A je to tady. Čtenářka Ivana, kterou jsme před několika týdny vylosovali jako vítězku hubnoucí kúry, svou výhru už plně vyčerpala. Vy jste mohli se Ženou-in sledovat každý její krok a netrpělivě jste očekávali výsledky.

Připomeňme, že Ivana po celý měsíc dostávala každé ráno balíčky s pěti vyváženými dietními pokrmy na celý den od firmy NutriCare. Dvakrát týdně navštěvovala Holmes Place na Smíchově, aby uplatnila vouchery, které byly také součástí výhry. 

Přihlásila jsem se do soutěže dobrovolně, nikdo mě nenutil. A přihlásila jsem se proto, že chci zhubnout. Ne že bych měla zdravotní potíže, ale chci si trochu vylepšit figuru a být o něco hezčí," prozradila nám při své první návštěvě v redakci. Chcete vědět, jak moc byla ve své snaze zhubnou úspěšná?

Ivana nás včera navštívila v redakci, abychom mohli zhodnotit výsledky jejího snažení. Znovu jsme si ji převážili, přeměřili a vyfotili. Gala nám také odpověděla na několik otázek. Jaký byl uplynulý měsíc a nastaly nějaké komplikace? Všechno víme a brzy se to dozvíte i vy.

Ale ještě než vám prozradíme, jak to všechno dopadlo, budeme vás chvíli napínat. Podívejte se nejprve, jak Ivana vypadala před zahájením měsíční hubnoucí kúry.

Její váha byla 69 kilogramů. Při výšce 164 centimetrů její BMI činil 25,65, což je mírná nadváha. Normální hodnoty BMI jsou 18,5 až 25. Její míry (prsa, pas, boky) byly 97 - 89 - 102 centimetrů.

Takto vypadala před měsícem... 

Po čtrnácti dnech se Ivaně podařilo shodit tři kila. Jak je již známo, v druhé polovině hubnoucího programu už jde váha dolů pomaleji, přesto se ji ještě podařilo snížit. „Během měsíce se lidem podaří shodit čtyři až pět kilogramů, přičemž větší část právě v první polovině této kúry,“ potvrdila dietoložka Václava Kunová.

Ivana nás včera navštívila v redakci a trochu nás překvapila. Slibovali jsme, že vám na konci kúry ukážeme úplně stejnou Ivanu, jen o pár kilo lehčí. Úplně stejnou vám nakonec ukázat nemůžeme. Dala totiž na vaše rady, v nichž jste doporučovaly návštěvu kadeřníka, a pořídila si nový střih a barvu. Ivanu jsme vyfotili. Můžete tedy sami posoudit, jak moc jí změna prospěla.

Kromě vlasů se Ivaně změnila také váha a míry. Podařilo se jí shodit 4,5 kila. S váhou 64,5 kilogramu se hodnota BMI dostala na 23,98, čili normální váha. A její míry jsou 96 - 86 - 100 centimetrů.

...tak vypadá nyníIvaně jsme nakonec položili několik otázek.

Jak byste zhodnotila uplynulý měsíc?
Bylo to pro mě něco nového. Moje přání se splnilo, a to je hlavní. Ze začátku jsem měla obavy, ale bylo to nakonec všechno v pořádku. Během své diety jsem vařila jídla pro rodinu zvlášť. Někdy to byla docela těžká zkouška, zvlášť třeba pečená kachna. A přiznám se, že například taková tlačenka mi docela chyběla. Teď ale vidím, že se ta pevná vůle vyplácí. Když pak člověk vidí nějaký výsledek, jenom to vůli upevní a motivuje ho, aby v tom pokračoval dál.

Jaká byla vaše strava?
Hodně pestrá. Občas jsem si i říkala, že by mě vůbec nenapadlo něco takového uvařit. Ale v dobrém slova smyslu. Bylo to celkem inspirující. Hodně mě překvapil guláš z králíka s mrkví. Pokud bylo k obědu maso, pak většinou drůbeží, často také losos nebo pangasius. Těstovin bylo málo a byly většinou smíchány se zeleninou. Občas jsem dostala moučník.

Jedla jsem také pohanku, která mi chutná, a jáhly. Překvapila mě jáhlová kaše s broskvemi. Říkala jsem si, že to snad ani nepozřu, ale nakonec jsem byla moc překvapená, jak mi to chutnalo. Takže jídla bych zhodnotila jen kladně. 

A cvičení?
Chodila jsem dvakrát týdně do Energy clubu na Smíchově. Každou středu na pilates a pátky zase patřily spiningu. Dohled nade mnou držela trenérka Ria Hrušovská. Ve volném čase jsem také navštěvovala posilovnu, do které chodím už dlouho, a v těch návštěvách samozřejmě budu pořád pokračovat. 

Naskytly se během vaší hubnoucí kúry nějaké nepříjemnosti nebo potíže?
Nebyly to zrovna nepříjemnosti. Na začátku toho všeho jsem měla strach z malých porcí a z toho, jestli mi jídlo vystačí. Ukázalo se, že jídlo stačí, a dokonce jsem mívala problém ty porce dojíst celé a v době večeře jsem pořád byla sytá, a ani se mi do jídla nechtělo. Ria mi ale kladla na srdce, že večeře jsou důležité a nesmím je vynechávat.

A další věc bylo to cvičení. Návštěvy jako takové byly fajn, ale bohužel mi dělal starosti čas. Bylo možné přijít buď od sedmi ráno, nebo v poledne, v době oběda. Určitě člověk ocení, když si může zajít na cvičení podle toho, jak mu zrovna čas dovolí.

Hubnoucí kúra vám skončila, chystáte se pokračovat v nastoleném programu?
Mým přáním před měsícem bylo dostat váhu na 62, takže určitě v hubnutí ještě setrvám. V plánu mám ještě jednu návštěvu u dietoložky, která slíbila, že mi poradí, jak se teď mám stravovat a jak mohu pomalu a nenásilně přejít na normální stravu, aniž bych se musela obávat jo-jo efektu. S tím už jsem se při minulých dietách setkala. Jak jsem už říkala, některá jídla byla celkem inspirující a chystám je zařadit do jídelníčku celé rodiny.

Připomeňte si Ivaninu cestu krok za krokem:

Tohle je naše vítězka. Sledujte, jak bude hubnout!

Hodí se Gala do gala?

Čtenářka Ivana u dietoložky

Ivana si poprvé dala do těla

Ivana má za sebou první týden
Ivana shodila tři kila za 14 dní

Jak se vám Ivana líbí?

Reklama