Čtenářka Iva je opravdu milující a šikovnou maminkou. Pro svou dcerku Natálku ušila a jako dárek pod stromeček zabalila šaty, které by ji mohla závidět i Popelka.

Krásný den ženy-in.

Když jsem byla malá, tak mi ani nic jiného nezbývalo, než mamince vyrobit nějakou drobnost pod stromeček. Na to abych něco koupila jsem neměla ani peníze. Ale vyrobila jsem jí jehelníček a má ho doteď. Abych se přiznala dnes už raději nakupuji dárečky. Jednak si nemyslím, že bych byla až tak šikovná. Navíc si myslím, že Vánoce bez pěkné knížky nejsou Vánoce. Takže někdo dostane kosmetickou kazetu, někdo parfém, který by určitě jinak nekoupil a moje šestiletá dcera určitě dostane aktovku a různé potřeby do první třídy.

Co se mi ale třeba nadařilo koupit dceři na minulé Vánoce, byly princeznovské šaty. Buď byly moc drahé, nebo malinké. Nakonec jsem z jejího trička a saténové látky ty šaty sama ušila. A aby byly opravdu jak pro princeznu, musela jsem rozstříhat záclonu na pořádnou vlečku. Pak už bylo třeba jen našít pár mašlí a pořádnou zlatou pentli do pasu. V Mikufanu jsme za pár korun dokoupili čelenku a hůlku a dílo bylo dokonáno. Radost Natálky byla obrovská. Už je má rok a stále je ráda nosí a hraje si v nich na princeznu.

Iva

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

saty

satydva

________________

Natálčina rozzářená očka zářila ten rok pod stromečkem určitě víc než vánoční ozdobičky.
Pěkná princeznička a má šikovnou švadlenu :)
Děkuji za Váš příspěvek a přeji krásný předvánoční čas.
Saša

 

Téma dnešního dne 9. prosince:  Dárky kupované i ručně vyráběné

  • Kdy jste dostala naposledy nějaký ručně vyrobený dárek?
  • Očekáváte ho i letos na Vánoce?
  • Vyrábíte sama dárky?
  • Vyplatí se dnes vyrábět dárky, když je v obchodech prakticky všechno?
  • Jaký je váš názor na ručně vyráběné dárky?
  • A jaký na obchodní?
  • Jaké dárky kupujete a dostáváte nejčastěji?
  • Už máte nakoupeny či vyrobeny letošní dárky pod stromeček?

Vše o vánočních dárcích pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i nějakou fotografii.

Jednu pisatelku odměním taktéž malým vánočním dárkem: mini mixerem Zespresso a CD Verner Collegium s krásnou hudbou Mozarta, Beethovena, Purcella ad.

darekk

Reklama