Nejen ticho, ale i spánek léčí. Tedy alespoň tak se to prezentuje v řadě nemocnic. A ten léčivý spánek prezentují sami na sobě i někteří doktoři.  Běda však, když se tam objeví ze snu mluvící pacientka Iva. Více již v dalším tematickém příspěvku.

Zdravím redakci i Ženy spavé i nespavé

Musím to zaťukat, spím celkem dobře, akorát prý hodně mluvím ze spaní. Říkali mi to rodiče i můj manžel. Mluvení ze spaní je nejenom nebezpečné, ale někdy to může být taky pořádná ostuda.

Před třemi roky jsem byla v nemocnici na operaci, nic závažného, banální žlučník, ale i po žlučníku je potřeba ležet, spát a odpočívat a nechat o sebe pečovat sestry a doktory.
Nemocnici ve které jsem byla na operaci nebudu jmenovat, co kdyby…,
Na pokoji jsme byly čtyři. Tři spolu-pacientky řezaly dřevo celou noc, ale ta jedna obzvlášt.. Byla to starší paní, nemohla za to, ale jak ta chrápala, to jsem ještě nezažila. Pak že ticho léčí, na našem pokoji to rozhodně neplatilo.
Už jsem se nemohla dočkat, až budu konečně doma.

Už když jsem do nemocnice nastupovala, mě měl odradit laxní přístup u příjmu- na všechno byl čas. Sestry se ploužily po chodbách jak stíny, žádné to šupu šup šup, jak známe třeba ze seriálů z nemocničního prostředí. Doktoři chodili pozdě, protože zaspávali.

Byl tam jeden takový mladý, a to byl teda kadet, ten by usnul snad i ve stoje. Pořád zaspával a prý ho měli za jeho pozdní příchody vyhodit. Kolikrát se stalo, že ho našli u uklizečky v kumbále jak dospává, asi noční mejdan, byl mladý. Mohlo mu být tak 30, 33 roků.  K mé smůle mě měl zrovna on operovat.

Přišel den D, většina lidí se před operací bojí, ale já jsem se těšila, že se konečně vyspím, protože to chrápání na pokoji bylo opravdu nesnesitelné.
Na sál jsem měla jít v 8. hodin ráno, ale pan doktor nikde.  Ležela jsem na předoperačním, nachystaná, oblblá práškama, zmrzlá jen pod plachtou – a pan doktor nikde, prý ho nemůžou sehnat. Pořád jsem na něho myslela a v duchu mu nadávala, jak je nezodpovědný, bála jsem se, jestli vůbec dorazí a že zrovna já mám tu smůlu, že mě operuje. Sakra, kde je?
Přiřítil se asi s půlhodinovým zpožděním, prý zaspal. Operace mohla začít.
Anesteziolog  mě začal uspávat a ať se mi prý něco hezkého zdá. Nepamatuji si, co se mi zdálo, ale ráno při vizitě se mě ten mladý doktor, který mě operoval zeptal: „To jsem si teda od vás nezasloužil, celý sál se bavil na můj účet. „ Nechápala jsem.
Potom mě to řekli. Prý jsem při operaci pořád dokola mumlala jeho jméno a celou dobu co mě chudák operoval, tak jsem mu nadávala, jak je nezodpovědný a že pořád zaspává a já už bych ho dávno vyhodila. Ostatní se prý nemohli udržet smíchy.
Já jsem se tedy konečně vyspala, ale to mluvení jsem si mohla nechat od cesty :)
Ale třeba si vzal pan doktor mumlání od pacientky k srdci a už nezaspává. Byla by ho škoda, protože operovat uměl.

Iva  

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Tak jestli si to vaše mumlání vzal k srdci, tak teprve potom je opravdový kadet.
Váš příběh mě moc pobavil, děkuji, že jste napsala, mějte krásný víkend a pokud možno – už žádnou operaci.
Saša

Téma 23. srpna: Spánek

 • Spíte rády?
 • Jak dlouho?
 • Zdřímnete si i přes den?
 • Jak se vám ráno vstává?
 • A jak se vám večer uléhá?
 • Budíte se v noci ve spánku?
  Z jakého důvodu nejčastěji?
 • Hážete sebou ve spaní?
 • Chodíte v noci čím dál častěji na záchod?
 • Pamatujete si sny?
  Napište nám nějaký svůj krásný (i špatný) sen
 • Má na váš spánek vliv momentální nálady? (starosti, radosti, smutek…)
 • Má na váš spánek vliv počasí? (horko, zima)
 • Má na váš spánek vliv, s kým spíte :)

Spánek je téma široké. Doufám, že jste se na dnešek dobře vyspaly (anebo taky ne) tak nám o tom napište
redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás čeká pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor

darekryorvlaskosmetika

Reklama