Bulvár

Ivbara: Máma mě nechala jít do „Děcáku!“

  Každý má jiný žebříček hodnot, jiné zážitky, jinou povahu.

Já už jsem ve věku babiček a kdybych měla hodnotit, co nej. jsem v životě odpustila, tak  jednoznačný závěr  je, že  aspoň prapodivné chování mé matky od  mého útlého dětství až do nedávna.

Sice mi to někdy dalo dost práce a v sobě ty křivdy dodnes  dusím,ale  odpustila jsem ji, i když ani tyto řádky se MI nepíšou tak zlehka..  

Podle mne je co, ale to zase každý posoudí jinak. Když  se rozváděla, dala mne do Dětského domova /umístila mne sice sociálka,ale s jejím souhlasem,byla jsem tam rok/.

Když se znovu vdávala, byla jsem se školou ve škole v přírodě a dozvěděla se to dodatečně. Vychovávala mne babička a takové drobné křivdy alespoň z mého  pohledu byly do mé zletilosti a jako červená nit se to táhne celým mým životem.

Hřebem bylo neuznání  platnosti závěti po smrti babičky .

Přesto je to moje matka ,takže jsme se  s tím naučila žít,ale jedno MI to není doteď.

Také jsem poprvé odpustila nevěru svého manžela, ale nevěra se odpouštět nemá, protože  to samozřejmě zopákl a rozvedli jsme se.

Žádný jiný větší  problém jsme nezažila, kromě těch drobných životních malérů ,které časem pominou.

Ivbara

Jestli se vám to zdá divné, tak to  raději neuveřejnujte, přece jen je to dost osobni a pravděpodobně tohle nezažilo až tak  dost  lidí.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Právě proto, že to nezažilo moc lidí, ale patrně každý z nás si umí představit, jak Ti bylo, proto to do vydání patří. Jsi vyspělá duše a moudrý člověk.  K čemu za sebou vláčet viny jiných. Přeji Ti štěstí a radost ze života. Míša

Co byste dokázali, nebo co jste již zvládli někomu odpustit? Piště mi na redakce@zena-in.cz, své vlastní zkušenosti, názory a příběhy.

Dnes losujeme drobné výhry k jednomu vašemu e-mailu, každé dvě hodiny!

   
19.03.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] SARI [*]

  Jó rodiče - tak ty si opravdu nevybíráme. Ale že nám dali život snad neznamená, že nám to pak dávají po kapkách pěkně "vyžrat". Budu dělat /a dělám/ v životě všechno proto, abych nebyla a ani se nechovala jako oni.

  superkarma: 0 20.03.2010, 15:51:23
 2. [9] rae [*]

  OlgaMarie — #8 já jeho postoj chápu - v ústavu zapadl mezi stejné lidičky - nikdo se mu nevysmíval, nikdo ho nelitoval, nikdo se za něj nestyděl. Těžko soudit - nejsme na místě rodičů.

  superkarma: 0 19.03.2010, 21:55:50
 3. avatar
  [8] OlgaMarie [*]

  edith1975 — #5 ivbara — #3 Mě strašně zaskočil pan Cikrt, mluvčí bývalého ministra zdravotnictví Julinka, když v TV rozhovoru mluvil kladně o tom, že ho rodiče dali do ústavu.

  Zkuste si namlouvat, že naše věčná duše je nesmrtelná, rodiče a region, kde se znovu narodí, si cíleně vybírá, protože právě v tomto životě se má něco naučit a někam se vývojově posunout.

  Holky, netrapte se tím, co bylo, nelze to změnit. Na mě také občas padají chmury z rodiny a dětství. To pak začnu pčemýšlet, zda to mělo pro moji budoucnost nějaký klad.

  1. na komentář reaguje rae — #9
  superkarma: 0 19.03.2010, 11:10:35
 4. [7] Anai [*]

  Některé matky jsou prostě "takové", moje taky, i vůči mým bratrům velmi chladná, házela nás neustále na krk babičce, která bydlela v jednom domě, užívala si svůj život, kam jsme - zejména já (bratři jsou z druhého manželství) moc nepatřili. Měla jsem v dětství pocit, že jí překážím, že jsem se narodila nedopatřením... to není dobré. Podepsalo se to na mém sebevědomí, můj otec o mě taky nějak nestál... Ale, jak píšeš, je to moje matka a můj otec - rodiče si nevybíráme!

  superkarma: 0 19.03.2010, 11:01:18
 5. [6] FAXÍK [*]

  je to moc smutné a mamce bych dětský domov taky nikdy neodpustila, to určitě moc bolí a já stále říkám, že rodiče si člověk nevybere Sml79

  superkarma: 0 19.03.2010, 10:50:55
 6. avatar
  [5] edith1975 [*]

  Tento příběh je mi blízký, tak Tě chápu, co jsi prožívala. Taky mi moje máma dost ublížila a vyrovnávám se s tím do dnes. Rodiče si  nevybírámeSml79

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #8
  superkarma: 0 19.03.2010, 10:46:42
 7. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  Sml15Sml79 hodně štětstí do života ti přeji Sml59Sml67

  superkarma: 0 19.03.2010, 10:41:25
 8. avatar
  [3] ivbara [*]

  Duraselllka — #1 Víš co je nejhorší? Že teď,když jsem stará,tak je to  horší,člověk si to víc uvědomuje,jak je to děsivý. Já mám tři děti a rozkrájela bych se pro ně ještě  teď,ikdyž uz jsou dospělé. To je povídání na moc dlouho a je to složité.Každopádně jsem jako mladá holka ,v době kdybych tu mámu tak potřebovala, "záviděla"   kamarádům  a teď jako dospělá už   vím, že jsem to jako malá holčička nemohla nijak ovlivnit ani zavinit, i to se honí v hlavě.  Ale jak jsem již psala,život není peříčku a musíme  to nějak přežít..:))

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #8
  superkarma: 1 19.03.2010, 10:20:07
 9. avatar
  [2] maje [*]

  a tohle je jedna z mnoha věcí, o kterých jsem přesvědčená, že je děti nemají nikdy poznat nebo zažít. děti se musí chránit. a víš ty co? mě opustil otec.  měli jsme spolu plány, jak spolu budeme podnikat, až dokončím VŠ a jak bude firma šlapat. a když mi bylo  14 a já začala chodit na střední, tak umřel a taky nesplnil slib, co mi dal. tak jsem na něj radši naštvaná než abych mu odpustila. a víš proč? protože je to jednodušší a nebolí to tolik. o to víc obdivuji tebe. ty jsi už odpustilaSml79Sml67

  superkarma: 0 19.03.2010, 10:15:33
 10. avatar
  [1] Duraselllka [*]

  Chci na to nějak reagovat,povzbudit tě ale nenalézám slov. Je to smutný když se máma takto chová.Moje švagrová odešla od mého bratra a malou mu nechala.Sice to není tvůj případ ale vím jak se cítíš,viděla jsem to na neteři které bylo dva roky,když od ní máma odešla a ta malá i po roce tím trpí,pořád jí volá a hledá. Nesnáším krkavčí matky,těm se odpoustit nedá!

  1. na komentář reaguje ivbara — #3
  superkarma: 0 19.03.2010, 10:09:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme