Bulvár

IVAN JONÁK exkluzivně pro Ženu-in: Svou ženu na svědomí nemám!

Přímo ve Valdické věznici se mi písemně po dohodě s ředitelstvím nápravně-výchovného ústavu podařilo kontaktovat bývalého bosse a majitele jednoho z největších zábavních podniků v Praze, pana Ivana Jonáka. Vzkazuje: Svou ženu jsem zabít nenechal, měl jsem ji rád!

IVAN JONÁK, nar. 7. 3. 1956 v 16.00 v Praze

Každý, kdo pamatuje dobu krátce po revoluci, kdo unavený komunistickou fádností hledal rozptýlení i ten, kdo diskotékové veselí ani moc nevyhledával, snad každý tohle jméno bude znát.

Byl prvním, kdo zavedl diskotéku se striptérkami, v libeňském DISCOLANDU SILVIE si podávali dveře herci, vysocí politici i podsvětí. Samozřejmě i normální lidé.

k

I já tam byla, a dokonce s mámou. Pana Jonáka jsem zažila osobně. Působil na mě jako výstřední, velice majetný, bodrý chlapík, který by sbalil úplně všechno, snad i plakát.

Seděl na baru, hovořil s mamkou a jejími přáteli a já se věnovala koktejlu, který se jmenoval „Jahůdka“. Jak vysvětlil pan Jonák tehdy, podle jeho přítelkyně. Snad si ten název pamatuji správně. Byl výborný. Kolem se pohybovala spousta lidí, žen, mužů, černoši, arabové.

Panovala zábava, kterou i dnes po letech hodnotím, jako naprosto neuvěřitelný zážitek. Připadala jsem si jako na západě. Jako v americkém filmu. Nikdo se nepral, nikdo neměl problém. Jen veselí a naprosto uvolněná atmosféra. Nic pro kněze, musím říct.

i

Protože jsem bydlela jen malý kousek od Silvie, o tom, že má pan Jonák dokonce medvědy, jsem věděla. Přišlo mi to podivné, ale jeho jsem nehodnotila. Byl jinde, a tak jsem to brala. Byl pro mě průkopníkem toho, co pro mě tehdy znamenala demokracie a západní způsob života. Jeho výlety v cadillacu s nahými dívkami v pravé poledne v Praze mě bavily. On mával, dívky se smály a mávaly. Lidé se bavili také.

Dnes řeknu geniální reklamní tah.

z
Obrázky: tn.cz, necyklopedia.cz a soukromý archiv pana Jonáka.

Jestli si myslím, že pan Jonák nechal ustřelit své ženě hlavu? Divila bych se, ale do duše člověku nikdo nevidí.


Ivan Jonák byl za zosnování vraždy své manželky Ludwiky v roce 2002 pravomocně odsouzen na osmnáct let.


Na mou žádost o virtuální rozhovor odpověděl pan Jonák čtyřmi velkými obálkami, plnými materiálů, usnesení, kreseb, novinových výstřižků a dopisem o třiceti hustě popsaných stranách.

Jestliže jsem chtěla všechno prostudovat, musela jsem v tom doslova ležet do tří hodin do rána.

Ten muž, kterého jsem před lety poznala, je už jen z dopisu, dle mého soudu, zcela někdo jiný. Rukopis se mění a ke konci řádek je téměř nečitelný. Je evidentní, že psychiku i takového, řekněme, otrlého člověka vězení nalomí. Přesto je na mnoha místech cítit ten tehdejší Jonák. Bodrý, optimistický a hlavně velmi nakloněný ženám.

Posuďte sami.


Sestavila jsem několik otázek, které jsem panu Jonákovi zaslala. Na každou odpověděl namnoze více než jednou stranou textu, dohromady třiceti stranami, takže nebylo možné text nekrátit.

Pod článkem ale máte fotoalbum, ve kterém jsou odpovědi pana Jonáka i všechny jeho postřehy v nezměněné podobě nascanovány.


Pane Jonáku, kolik vlastně ještě zbývá do konce Vašeho trestu?
V tuhle chvíli netuším, jak dlouho tady ještě budu, a vzhledem k tomu, že vězení dokázalo podlomit i mé zdánlivě nezničitelné zdraví, si nejsem jist, jestli se svobody vůbec dožiji.
Dostal jsem původně dvanáct let, ale protože jsem se prý nepřiznal, přidali mi šest, neboť prý nejsem schopen převýchovy. Tento způsob pokládám za inkviziční a odporující zdravému rozumu a snad i zákonům, takže se vám, milá Michaelo, omlouvám, a i čtenářkám magazínu, ale má odpověď na tuto otázku je „UT SUPRA“.

Cítíte se vinen?
Jestliže jste, Michaelo, ta vědma, podívejte se do hvězd, karet, hrnku, čehokoli a musíte přece vidět, že nejsem. Problém tkví v tom, že 90 % vězňů tvrdí totéž. Rozdíl, který vidím mezi mnou a jimi,je ten, že oni nebyli viny dvakrát zproštěni, a já ano. Nakonec to ale skončilo takto.

Víte, jak to bylo?
Já sám jsem měl být obětí. Za pár dnů po vraždě mé ženy se pokusili zabít mě. Dvakrát. Poprvé mi vybouchlo auto a podruhé po mně vystřelil člověk, který mířil na spánek, ale trefil mou čelist. Už v roce 1995 jsem 5x podal trestní oznámení na těleso zvané „Berdychův gang“. Bylo 5x zamítnuto. A to i přesto, že jsem informoval o tom, že tito lidé vraždí a loupí a mučí ženy. A to prosím vašim čtenářkám napište, oni trýznili ženy tak, že jim do přirození strkali rozžhavenou kulmu, a jiná zvěrstva. Necítím se vinen, že jsem přežil dva pokusy o vraždu, ani za to, že jsem se stal věcí v rukách lidí, jejichž vliv je o poznání větší než pravda.

Existuje něco, co tam, kde jste, pokládáte za pozitivní?
Na nic jsem prozatím, paní Michaelo, nepřišel. Přestože jsem si jistý, že každý rub má i líc, já ten líc ještě neviděl.

Změnilo vás vězení? Někteří lidé se obrátí na víru a podobně, je to i Váš případ?
Myslím si, že jsem se nezměnil ani k horšímu, ani k lepšímu, ale je to jen můj dojem. Svého Boha mám srovnaného a neměním priority. Dokonce si myslím, že mě má možná i rád, pokud mi dal přežít pokusy o mou likvidaci, a teď má jistě nějaký plán. Víte, vím přesně, kdy zemřu. Dožiji se 86 let. Nebudete mi to věřit, ale řekla mi to před dávnými roky, asi tak 1984, věštkyně. Známá osoba, chodil k ní i Gott. Všechno říkala. O smrti mé ženy, o tom, že budu bohatý, o kriminále… byla přesná. A já se tehdy smál. Povídám: „Bohatý boss v komunismu, jo?“ Ona tehdy řekla, že systém padne. Stejně jsem se smál. Trochu mi to mělo dojít v době, když jsem měla najednou hrubý obrat 56 milionů. Když zavraždili mou ženu, začal jsem to brát trochu vážně. Kdo ví, co mě ještě čeká a jaké se mnou má Bůh úmysly.

Většině vězňů chodí mnoho dopisů od cizích žen. Někteří se i ožení. Chodí Vám také? Jste rád?
Chodí jich spousta a jsem rád. Dokonce za mnou i některé dříve byly. Musím říct, mnohdy tak krásné. Nejvíc bych ale chtěl matku svého syna. Je to tak skvělá žena. Nechtěla alimenty, že prý mám málo a ona je modelka a vydělá si dost. Považuji ji nejen za člověka kvalitního, ale za nejkrásnější ženu světa. Kdyby mě chtěla, byl bych šťastný. Píše mi, i se ptala, kdy se vrátím. Moc bych si přál, aby mě ještě chtěla.

Na co myslíte, když večer usínáte, Ivane?
Myslím na Boha a hlavně na ženy. Mám ženy rád. Neublížil bych žádné z nich. Miluji milování a možná to přeháním v touze po sexu a lásce k milování. Michaelo, na svobodě prošlo mou ložnicí tolik krásných žen, že to číslo je možná vyšší než současný letopočet. Jednou jsem viděl Anděla. Vypadal jako nekonečně krásná žena. Cítil jsem vůni, kterou neumím popsat. Někdy se mi o ní zdává. Tu bych ale nechtěl, to byl Anděl.

Co Vám tu nejvíc schází?
Vyjma svobody, lásky, žen, prakticky nic. Mám svého Boha, a ten mi posílá Anděly. Svou svobodu mám srdci, a tam mi ji nikdo nemůže vzít.

Kdybych Vám řekla, že vrátím čas hodně zpátky, je něco, co byste udělal jinak?
Už mi tuhle otázku někdo kdysi pokládal. NIC, nic bych neudělal jinak. Ničeho nelituji a nestydím se za nic velkého, co bych zpětně chtěl změnit.

Je někdo, myslím tím ženu, kdo na Vás tam venku čeká?
Ne. Teď momentálně jsem sám. Je mi to líto. Měl jsem hodně žen a na všechny vzpomínám s láskou. Ale myslím, že by nebylo dobré, aby někdo takové roky čekal. Žena má žít, být krásná a šťastná. Té poslední, která pravila, že na mě počká, jsem sám řekl „žij“. Myslím, že to udělala.

Věříte v „karmu“? Řeknete mi prosím přesné datum, hodinu a místo narození? Podívala bych se na Váš horoskop.
Ano, věřím. Narodil jsem se 7. 3. 1956 v Praze kolem 16.00.

j

Je to zajímavý horoskop: Je patrné, že jde o člověka, který velice snadno podlehne iluzi, kterou si ochotně i sám vytvoří. Jeho vztahy jsou problematické a on k nim přistupuje povrchně, ale velice intenzivně. Jeho vzplanutí jsou stejně vášnivá, jako pomíjivá. (Luna, Mars a Lilith v 5. domě)
Doma se může chovat mocensky a agresivně. (sev. uzel a Satrun ve 4. domě)
Asc. ve Lvu dává šarm ve společnosti, potřebu zářit a být vždy středem pozornosti. Pokud se to nezdaří, vyhne se takové společnosti. K přátelům je vlídný, ochotný. Současně je to o veliké potřebě obklopit se kvalitními věcmi trvalé hodnoty. (Venuše v Býku).
Pluto a Jupiter na asc. je problematický aspekt a nese s sebou nebezpečí absolutní ztráty, likvidace, být nebezpečím i sám sobě - k tomu Uran přináší věci, které nelze ovlivnit!!
Slunce v 7. domě spolu s Merkurem ve Vodnáři - výtečná přesvědčovací chopnost, v krajním případě schopnost manipulace a věrohodné fabulace. K tomu ale brilantní vyjadřovací talent. Pan Jonák by byl výtečný žurnalista, spisovatel, mluvčí, herec... je to zajímavý muž.

Celý horoskop pak ukazuje na člověka, který musí být vidět, i kdyby nechtěl, a on chce. Člověka, který je schopen ve víře ve vlastní pravdu udělat mnohé a přesvědčit o ní všechny. Člověka, který má stejné množství nepřítel jako přátel. Člověka, jehož život je plný extrémů a změn. Jistě udělal hodně věcí špatně a mnoho lidí na něho nemyslí v dobrém. Stejný počet lidí ale v něho nepřestane věřit a mají ho rádi. Pan Jonák nebude nikomu lhostejný. Můžete ho nenávidět, nebo milovat. Pomoci, nebo se ho snažit zničit.

Zajímavý je i tranzit jeho planet v době, kdy došlo k vraždě paní Ludwiky. 7. dubna 1994

 • Lilith na Venuši - Ztráta partnera, bolestná zkušenost
 • Cheiron přes asc. - Bolest, která se týká té osoby. Ukřižování Ega, dramatické změny
 • No a Saturn mu šel 7. domem - ten vám umí vzít naprosto úplně všechno, při tomto tranzitu. Bez legrace, rozmetá, na co přijde. Člověk s tím to tranzitem pak sám sobě může způsobit ztráty a zničit, co vybudoval.

Co byste, Ivane, vzkázal čtenářkám Ženy-in a ženám vůbec?
Tak předně, že si určitě vybraly skvělý magazín. Je potřeba, aby měly svůj vlastní svět. Přál bych jim, aby byly stále krásné, zdravé a šťastné a měly hodně lásky, romantiky a obětí s tím, koho milují a koho si dobře vyberou. Aby každá potkala svého vysněného prince a byla spokojená. Díky vám, ženy, že jste. A pokud je mezi vámi taková, která by mi třeba chtěla něco hezkého napsat, budu rád. Potřebuji vás. Moc mi chybíte!

Co byste vzkázal lidem obecně?
Hlavně aby se měli rádi a hodně času trávili se svými dětmi a těmi, které milují. Čas, který můžeme trávit se svými dětmi, je to největší, co nám život může nabídnout. Já to ztratil. Neudělejte to také. Žijte tak, abyste o tuhle hodnotu nepřišli a pokud se vám to daří, pak vám závidím.
S hlubokou úctou, zdravím všechny a za případnou přízeň děkuji.

Ivan Jonák.


Možná by vás zajímalo, jak celou věc vidí Mgr. Luboš Prokeš, který se snažil o znovuotevření procesu s panem Jonákem:

pŽádost o povolení obnovy řízení jsme podávali v roce 2009 na základě nových skutečností, které se objevily ve výpovědích svědků, kteří vypovídali v kauze Kučera, Prokop a spol, a byli obviněni z útoku na Ivana Jonáka.

Cílem byla obnova řízení, kde jsme chtěli na základě očividných rozporů ve výpovědích svědků, které byly klíčové při konečném rozhodnutí o vině pana Jonáka, dokázat, že se jejich tvrzení nezakládají na pravdě, a konečně, že pan Jonák není vinen smrtí své manželky.

Žádost o povolení obnovy řízení ale byla zamítnuta. Předsedkyně senátu nepřipustila žádný z navrhovaných důkazů v podobě svědeckých výpovědí s odůvodněním, že tyto svědky nepovažuje za důležité pro posouzení průběhu celé události. Při tom se, podle mého názoru, podrobně ani jedním z důkazů nezaobírala a spokojila se pouze se stručným a formálním odmítnutím návrhů.

Můj osobní dojem je, že paní soudkyně, kterou znám i z jiných případů, má tendenci se příliš hluboce nezabývat případy a většina jejích rozhodnutí také vede k odsouzení. Stejně, pokud se jedná o snahu o otevření již rozhodnutých kauz, nevede její snaha k odhalení pravdy a spíše se zaměřuje na rychlé uzavření věci, bez snahy se kauzou více zabývat.

Domnívám se, že hlavním důvodem bude fakt, že v této zemi není ještě právní kultura na takové úrovni, aby měl vůbec někdo odvahu otevřít a přehodnotit trest člověka, který sedí více než patnáct let. Mělo by to dopad pochopitelně na celou justici, a to nejen morální, ale také ekonomický.

Pokud by takový případ nastal, pak si umím představit, že se otevřou podobné kauzy a celá řada médií bude případy probírat a rozebírat kvalitu a úroveň justice.

Pokud by na konci takové kauzy byl odsouzený viny zproštěn, měl by pak nárok na vysokou finanční náhradu škody. Za celou dobu výkonu trestu by měl nárok na uhrazení ušlého výdělku, případnou škodu na zdraví a náklady na veškeré právní kroky a služby vzniklé v souvislosti se soudními řízeními.

Při obratu pana Jonáka si neumím představit číslo, které by vzniklo za dobu 15 let! A teď je tu pan Kájínek a mnozí jiní, kteří by se mohli objevit.

V současné době jsem se nevzdal.

Podali jsme stížnost pro porušení zákona na Ministerstvo spravedlnosti a pokoušíme se o další případné opravné prostředky, které by přicházely v úvahu.

Za sebe stále věřím, že zastupuji člověka, který není pachatelem, a není to jen můj subjektivní dojem, ale studiem spisů mám pro svůj postoj i právní podklad, řekl pro Ženu-in Mgr. Luboš Prokeš z advokátní kanceláře Jareš, Prokeš a partneři s.r.o.


Opět vycouvám z osobního názoru na vinu, či nevinu pana Ivana Jonáka.

Jen snad:

 • Jestliže je vinen, pak je tam, kde má být.
 • Jestli tomu tak není a ve vězení sedí 15 roků nevinný člověk, pak je to nejen děsivé, ale rovněž i trestuhodné a věřím, že se na to přijde. Jak lze vynahradit tak obrovské příkoří, si nedokáži představit.
  Vrátit člověku „UŠLÝ ŽIVOT“ nelze!
  ZDE najdete scan kompletního dopisu pana Ivana Jonáka, který mi laskavě a obratem poslal.

Pokud vás článek zaujal, snad vás bude zajímat také rozhovor s panem Romanem Skamene. Vedle zajímavého životního příběhu tohoto herce je pan Skamene jedním z těch, kterému pan Jonák výrazně pomohl. Rozhovor uskutečním v neděli a vy si ho budete moci přečít již úterý 1. 3. 2011.

   
25.02.2011 - Rozhovory - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [60] Myskdalen [*]

  Laciný, okázalý primitiv. V podstatě Mr. Nobody.

  superkarma: 0 04.03.2011, 10:08:04
 2. avatar
  [59] átéčko [*]

  Sml79 florbal — #56

  superkarma: 0 27.02.2011, 21:36:21
 3. avatar
  [58] Kaylie [*]

  florbal — #56 Váš kolik kauz by se tedy muselo otvírat? To by byl totální kolaps justice.

  superkarma: 0 27.02.2011, 13:25:44
 4. avatar
  [57] Kaylie [*]

  florbal — #56 Justiční omyly byly, jsou a budou a nejen u nás, co  toho bylo v Americe a tam ještě tresty sčítají, což je někdy komické.

  Horší  jsou podvody a manipulace a na to jsme mistři světa.

  Taky nevím co si myslet, sama vím o člověku, který byl tak posazen nevinně, jednou to napíšu, jen toho potřebuju zjistit ještě víc, teď se mi podařilo zjistit nechtěně sakra věci. Mám teď slušný zdroj informací. Od manžela mám přísně zakázáno se v tom hrabat, tak je to o to napínavější. Nejhorší  je, že kdo to celé "režíroval" a financoval, byla moje ne kamarádka, raději "známá".

  Od té chvíle, ač jsme se hodně stýkaly, se mi vyhýbá, vůbec nevím proč, je to kolik let a ještě jsme od té doby spolu nemluvily. Vždy raději přejde na druhý chodník a otočí hlavu. Já u ničeho nebyla, byla jsem v Praze o ničem jsme nikdy nehovořily, jen před léty obyčejné ženské drby. Takže to dost dobře nechápu?????

  Ale i toho "ničehi" s dá něco oskládat do určité mozaiky, ale já si radšipři mé paměti dělám poznmky a je to hrozně zajímavé.

  Ona stejně jednou vyjde všechna pravda a lež světa najevo, to se nebojím.

  superkarma: 0 27.02.2011, 13:24:51
 5. avatar
  [56] florbal [*]

  Sml79potřebovala bych pohladit,bolí mě z toho hlava.Nemám právo soudit,ale naší justici dávám Sml68 

  Pěkný článek se vším všudy,mělo by se podařit tuto kauzu otevřít.Už by bylo na čase,aby se váhy spravedlnosti pohnulySml67

  1. na komentář reaguje Kaylie — #57
  2. na komentář reaguje Kaylie — #58
  3. na komentář reaguje átéčko — #59
  superkarma: 0 27.02.2011, 11:36:24
 6. avatar
  [55] Kaylie [*]

  Ach jo, hlavně aby s panem Skamene byla vůbec řeč. Poslední dobou to zas nějak přehání s pitím.

  superkarma: 0 26.02.2011, 19:04:13
 7. avatar
  [54] Kaylie [*]

  Ještě něco mi nedá abych nepřipsala...Pokud p. Jonák ví co to je karma a věří na ni, doufám, že v tomto snad nelže?!

  Pak mu to musí hodně pomoci,. Musí vědět, že přišel trest - i kdyby ženu  nezabil, za cosi jiného, či něco je špatně, karma  se nemýlí, člověk ano.

  Pravdu zná jen on a jeho zesnulá žena, pokud on nelže, ona už pravdu, kterou jediná ví, nemůže říci.

  A věř, kobližko, že světská spravedlnost neexistuje, karmická ano, té neuteče nikdo.

  Takže pokud má čisté svědomí, nemá čeho by se bál do budoucna, stejně jako Kajínek.

  Já nejsem vědma, ani bych být nechtěla, ale vím, že pravda i lež celosvětově vyjdou napovrch a nebude to dlouho trvat.

  Pak každý sklidí to, co zasil.

  superkarma: 0 26.02.2011, 18:36:51
 8. avatar
  [53] kobližka [*]

  Kaylie — #52 Aby snad nevznikl dojem,že se ho zastávám,to ani omylem.Neznám ho,ani jsem se nikdy nezajímala o jeho obchody a praktiky,jen říkám,že bych si o někom netroufla říct,že je něco spáchal,když to nemohu podložit důkazy....toť vše....

  superkarma: 0 26.02.2011, 18:34:52
 9. avatar
  [52] Kaylie [*]

  kobližka — #42  No ještě toho trochu! Opravdu ho osobně neznám! Ale bohužel byl manžel, já, i další lidé, které jsem znala u kriminálky...a byli tam dost často, nechce se mi to sem psát, ale myslela by sis,  že sedím za pecí v bohem zapomenuté vesnici, dojím krávy a nevím kdo je Kajínek a Jonák.

  1. na komentář reaguje kobližka — #53
  superkarma: 0 26.02.2011, 18:09:52
 10. avatar
  [51] Kaylie [*]

  Manžel se mnou odmítal jezdit kolen toho jeho "Bordellangu", ještě před všemi průšvhy, protože jsem si vždy uplivla v autě....no a vidíte, kdepak, ani slovo jim,  prohnaným lhářům, nevěřím.

  Pokud se mýlím, budiž mi pro podjatost odpuštěno, nikdo  není dokonalý.

  superkarma: 0 26.02.2011, 18:06:17
 11. avatar
  [50] kareta [*]

  Eva_Fl — #48 spíš bych ho tipla na KONKURSYSml3

  superkarma: 0 26.02.2011, 08:43:13
 12. avatar
  [49] OlgaMarie [*]

  Eva_Fl — #48 Znásilnění by popřel pro svou tloušťku a trval by na tom, že je znásilnění touto indispozicí vyloučeno.Sml57

  superkarma: 0 26.02.2011, 08:20:21
 13. avatar
  [48] Eva_CZ [*]

  kareta — #45 no, to nebylo jen o stripterkach, byl tam sex live apod., kurvy, pasaci a jini clenove podsveti + nase ,,celebrity". A v tom tlustym praseti nebylo moralky ani za mak. At se v krimu treba posere... Sml80 Jo, bab mel - zajimalo by me, kolik mu jich dalo dobrovolne a kolik jich znasilonil, ze, Ivanku? Sml31Sml3

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #49
  2. na komentář reaguje kareta — #50
  superkarma: 1 26.02.2011, 03:03:15
 14. [47] rak177 [*]

  kebulkaevulka — #43 Tak,tak.Sml22

  superkarma: 0 26.02.2011, 01:01:10
 15. [46] rak177 [*]

  Přečetla jsem si dost článků o této kauze a o tom všem okolo, i o životě a výpovědích Ivana Jonáka.Přečetla jsem si články,výpovědi,viděla dokumenty( a nakonec i  film Kájínek,který určitě stojí za shlédnutí) o Jiřím Kájínkovi.Nebyli to zřejmě žádní svatouškové,ale myslím si,že vrahy nejsou,ale to je můj názor a nikomu ho nevnucuji.Ať se každý zamyslí sám,jak to asi bylo.

  superkarma: 0 26.02.2011, 00:59:50
 16. avatar
  [45] kareta [*]

  Eva_Fl — #44 no, v týhle branži je nutné být dost drsný a mazaný...a tvrdý! A já se dost divím, že mu tam lezly "celebrity"- myslím si o nich své. Ukazovat se v polobordelu a fotit se veřejně s pasákem...to neomlouvá ani doba a ani neznalost!Sml68 Tou dobou snad už všichni věděli o co go! Boha jeho! A vina- nevina...myslím si- CHUDÁK JEHO DĚCKA! Pojmenovat TOHLE po dceři, podnik se striptérkama- to může jen idiot!

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #48
  superkarma: 2 25.02.2011, 22:02:43
 17. avatar
  [44] Eva_CZ [*]

  Nez si prectu rekace - ja Ivana znam vic nez ctvrt stoleti. Znam ho z doby, kdy rozhodne nebyl bohaty, mel okolo sebe ale vzdycky krapet ,,podivne" lidi. Moc chtel nahoru a ono mu to neslo. Myslim si o nem, ze je to hovado. Nevim, jestli je vinen, ale s cim ( kym ) kdo zachazi.... Sml80

  1. na komentář reaguje kareta — #45
  superkarma: 0 25.02.2011, 19:52:43
 18. avatar
  [43] kebulkaevulka [*]

  Bundicka — #34 Víš co je Berdychův geng?Ona  nemůže napsat svůj názor.Nerada bych jí našla s prostřelenou hlavou,rozumíš!

  1. na komentář reaguje rak177 — #47
  superkarma: 0 25.02.2011, 18:51:20
 19. avatar
  [42] kobližka [*]

  Kaylie — #38 Jak to můžeš říct,když sama píšeš,že ho osobně neznáš...

  1. na komentář reaguje Kaylie — #52
  superkarma: 0 25.02.2011, 18:30:33
 20. avatar
  [41] evusche [*]

  Tak nechápu, jak někdo může napsat - dobře mu tak Sml80 to je takový jednostranný názor. A i když já sama teda nějak nevěřím, že by byl až tak nevinný, určitě bych na to nahlížela i tak, že CO KDYŽ nevinný JE?Sml80

  Míšo, líbí se mi, jak popisuješ znamení Ryby...mám manžela v Rybách a tchyni také. A bohužel stává se, že nemůžu věřit, co mi ti dva dokážou nalhat Sml57

  superkarma: 0 25.02.2011, 17:24:48
 21. avatar
  [40] Kaylie [*]

  ToraToraTora — #33 Pod toto se podepíšu.Sml59

  superkarma: 0 25.02.2011, 14:57:38
 22. avatar
  [39] Kaylie [*]

  Michaela Kudláčková — #28 Já si právě myslím, že člověk, který je náhle někde, o čem se mu nezdálo, ztrácí soudnost a myslí si že je pánbu, což nasvědčuje suverenitě, se kterou klidně nechá někoho zabít v domění, že se mu nic nestane... a mnohdy taky to tak je....

  Mám zcela opačný názor.

  A motiv měl sakramentský.

  superkarma: 0 25.02.2011, 14:41:30
 23. avatar
  [38] Kaylie [*]

  OlgaMarie — #27 Kajinek je člověk s velmi vysokou inteligencí, že obalamutil i psychology, kteří to přiznali a nebyl to jen jeden. Je to velmi schopný (všeho) a chytrý člověk a manipulátor.

  Zda to spáchal či ne, to ví jen on, ale že toho má na svědomí dost a dost, to je druhá strana mince. Jako takový se pro tuto roli mohl výborně hodit. Ale současně to mohl i spáchat. 50:50. Já osobně ho nechci blíž než 50km od své osoby a to ho neznám.

  Pana Jonáka ano, tak to je kapitola zbohatlíka s "trochu" nižším IQ. Bydleli jsme v Horních Měcholupech, hned ten první vysoký panelák, nedaleko té trafily. Bohudíky v té době tam ještě nebyla, pak jsme se odstěhovali.

  Dnes je to tam zastavěné, že to nepoznávám...

  Tomu pánovi nevěřím ani slovo. Jak jde o peníze, nezná bratra.

  1. na komentář reaguje kobližka — #42
  superkarma: 1 25.02.2011, 14:35:18
 24. avatar
  [37] OlgaMarie [*]

  Bundicka — #34 Média obecně dokáží ovlivnit veřejné mínění. Oblíbení novináři obzvlášť. Sml24

  superkarma: 0 25.02.2011, 13:26:36
 25. avatar
  [36] Michaela Kudláčková [*]

  Bundicka — #30 ..Já odpovím.

  U věcí, kde mohu napříkläd ze své pozice podsunout čtenáři, co si myslím, třeba proto, že o tom něco vím, budu klidně srdnatě obhajovat svůj postoj. Kupříkladu u magie, astrologie a podobně.

  Proto: horoskop p. Jonáka sice mohu stáhnout, ale nemám to zapotřebí, neb astrologii dělám, takže na sebe spoléhám raději. Maximálně se poradím i s jiným astrologem, které znám.

  V tomto případě, stejně jako třeba u pana Havelky, nechci svůj názor zveřejňovat, protože jde jen a jen o pocit, neb nejsem právník, soudce, ani účastník řízení. Jediné, co jsem ze svého pohledu mohla, je v článku.

  Tohle je veřejný a poměrně dost čtený server - soukromně názor ochotně řeknu. Zde by to nebylo myslím dobré.

  superkarma: 0 25.02.2011, 13:20:43
 26. avatar
  [35] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Také se přidám do diskuze, pan Jonák na mne vždy působil jako vekslák-pasák, Bony a klidSml57...jako malej velkej kluk... goldy, trvča, barevný saka... nahatý kočky kolem krku) Ale brala jsem ho tak nějak normálně, ne negativně... O tom, jak zemřela jeho manželka si myslím, že to byla nějaká výstraha jemu, ne že by to on objednal, je tisíc jiných způsobů , jak zavraždit manželku, než odpálit jí hlavu u stánku s rajskýmaSml15

   Žiji na Karlovarsku a místní podsvětí je tak "divoké" a propojené s těmi, kdo vás uklidí za mříže díky taláru nebo uniformě ... že by leckoho přecházel zrak. Své si myslím i o uklizení 4x za sebou zproštěného viny a na pátý pokus na doživotí odsouzeného Roberta Tempela... Naposledy zrovna před rokem střílečka v poledne v Sokolově ve Švabinského ulici...  Vyřizování osobních účtůSml68

  superkarma: 4 25.02.2011, 13:00:51
 27. [34] Bundicka [*]

  mineralka7 — #31 Článek objektivní je, neříkám, že ne. Nicméně si pořád myslím, že by klidně svůj názor přidat mohla. Neříká, že žádný nemá, jen se mu vyhýbá. Proč? Je to její pravidlo u podobných případů. Naopak u těch, kde je to jaksi nedůležité svůj názor ráda přidavá. Zajímá mne důvod a píši, že mi to vadí. To je celé.

  OlgaMarie: Myslím, že bych se zamyslela i bez toho :). Nejde mi o to, abych jí přitakávala nebo nadávala. Zkrátka mě zajímá její subjektivní názor a pokud ho nechce řící, což je její právo, tak mě zajímá proč. Na druhou stranu to, co zajímá mě jí může být úplně fuk. :)

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #37
  2. na komentář reaguje kebulkaevulka — #43
  superkarma: 0 25.02.2011, 12:54:07
 28. avatar
  [33] ToraToraTora [*]

  Bez ohledu na vinu nebo nevinu, znám několik lidí, kteří se po revoluci pohybovali  v tomhle kšeftě. A´t jako DJ´s, vyhazovači nebo majitelé. Ti lidé mi jsou odporní přebujelostí svého ega a pokřivením tradičních hodnot. V podstatě flákači v pozlátku s lacinými gesty a velkohubou propagandou obklopeni příštipkáři z nějnižších vrstev společnosti.

  1. na komentář reaguje Kaylie — #40
  superkarma: 2 25.02.2011, 12:48:06
 29. avatar
  [32] OlgaMarie [*]

  Bundicka — #30 Myslím si, že je to takhle dobře. Máme se nad čím zamyslet a ne jí buď přitakat nebo  vynadat.

  superkarma: 0 25.02.2011, 12:40:03
 30. avatar
  [31] mineralka7 [*]

  Bundicka — #30 Myslím, že napřímo svůj názor nesdělí právě proto, že je seriózní novinářka a článek napsala objektivně - já bych jako ona psát nedokázala, smekám před ní Sml67. Ukazuje skutečnost a zároveň nechává na nás, ať si uděláme vlastní názor.

  Mně, když se někdo nelíbí, nedokážu na něj nahlížet nestranně - a stejně tak naopak, když je mi někdo hooodně sympatický, s klidem omluvím kde jakou blbost, kterou udělá Sml24.

  Názor na pana Jonáka, jestli je nebo není vinen, nemám - v Silvii jsem nikdy nebyla, jeho osobně neznám a když se kauza smrti jeho ženy objevila, byla jsem vyjukaná holka, co objevila Prahu a měla jsem úplně jiné starosti a zájmy. Na pohled mi sympatický není a to je asi vše, co bych k němu řekla.

  1. na komentář reaguje Bundicka — #34
  superkarma: 0 25.02.2011, 12:35:32

Další příspěvky

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme