Milá redakce, přidávám svoji trošku do mlýna k dnešnímu tématu:

Jako au-pair jsem začínala ve svých 16 letech. Jenže tenkrát se tomu tak ještě neříkalo. Prostě jsem si dala inzerát někam do novin, že ve svém volném čase mohu pohlídat děti.

Ozvalo se mi pár rodin, kam jsem chodila, když chtěli jít rodiče večer pryč a žádnou hlídací babičku neměli v dosahu.Žádná těžká práce, v podstatě jsem děti jen hlídala když spaly.
Měla jsem, ale pro mě jednu zvláštní rodinu☺.Zvláštní v tom, že mě neplatil rodič, ale naopak dítě.
Dostala jsem se do rodiny, kde paní byla s dětmi převážně sama, protože její manžel myslím pracoval někde na montážích mimo republiku.

Měli tři děti a nejstarší dcera, která byla v té době tak o rok o dva mladší než já, byla v té době velmi známá dětská hvězda.Maminka chodila pravidelně vždy jeden večer v týdnu na nějaké posezení s přáteli, kde se i zpívalo a hrálo. Protože nejstarší dcera chtěla chodit s ní a malinko se tak vzepřela představám své matky, že právě ona by měla hlídat mladší sourozence, tak si mě prostě platila, abych hlídala děti za ní.
Bylo to pro mě opravdu malinko divné, když moje "zaměstnavatelka" byla cca 14tiletá dívka....nicméně dělala jsem to proto, že jsem si ráda přivydělala nějakou kačku na svoji zábavu, takže jsem to až zas tak moc neřešila:-)
Přeji pěkný den.
Ivana Vernerová


Hustýýý :-))) M

Na vaše zkušenosti s pomocnicemi v domácnosti, ať už před lety, nebo ze současnosti, se těším právě dnes na redakce@zena-in.cz

Hrajeme o značkovou kosmetiku, tak by se vám cena mohla hodit.

Reklama