Bulvár

Ivana: Jméno jsem vymyslela v kostele

Ahoj, posílám příspěvek k dnešnímu tématu jména. Všechny moji blízcí začínají písmenem M (maminka, Marina, Michaela, Matěj, Milena, miláček a miciny). Syn Matěj se jmenuje po svém pradědečkovi, ale málem se jmenoval Jan.

Na dušičky v listopadu, jsem byla už v šestém měsíci a zašli jsme s manželem na hřbitov zapálit svíčku jeho dědovi - Matějovi, v Dejvicích dost užívané jméno, asi podle kostela sv. Matěje, a mně najednou trklo a osvítilo, že TO bude to pravý jméno když to bude kluk, a zároveň pokračování jména-rodu,  v době kdy se měl narodit v r.1987, nebylo jméno Matěj nijak populární, tchyně mně zrazovala, že kluk bude mít ze života peklo, že se mu budou děti vysmívat, že je to jméno pro hlupáky..atd.

V té době ještě nebylo zvykem znát pohlaví miminka před porodem, tak jsem jí uklidňovala, že je to půl na půl, buď Matěj nebo Terezka.

No jsem ráda, že je to kluk a že má staročeské  a ještě rodové jméno...a vůbec s tím neměl problém ani trauma, to spíš s příjmením Sláma!

Jasně dnes už Matěj frčí, ale před dvaceti lety to nebylo "moderní" jméno.

Prima slunečný pátek!

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Matěj je hezké jméno a máš pravdu, že dvacet let nazpět asi i na svou dobu netradiční, a přesto neexotické. I Tobě hezký pátek. M

 

Pište dál, své názory a zkušenosti s křestními jmény na redakce@zena-in.cz  Dnes svými příspěvky soutěžíte o krém na ňadra a ruce :-))

   
04.06.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] =božmila= [*]

  Taky jsem našla jméno v kostele a to (nebudete věřit) Patricie ,je to Česky Vlastimila.Dceři je už 33let do 15 let s ním nebyla spokojená ,teď už jeSml80

  superkarma: 0 06.06.2010, 08:47:58
 2. avatar
  [2] peknaholka [*]

  enka1 — #1 Ano a můžu říct, že Mates pravidelně chodí! Mohli by třeba Matějům umožnit vstupné zdarma!

  superkarma: 0 04.06.2010, 14:42:59
 3. avatar
  [1] enka1 [*]

  A má takovou velkou pouťSml16

  1. na komentář reaguje peknaholka — #2
  superkarma: 0 04.06.2010, 14:33:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme