Bulvár

Ivane, k noze! Vy mě znáte?

Dobrý den.

Máme rodinný dům a bez psa bychom si život nedovedli představit. Bydlíme u rodičů a náš pejsek Ivan tráví čas u nich. Moje mamka ho jednoho dne přinesla z útulku, asi měsíc poté, co nám předchozího Ivana přejelo auto a byli jsme z toho všichni špatní, protože to byl opravdový člen rodiny. Toho nynějšího máme asi půl roku. Takže vyrůstá s naší roční dcerou, která ho přímo zbožňuje. Pusinkuje ho a objímá a někdy mi připadá, že mají úplně stejné nápady. Třeba mu podává  papírky a pes je škube na co nejmenší kousíčky, až jsou všude po pokoji.

Myslím si, že u nás se vždycky každý pejsek měl dobře. I ten nynější má svůj pelíšek, ale stejně si každé ráno vleze k našim do postele. A moc se mu líbí i naše velká zahrada, na které často skotačí.

A odkud to jméno jako pro člověka, Ivan? To podědil již po svých asi už třech psích předcích. A jednou k nám přijel za manželem pán z práce, který se také jmenuje Ivan. A když zazvonil, vyšla mamka, vyletěl pes a mamka zavolala: "Ivane, pojď sem!"  Pán se zarazil a řekl mamce: "Paní, vy mě znáte?" No a mamka mu pak vysvětlovala, že se náš pes jmenuje Ivan.

Poslední dobou se mi zdá, že přibývá a přibývá. A když jsem to řekla taťkovi, který také právě není nejštíhlejší, odpověděl mi: "No to by nebylo, aby u nás doma byl chudý pes, ani by se k nám nehodil."

Přeji hezký den.
Lucie


Chudák pan Ivan, musel být vyvedený z míry.


A co jména vašich psíků - taky se občas pletou?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!


   
06.01.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] jiraka [*]

  Náš jezevčík se jmenuje Filip. Babička si jeho jméno pletla se jménem našeho syna, tak se občas ptala: Proč ten David tolik štěká? Moje nová kolegyně v práci měla zpočátku také problémy, nevěděla, kdo je syn a kdo pes.

  superkarma: 0 08.01.2006, 22:06:26
 2. avatar
  [8] dulinka [*]

  Kdysi před lety měl jeden náš známý psa rasy "pouliční směs" a dal mu jméno "Leonid Iljič". Bylo to opravdu k popukání, když mu v parku házel klacek a volal: "Leonide Iljiči, aport!"

  superkarma: 0 07.01.2006, 16:02:55
 3. avatar
  [7] Lilinka [*]

  Žábina: Rodiče méh přítele pojemnovali svého bulmastifa Cyril...

  superkarma: 0 06.01.2006, 20:21:01
 4. avatar
  [6] kiky [*]

  Žábina: moje fenka je z útulku, tam dostala jméno Mili-protože byla milá-jenže v té době běžel na Nově seriál Divoký anděl kde byla taky Mili. Nechtěla jsem mít doma seriálovou hvězdu a tak jsem přemýšlela nad jménem,které by bylo hezčí,ale zároven podobné abych jí neudělala v hlavě zmatek. Tak dostala jméno Niki(Nikolka) taky to má dvě i a velice rychle si na to zvykla. Když mluvím s kamarádkami o Nikolce co zase vyvedla tak kolikrát neví jestli mluvím o fence nebo o neteři

  superkarma: 0 06.01.2006, 17:02:50
 5. avatar
  [1] Žábina [*]

  Ivan je sice neobvyklé jméno pro , ale když je to tradice

  superkarma: 0 06.01.2006, 10:48:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme