Bulvár

Iva K: …nechoďte k nám, my k vám taky nelezeme

Bohaté zkušenosti s nezvanými návštěvami, ať už rodinnými nebo cizími, má také čtenářka Iva K. Popisuje nám je ve svém příspěvku.

Dnešní téma se snad týká každé z nás. Já jsem jednu dobu měla u sebe na návštěvě svou sestru. To by až tak nebylo nic zvláštního. Ale byla jsem v té době na mateřské a dceři bylo jen pár měsíců. Měla jsem kolem ní dost práce. Ráno něco uklidit, neustále kojit, uvařit, vypravit se na procházku s kočárkem, nakoupit.... a chvíli oddechu jen když jsem jí uspala. Jakmile ji ale něco vzbudilo, hned tak zase neusla. Je nespavec doteď. Má šest let a před devátou večer jí nikdo do postele nedostane.

Sestra nastoupila na střední školu s internátem a odpoledne se nudila. Místo toho, aby si hleděla knížek, tak jsem jí měla denně „na návštěvě“. Naprosto nebrala ohled na to, že mám doma miminko a denně vyzváněla na zvonek jako by hořelo. Malou mi mnohokrát vzbudila a na místo omluvy jsem slyšela, že ji chce stejně vidět vzhůru, Jednou byla malá nemocná a celý den strašně protivná. Ani jíst, ani si hrát a o spaní taky nechtěla slyšet. Když se mi to konečně kolem druhé odpoledne podařilo a spala tak půl hodiny..... zase začala zvonit sestra. Tenkrát byl doma i manžel a když jí otevřel málem ji vyliskal, jaký na ni dostal vztek. Ona se jen prosmíkla a šla si v klidu uvařit kafe a rozvalila se na gauč. Nikdo z nás na ni nepromluvil po celou její návštěvu. Po hodině se sama zvedla, evidentně se začala nudit i u nás :) Ale vyhodit ji, že se mi to nehodí, jsem nedokázala nikdy. Naštěstí už na té škole není a je doma klid.

Taky s tchýní mám teď úžasné období. Poprosila jsem ji, ať nám malou zavede ráno do školky, že musím na kontrolu k lékaři a na odběry brzy ráno. Přišla a než se malá vzbudila, prošmejdila celý byt. Zjistila, že má dcera prostěradlo a na krajích ty gumy nejdou vytáhnout přes matračku. Jala se tedy pátrat po jiném prostěradle. a probírala se ložním prádlem a mýma věcma ve skříni. Jak jsem to zjistila, nejraději bych vraždila. Pravidelně mi ráno umývá nádobí a občas se pustí i do cídění sporáku. Nudí se, než se malá vzbudí. Nedávno jsem měla narozeniny a pozvala je na ně. Vycházelo to na středu a tchýně se mermomocí chtěla hned tu středu ukázat. Uklidila jsem nachystala hostinu jen pro ni a nikdo nedošel. Slavit jsem to chtěla až v sobotu, tak se vše zas opakovalo. Vycídila  jsem byt, nadělala zákusky a chlebíčky a zas nikdo nedorazil. V něděli už bylo zase vše snězeno a už jsem odmítala cokoli dělat. Chlebíčky vyrábět třikrát do týdne se mi opravdu nechce, Nehledě na to, že to něco stojí. Takové plánované návštěvy co nepříjdou a ani se neomluví mám taky nejradši.
Nakonec si s manželem vystačíme sami.

A co se týče Svědků Jehovovi tak těm ani neotvírám. Chodí pravidelně co půl roku. Nedávno jsem byla drzá na podomní prodejce elektřiny. Cpali se mi do dveří, ať jim ukážu poslední fakturu za elektriku. Byli už tady čtvrtí během jednoho měsíce. Tak jsem jim odpověděla, že jim nic neukážu, že jsem tu jejich taky neviděla a přibouchla jim dveře před nosem. To je naštvalo a zvonili ještě s větší intenzitou. Jak jsem otevřela, hned jsem byla poučena, jak jsem drzá a nemám žádné chování. Tak to od nich sedělo :) Tak se mi mihlo hlavou: nechoďte k nám, my k vám taky nelezeme :)

Iva K.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

No, taky to máte veselé, ale jak vidím, dokážete si poradit, se sestrou, s tchýní i s elektrikáři. :)
Ta poslední věta se mi líbí, tou se budu řídit.
Děkuji za pěkný tematický příspěvek a mějte se moc hezky
Saša

Téma dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

 • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
 • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
 • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
 • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
 • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
 • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

   
23.02.2012 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [15] trili [*]

  takovým lidem neotvírám,pro ně nejsem doma.

  superkarma: 0 23.02.2012, 23:13:57
 2. avatar
  [14] ekleinovka [*]

  Cizím lidem neotvírám,nevím,co mají za úmysl...

  superkarma: 1 23.02.2012, 21:01:03
 3. avatar
  [13] Makova_panenka [*]

  chápu, že v dnešní době je to bída s prací, ale vydělávat na cizí nevědomosti nebo důvěřivosti, to je sprosté. Neměla bych na to žaludek. Ale asi to všedchno souvisí s onou dneska zmiňovanou hrdostí, nevychovaností až vlezlostíSml80

  superkarma: 0 23.02.2012, 20:43:38
 4. avatar
  [12] Makova_panenka [*]

  Trefa — #4 já taky nerada otvírám cizím, odmalička Sml30úplně potichounku koukám přes kukátko a podle toho, kdo to je a nakolik vypadá důvěryhodně se rozhoduju, jestli teda otevřu, nebo vůbec.

  Okradli takhle dědu, prý elektrika nebo co...vykládala jsem to babiččce (ne dědově ženě) a ta se hrozně divila, jak je to možné, že se všude v novinách říká, ať se neotvírá cizím a že okrádají důchodce a tak. Co myslíte, že dělala o pár týdnů později? Pustila do bytu mladou holku a ještě podškrábla výhodnou nabídku nějaké neznámé elektrárny Sml31Sml31Sml31 a to podotýkám, že oba zmiňovaní jsou na svlůj věk ve velmi dobré psychické kondici a myšlení jim slouží...

  superkarma: 0 23.02.2012, 20:40:40
 5. avatar
  [11] denkas [*]

  Trefa — #4 To děláš dobře.V dnešní době je lepší nikomu neotvíratSml22

  superkarma: 0 23.02.2012, 20:26:48
 6. avatar
  [10] Makova_panenka [*]

  s těmi údajně "z elektřiny" by to bylo tak na stížnost, kdyby se s tím člověku chtělo otravovat, ale nakonec, kdoví, z jaké firmy to byli a jestli vůbec měli elektřinu za lubem. Aby to nebyli zlodějíčkové a nebo ty úžasné firmy, které nutí podepisovat supervýhodné smlouvy, ale když se jich zeptáte, z jaké firmy to jsou, tak se zdráhají odpovědět. To vůůůbec není podezřelé Sml58

  superkarma: 0 23.02.2012, 20:13:42
 7. [9] jithule [*]

  pěkný nadpis

  superkarma: 0 23.02.2012, 20:03:17
 8. [8] Jala [*]

  Jó špatné spaní, tak to je u nás dědičné!Sml22

  superkarma: 0 23.02.2012, 18:54:36
 9. avatar
  [7] honzik101 [*]

  host do domu, čagan do ruky

  superkarma: 0 23.02.2012, 18:51:58
 10. avatar
  [6] Kytinkak [*]

  pinokio — #5 čteš mi myšlenky, úplně souhlasímSml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 23.02.2012, 18:45:11
 11. [5] pinokio [*]

  my takové návštěvy dokážeme zvládnout,ale je mi líto starých lidí,kteří se neumějí bránit

  1. na komentář reaguje Kytinkak — #6
  superkarma: 0 23.02.2012, 17:42:16
 12. [4] Trefa [*]

  TRefa:nejprve se podiva kdo je za dvermi,cizim lidem vubec neotviram,at si zvoni jak dlou chce.

  1. na komentář reaguje denkas — #11
  2. na komentář reaguje Makova_panenka — #12
  superkarma: 1 23.02.2012, 16:38:01
 13. avatar
  [3] Jindriska8 [*]

  To jsou radosti,nezávidím

  superkarma: 0 23.02.2012, 16:27:40
 14. avatar
  [2] Žofie [*]

  O tchýni jsem se tu už také rozepsala, ale k tomu šmejdění a vyzitýrování bych tu mohla psát velmi zajímavé příběhy. Možná by se mělo udělat zvláť téma "tchýně a jejich vsakování do jiné domácnosti. Vím, že všechny takové nejsou, na tu já jsem ale bohužel nenarazila. Jen mě mrzí, že jsem s ní nevyběhla dřív.

  superkarma: 0 23.02.2012, 16:18:15
 15. avatar
  [1] ladouch [*]

  Zřejmě ti samí elektrikáři byli i u nás, je to jako přes kopírák, taky chtěli vidět fakturu, zvonili jak o život, tak jsem je vyrazila a řekla jim, že jestli ještě jednou zazvoní, tak na ně zavolám policajty.

  superkarma: 0 23.02.2012, 16:15:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme