Novinky

Iva K: Svůj vztah udržuji na bodu neutrál

Jak to má se svou tchyní čtenářka Iva K., si přečtěte v následujícím příspěvku. Jejich názory jsou dost rozdílné, a tak je drží raději na bodu neutrálu.

Tchyně - to je nádherné téma při pondělku. Někdo na ně nedá dopustit, někdo je má nejraději  minimálně 100 km daleko. Já svůj vztah udržuji na bodu neutrál. Moje tchýně a já jsme příliš odlišné na to, abychom se měly rády. Na návštěvu ke tchýni chodím nerada, ale pravidelně a jen tak na hodinku. Manžel má maminku moc rád, otce už méně, ale to je na jiné povídání. Jeho maminka je velmi obětavá. Na můj vkus až moc. Vychovala výborně tři děti. Celý život zasvětila dětem a manželovi alkoholikovi. Určitě to neměla lehké. Celý život řešila problémy s penězi, ale zvládla to na jedničku. Je velice šetrná a vyjde  s málem. Je pracovitá a i teď v důchodu se snaží pracovat, vést svou zahrádku a kdykoli mi pohlídá dceru, když potřebuji. To jsou vše důvody, proč ji respektuji, jsem k ní slušná, ale udržuji si odstup.

Máme naprosto jiný názor na život,  manželství i výchovu. Ona se prakticky obětovala a teď v důchodu vzpomíná, jak celý život dřela nouzi s bídou. Po dětech doma nechtěla s ničím pomoct a od manžela nečekala pomoc žádnou. Spíš jen problémy. Je zvyklá neustále při naši  návštěvě  ostatní obskakovat a nenapadne jí říct tchánovi. Ten sedí jak paša a ona chystá v kuchyni občerstvení, vaří kafe,  povídá si s malou a pořád je v klusu, jen aby ostatní měli pohodlí. Já jsem se jí kolikrát snažila pomoct. Ale ona mě vždy slušně odmítla, že vše udělá sama. Já když vařím, tak manžel klidně pověsí prádlo, nebo si hraje s malou. 

Když přijedu k mojí mamce, tak jí většinou v kuchyni pomáhám, pak jdeme  na lavičku a malá si hraje na hřišti a povídáme si. Je to úplně jiné a hlavně přátelské. U ní cítím, že mě ráda vidí a je ráda, když dojedeme. U tchýně se cítím pořád cize. Nesmírně miluje svoje syny a svá vnoučata, ale od ní slyším, jak bych to měla dělat, jak bych se měla dětem věnovat a co jim vařit. Je to studnice moudrosti, ale já si chci žít po svém. A abych řekla pravdu, je mi jedno jak to dělala ona.  

Třeba vzpomínala na to jak nemohla kojit a své měsíční miminko krmila vlastním kravským mlékem. Doktorka ji mohla upozorňovat na to, že je po něm  malá tlustá. Byla tak tlustá, že měla jen úzké škvírky místo očí a dlouho trvalo, než začala chodit. Ona prostě měla ráda, když byly děti kulaťoučké a tím pádem prospívaly  Nechtěla uznat, že  kravské mléko je prostě  pro telata a né pro lidi. I když v té době byl sunar, tak ho nekupovala. Kdyby mohla zásobuje mě tímto mlékem i dnes. Nebo mi neustále vnucuje svůj fusak na miminko plněný  husím peřím.  Za těch třicet let co ho má si dovedu představit, co je v něm roztočů. Já sice na peří alergii nemám, ale v mojí rodině s ní bojují obě sestry a to i na psí srst a na pyl.  Je to prostě stará škola a přes to nejede vlak. Nenechá si nic vysvětlit.  Nebo mě při mém prvním těhotenství bombardovala otázkou jak se bude malý jmenovat. Říkám, bude to Natálka. Ale jááá bych chtěla raději chlapečka. Ti jsou větší mazlíci. Jak se bude jmenovat chlapeček??? Bude to Natálka. A to byl rozhovor na celou její návštěvu. A i ta Natálka se jí nelíbila. Tvrdila, že je to Ruské jméno. Nebo, po narození malé, mě chtěla učit malou koupat a přebalovat. A když jsem s malou zaplula do ložnice, šla se mnou, sedla si vedle postele na židli, a přímo trnula, že malou prsem udusím.   To jsem se musela už fakt držet, aby mi dala pokoj a nechala volně dýchat.  Takových případů by bylo na celou knihu... Jsme prostě každá jiná a i doba, kdy jsme měli děti je jiná. Bohužel se neshodneme skoro na ničem. 

Iva K.  

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Ano, je to dáno dobou. Tak jako jsou odlišné její názory od vašich, tak budou určitě časem odlišné názory vaše a vašich dětí. Ale ještě to máte v normálu :)
Děkuji za příspěvek a přeji hezký den
Saša

Téma dne 19. března 2012: Jak vycházíte s rodiči vašeho partnera - manžela?

Ulevte si, zanadávejte, nebo naopak, chvalte...

 • Co se vám na nich líbí?
 • Co nesnášíte?
 • Navštěvujete je rádi?
 • Nebo jen z povinnosti?
 • Jaký jste měla pocit z vašeho prvního setkání?
 • Změnily se od té doby vaše vztahy?
 • Jak je oslovujete?
 • Dá váš partner více na vás nebo na ně?

Vše o „těch druhých“ rodičích pište
na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vylosovaných čtenářek obdrží za svůj příspěvek dárek v podobě kosmetiky Solutions
Tělový krém na dekolt a poprsí a pleťovou masku na obličej.

darek

   
19.03.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [13] kajinek [*]

  Já si na tchýni nemůžu stěžovat. Rozumím si s ní více než s mamkou.

  superkarma: 0 19.03.2012, 20:02:56
 2. [12] free [*]

  Mám s tchány podobný vztah.  Děti jsem ale naučila aby je měly rády.  Vlastně mě nikdy neprojevili náklonost, nikdy jsem necítila upřímný zájem.   To ještě když žil manželův děda, to bylo jiné přivítání.  Očička mu zasvítili, ukázal mi abych si sedla vedle něj vpravo (byl totiž hluchý na levý ucho) a při hořčičáku červeného jsme prokecali  hodiny.

  superkarma: 0 19.03.2012, 19:32:50
 3. avatar
  [11] Krupová [*]

  bydlíme v jednom městě.  Kéž by :-) Rady beru s rezervou, ale naskakuje mi kopřivka když slyším od manžela: ona to myslí dobře. Sml24Sml23

  superkarma: 0 19.03.2012, 18:52:58
 4. avatar
  [10] ekleinovka [*]

  Bydlíte od sebe sto kilometrů,takže se zase asi nevídáte tak často,já bych byla ráda,že mne obskakuje,že si konečně vydychnu,nemusím vařit a její rady bych brala s rezervou...

  superkarma: 0 19.03.2012, 16:43:54
 5. avatar
  [9] ladouch [*]

  Mě naštěstí tchyně do ničeho nemluvila, sama doma měla bordel a rádi si přihnula, takže jsem měla klid.Sml22Sml22

  superkarma: 0 19.03.2012, 12:47:45
 6. [8] dadma [*]

  Já když k nám přijede snacha se synem ,tak je také obsloužím.Je to něco jiného než když přijde dcera.Dcera se obslouží sama a nebo mě pomůže.

  superkarma: 0 19.03.2012, 12:47:08
 7. avatar
  [7] Jindriska8 [*]

  Někdo to nemá s tchýní jednoduché,dneska žijeme v jiné době a musí přidat ruku k dílu i manžel.

  superkarma: 0 19.03.2012, 12:19:12
 8. avatar
  [6] Krupová [*]

  sunar je z kravského mléka, ale sestavený tak aby byl co nejvíc podobný tomu kojenému mlíčku. Není tam 70 % tuku jak u kravského. Ten telata potřebujou  narozdíl od miminek. A nemám pocit, že bych jen kritizovala. Jen se na ničem nezhodnem. Nemám ráda, když mi někdo vnucuje svou vůli.

  superkarma: 0 19.03.2012, 11:31:16
 9. avatar
  [5] Kytinkak [*]

  bohužel tchýně si vybrat po šťastný život nemůžeme, hlavně, že manžel nám to vynahradíSml58

  superkarma: 0 19.03.2012, 11:28:37
 10. avatar
  [4] átéčko [*]

  Ivo K. kritika, kritika, kritika. Uvědomila sis z čeho je sunar, když kritizuješ karvské mléko?

  superkarma: 0 19.03.2012, 11:21:17
 11. [3] czempkova [*]

  někdo se stane otrokem sám sebe

  superkarma: 0 19.03.2012, 10:58:43
 12. avatar
  [2] enka1 [*]

  Chudák ženská, nezávidím jí ani trochuSml24

  superkarma: 0 19.03.2012, 10:56:59
 13. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  I respekt vájemný je vztah Sml67

  superkarma: 0 19.03.2012, 10:51:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme