Bulvár

Ivana Jirešová si zamilovala Dalajlamovu kočku

Známá herečka Ivana Jirešová pokřtila ve čtvrtek 1. srpna novou knihu Davida Michieho: Dalajlamova kočka, kterou nyní v češtině vydává nakladatelství Synergie.

Knize přišla popřát vše dobré do své oblíbené Dobré čajovny na Václavském náměstí v Praze, kterou navštěvovala ještě jako studentka. V oáze uprostřed rušného centra, jejíž klid střeží socha Buddhy, si na štěstí knihy i jejích čtenářů připila v horkém letním dni osvěžujícím čajovým koktejlem.

budha

„Kniha o malém hrdém koťátku ze slumu, které zachránil samotný Dalaljama je o tom, že každá živá bytost má stejné radosti i starosti. A je i inspirací, jak štěstí dosáhnout, “ říká Ivana Jirešová, podle které jde o příjemnou pohádku pro dospělé.
Sympatická herečka má blízko k buddhismu a navíc je i sama velkou milovnicí koček: Doma má bílou kočičku, kterou pojmenovala  Vločka. „Kniha mě při čtení uklidňovala a přinesla mi pohodu. Když jsem byla ve stresu, vzpomněla jsem si, jak hlavní hrdinka na vše nazírá svýma modrýma očima. A uklidnění, že vše je tak, jak má být, pak přišlo samo. Škoda jen, že kniha nemá víc stránek ,“ dodala.

Kniha Dalaljamova kočka líčí  život koťátka, které díky šťastné náhodě začalo žít svůj nový život jako domácí mazlíček v těsné blízkosti Jeho Svatosti. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace - kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. Zábavný a čtivý román zároveň čtenáře odlehčenou formou seznamuje se základními principy buddhismu. Dozvíme se v něm i to, jak by asi Dalajlama reagoval, kdyby dostal jako dárek mrtvou myš. A také, proč zrovna kočičí oči nejlépe vidí lidské slabosti i krásu.

kolo

 „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlamově kočce její autor David Michie, mezinárodně proslulý autor úspěšných knih, které přibližují buddhismus čtenářům v dnešním uspěchaném západním světě. Michie píše také detektivky, poslední z nich je Kouzelník ze Lhasy.

ivanakocka

tisková zpráva

   
02.08.2013 - Knihy - autor: redakce

Komentáře:

 1. avatar
  [5] řinka [*]

  Já musím být hrozně zaostaláSml30Známá herečka Ivana JirešováSml80

  superkarma: 0 04.08.2013, 21:06:00
 2. avatar
  [4] bedomedo60 [*]

  kniha kočka pri nej kočka čo dodať je to super

  superkarma: 0 02.08.2013, 17:00:47
 3. avatar
  [3] AnteaX [*]

  To bude super knížkaSml16

  superkarma: 0 02.08.2013, 13:27:27
 4. avatar
  [2] marde [*]

  Ve školním bioparku jsme měli bílou klokanici VločkuSml16

  superkarma: 0 02.08.2013, 12:22:18
 5. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16také se na ní chystám - ale až bude k půjčení v knihovně...Sml67

  superkarma: 0 02.08.2013, 12:01:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme