Krok za krokem sledujeme naší hubnoucí čtenářku Ivanu. Z měsíční hubnoucí kúry úspěšně zakončila první týden. Co už má všechno za sebou? Absolvovala vyšetření u dietoložky, ke svým pravidelným návštěvám posilovny přidala ještě dvě návštěvy v tělocvičně a začala si zvykat na zcela nový jídelníček. Jak to všechno zvládá?

 

Možná si vzpomínáte, že se nám Ivana první den svého hubnoucího programu svěřila se svými obavami. Zaskočil ji totiž obsah prvního balíčku s jídlem na celý den. „Když jsem si svou denní dávku prohlédla, říkala jsem si: A to je všechno?“ řekla Ivana a dodala, že si na menší porce snad zvykne. A proto nás zajímalo především to, jak se s novým programem stravování vypořádala.

 

Ivana se na přechod ke zdravému jídelníčku už předem připravovala. „Více než dva týdny před příchodem nového jídelníčku jsem začala jíst zdravě. Některé potraviny jsem úplně vysadila. Například pivo, které jsem si dříve dávala ráda. A bílé pečivo jsem nahradila tmavým. Změnu jídelníčku jsem nastolila ze dne na den, nebylo to pro mě těžké.“

 

První týden změny bývá často kritický. „Pokud byste během prvních dnů měla potíže se zvykáním na malé dávky jídla, můžete zakousnout trochu zeleniny. Rozhodně si ale neberte ovoce,“ radila Ivaně dietoložka Kunová, která pro čtenářku sestavila jídelníček na míru. „Měla jsem strach z velikosti porcí, ale byl úplně zbytečný. Jsou sice malé, ale jídlo hodně zasytí. Jako bonus občas dostanu i dezert. A někdy dokonce mám problém porci jídla dojíst. Hlad rozhodně neznám,“ říká Gala.

 

Jídla, která pocházejí z kuchyně firmy NutriCare, jsou pestrá, vyvážená a Ivanin jídelníček je navíc přizpůsoben zvýšené tělesné námaze, kterou bude nejméně celý měsíc vykazovat. Nemusí se obávat, že by dostala dvakrát stejné jídlo. Stálý klient totiž dostane až po 70 dnech stejnou skladbu denního menu jako v první den.

 

„Skladba jídel je opravdu zajímavá. Například v pátek jsem dostala vařený květák s obalovanou šunkou. Jindy zase pohanku s oblohou. Jednou jsem k snídani dostala jáhlovou kaši. Nejdřív jsem se na to tvářila nedůvěřivě, ale nakonec jsem se do ní pustila. A byla výborná! Abych to shrnula, jsem opravdu mile překvapená,“ raduje se hubnoucí Ivana.

 

Ivana se nestará jen o sebe, denně se musí postarat o jídelníček celé rodiny. Pro manžela a děti vaří běžná jídla, kterých se musela minimálně na měsíc vzdát, a to je pro ni velká zkouška. Jak sama tvrdí, úspěšně se drží. Největší zkouškou prý dosud byla pečená kachna.

 

Jak jsme už několikrát zmínili, naše vítězka měsíční hubnoucí kúry si povinně i dobrovolně dává do těla. Když to čas dovolí, chodí do posilovny. Většinou to stihne i třikrát v týdnu. Občas si zacvičí doma „posilováky“ na břicho a od nás navíc dostala šest voucherů na vstupy do Holmes Place. Dva z nich už uplatnila minulý týden. O průběhu první návštěvy cvičení s aplikací prvků bojových sportů jsme vás již informovali.  

 

V pátek ráno se Ivana vypravila do Energy Clubu znovu. Tentokrát na ni čekala spalovací hodina na kole s použitím měřiče tepové frekvence, na níž se pořádně zapotila. Prostor byl i na další konzultaci se zkušenou trenérkou. „Bojové sporty mě příliš neoslovily, a tak jsme se nakonec domluvily, že budu chodit v pátek na spinning a ve středu je na programu pilates. Obě tyto formy cvičení jsou mi blízké,“ upřesnila Gala.

 

Sledujte i nadále Ivaninu cestu za lepší figurou.

Čtěte také: Čtenářka Ivana u dietoložky
Hodí se Gala do gala?

Ivana si poprvé dala do těla

 

Dokázala byste vařit pro rodinu a přitom jíst podle jiného jídelníčku?

Reklama