Je spousta maminek, které volí jméno pro své děti i po vzoru svých oblíbených televizních hrdinů. Naštěstí tato hrdinka měla krásné jméno, stejně jako má dnes i její nositelka :) Více již v dalším tematickém příspěvku od Ivy K.

Jméno říká o člověku opravdu mnoho, mnohdy i to příjmení. Mám ráda klasická česká jména, a dávala jsem si hodně záležet při jejich výběru u mých dětí. U Natálky jsem byla hodně ovlivněna filmem. Spíš tedy seriálem. Když jsem ji čekala, šel v tv nekonečný seriál s Natalií Oreiro. Byla v něm správně praštěná. Byla chytrá a nenechala si nic líbit. Měla výbornou výřečnost a často jsem se smála jejím žertíkům. Měla jsem ji ráda. V té době moc Natálek kolem nebylo, tak volba byla jasná. Nicméně moje Natálka je spíš její opak. A po jejím narození bylo najednou tolik Natálek, že bylo toto jméno na třetí příčce pomyslného žebříčku. Její svátek se slaví v Prosinci. Takže od nás dostane vždy nějakou drobnost a bonbonieru a oslavujeme spíš v rodinném kruhu. Přece jen těch oslav je už na nás moc. V Listopadu mají narozeniny obě moje děti a v Prosinci pro ně chystáme Vánoce.

Srandy si užívá se svým jménem můj taťka. Je Augustin, ale každý ho oslovuje Gusto. Takže vlastně slaví své jmeniny dvakrát :) Jeho kamarádi a kolegové mu přejí na Augustina i Gustu. A když se ho jednou zeptali, jak to vlastně má, tak odpověděl, že jim nic neřekne, že by pak nemohl slavit na Gustu :-D Oni jsou mužští ješity a vždy je potěší, když si na ně člověk vzpomene. Tak proč né dvakrát v roce.

Já to mám podobné se svým jménem. Jako Iva slavím 1. 12 ale občas mi kamarádky přejí i na Ivanu. Přání příjmu, ale přeci jen oslavuji opravdu jen v tom Prosinci :). Moje jméno mi vybrala starší sestra. Moje mamka mi vybrala šest jmen, které očíslovala od jedné do šesti. A mojí sestru nechala hodit kostkou. Měla docela šťastnou ruku, co říkáte :)

Manžel slaví své jmeniny také dvakrát. Ale on opravdu v kalendáři dvakrát je. Jen jeden den se dělí s ještě jiným chlapeckým jménem. Schválně, poznáte, jak se jmenuje? Tuším, že je to tak jen u jeho jména.

Mějte se krásně a své jmeniny i svých blízkých pěkně oslavte. Nám udělá radost kytička a dětem jistě něco sladkého. Nejdůležitější je si stejně vzpomenout a osobně alespoň popřát.

Iva K

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________________

Tak jméno manžela necháme hádat a jinak je dobře, že slavíte jmeniny. A to s tím losováním starší sestry, to vymyslela maminka opravdu dobře... Doufám, že u toho byl i „Gustík“ :)
Pěkný slunečný den, pozdravuj doma a děkuji, že jsi napsala :)
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

kremy

Reklama