili jsme si tam pár romantických dní. Když nad tím přemýšlím, žádná vysněná lokalita mě nenapadá - snad se opět jet podívat do Itiba (městečko v Keni), které jsem už dva roky zpátky navštívila. Je tam zdravotnické zařízení, jehož jsem patronkou, a ráda bych viděla, jak se to tam změnilo a co je tam nového.

Slyšel jsem, že ráda sjíždíš řeky, nebojíš se? Máš ráda adrenalinové sporty?
To je pravda, ale musím se přiznat, že jsem dlouho nikde nebyla. Vodáctví u nás v Čechách nepovažuju za adrenalinový sport, takže ho ráda mám, ale jinak adrenalinových sportům neholduju. Nerada se bojím a dělám něco „v křeči“, proto ani nenavštěvuju adrenalinové atrakce třeba na Matějské. O to víc se na ně ale raději dívám.

Jsi tváří Nadace ADRA, jak jim pomáháš?
Jsem patronkou konkrétního projektu - jak jsem již zmiňovala - zdravotnického zařízení v Keni. Snažím se samozřejmě ale i ADŘE pomáhat v jiných oblastech. A samozřejmě nejenom ADŘE, každá charitativní akce pomůže, a proto jsem ráda, když se můžu jakkoliv připojit, ať už se jedná o účast na módních přehlídkách, či aktivní pomoc, jako je například třídění oblečení pro obyvatele Keni, které organizovala Lejla Abassová pro svou nadaci Asante Kenya... Je jedno, jaký způsob si každý zvolíme, ale lhostejní bychom ostatním být neměli.Iveta Lutovská

Co bys chtěla dělat do budoucna?
Naučila jsem se moc dopředu neplánovat, většinou je stejně všechno jinak, ale nemám žádné nereálné cíle. Až přestanu s modelingem, chtěla bych si najít práci, která mě bude jednoduše bavit, a samozřejmě chci mít vlastní rodinu...

Čím jsi chtěla být, když jsi byla malá?
Když jsem byla malá, tak jsem nechtěla být (kupodivu) princezna ani modelka, ale učitelka v mateřské školce. Vždycky jsem měla ráda malé děti a až do střední školy jsem se o ně ve volných chvílích starala.

Loni ses vdala, kdo ti organizoval svatbu?
Svatbu jsme si připravili s přítelem sami, protože jsme věřili, že si to podle sebe uděláme nejlépe. Chtěli jsme klasickou svatbu, žádné styly ani modernosti. Klasická svíčková a pozvané celé široké příbuzenstvo...

Kolik bylo přibližně nakonec hostů?
Nakonec se náš seznam ustálil na devadesáti hostech. Původně jsem chtěla mít méně hostů, abych si všechny „užila“, ale zjistili jsme, že buď uděláte úplně malou svatbu, nebo velkou. Žádný střed prostě nejde. A jelikož je to (pevně doufám) jen jednou za život, tak jsme se rozhodli užít si to se vším všudy a se všemi blízkými.

Věříš na přírodní léčivé síly, třeba na magnetoterapii?
Každý by měl v něco věřit, když někdo věří, že mu pomáhá určitá terapie, určitě by na ni měl chodit a věnovat se jí. Já jsem spíše racionální člověk, a jak něco není zcela pevně dokázáno, moc tomu nevěřím... To ale samozřejmě neznamená, že to nemůže fungovat!

Praktikuješ i alternativní medicínu?
Jak jsem již říkala, jsem racionální člověk, takže se spíše obracím na vystudované doktory a jejich „chemii“.

Povídání s Ivetou je vždy příjemné, je okouzlující a plná šarmu. Je to pro mě opravdová Česká Miss.

Rozhovor s Ivetou Lutovskou připravil a vedl David Novotný

   
06.01.2012 - Rozhovory - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Krupová [*]

  sympatická modelka

  superkarma: 0 16.09.2012, 15:38:29
 2. avatar
  [10] ekleinovka [*]

  Alka1 — #6 Já taky,potřebují se zviditelnit a tohle chytá za srdce.Pravdou je,že člověk sám má málo a dá,a od těch nahoře bych toho čekala daleko víc - hlavně od některých

  superkarma: 0 03.03.2012, 19:28:29
 3. [9] Saritka [*]

  Také si myslím, že Ti co mají málo  tak přispívají, ale opačně tomu moc nevěřím.Sml23

  superkarma: 0 27.02.2012, 10:31:39
 4. avatar
  [8] tepito [*]

  libuno — #7 ale ti dotyčný nepřispívají,oni jsou jen na mamon,proto mají..

  superkarma: 0 24.02.2012, 07:25:36
 5. [7] libuno [*]

  Ano, souhlasím s NÁZVEM.

  Co bychom ještě neměli? Ať ti, kteří to doma přehazují vidlema, přispívají. Normální smrtelník je rád, že vyžije. Chodí do práce, platí daně, které mu jsou sráženy, platí inkaso, má povinnost vůči svým dětem ...

  Ať platí ti, kteří se obohatili na úkor všech, kterým zákony přejí, žijí v blahobytu. Vždyť někteří mají tolik, že to ani v životě nemohou utratit. Je mi moc smutno.

  Prosím, není to namířeno na výše zmíněnou paní.

  1. na komentář reaguje tepito — #8
  superkarma: 0 13.01.2012, 20:02:27
 6. avatar
  [6] Alka1 [*]

  Skoro žádné "missce" její zapálení pro charitu nevěřím. Jedině snad Heleně Houdové nebo Katce Stočesové...Sml3

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #10
  superkarma: 0 08.01.2012, 13:12:19
 7. avatar
  [5] Dudlajlama [*]

  Iveta je krasna zenska, libila se mi uz v dobach, kdy ji Francka(modni policie)drbala a nenechala na ni nit suchou. Pak jela na Miss Universe a dostala se do prvni desitky, takze doma posmevackum sklaply kusny.

  Takova ledova klasicka krasa jako Grace Kelly.

  Taky mi prijde, ze to ma v hlave srovnane a nebude az tak plnit stranky bulvaru jako jine modelindy.

  superkarma: 0 06.01.2012, 21:50:04
 8. [4] stripek.stesti [*]

  Tak nevím, třeba to tak mám jen já, ale ty fotky jsou schválně na boku nebo jak to mám napsat?

  superkarma: 0 06.01.2012, 16:55:48
 9. avatar
  [3] honzik101 [*]

  souhlasím, ale nemohou to dotovat obyčejní lidé, to by mělo být jaksi navíc,

  superkarma: 0 06.01.2012, 11:18:50
 10. avatar
  [2] Suzanne [*]

  lidicka — #1 to mediální zaměření je vcelku pochopitelné - využijí kontaktů, ke kterým se dostanou, pracují v tom oboru, jsou v tomhle ohledu celkem dobře použitelnéSml80 A že školy jsou veskrze soukromé - prostě soukromé školství na situaci reagovalo pružněji než státní. Ale v článku nečtu, jestli studovala soukromou nebo státní.

  superkarma: 0 06.01.2012, 09:38:39
 11. [1] lidicka [*]

  Jak se zdá, každá misska studuje soukromou VŠ - většinou s mediálním zaměřením. Sml52

  1. na komentář reaguje Suzanne — #2
  superkarma: 1 06.01.2012, 06:32:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme