Podle přiložených fotografií jistě poznáte, kam zavítala se svou rodinném při letním prázdninovém putování naše čtenářka Iva K. Bylo to příjemné překvapení :)

Přeji krásný pátek redakci i milým čtenářkám
Nejkrásnější zážitky  v mém životě vždy byly z neplánovaných aktivit. Balím kufry den před dovolenou, a kdybyste se mě týden předem zeptala, kam jedu, nedokážu odpovědět. Ráda poznávám nové kraje, lidi a náhoda mě vždy  příjemně překvapí. Letošní léto bylo u mě spojeno s Ženou in, kde jsem si našla i svou internetovou kamarádku. A protože jsem se s ní chtěla osobně moc setkat, tak se naše dovolená  konala právě v jejím rodišti na jižní Moravě.

Během pár dnů jsem si sehnala ubytování v malebné obci Ratíškovice a sepisovala itinerář. S manželem v létě jezdíme po hradech a zámcích. Je krásné se procházet po místnostech či zámecké zahradě, kde se psaly dějiny a kráčel třeba Karel IV. Tyto místa mají krásnou atmosféru a jsou nezapomenutelná. Taky jsem obdivovala krásnou architekturu větších měst i malých vesniček.

Naše první návštěva mířila do Petrova. Při našem seznamování s kamarádkou se mi potvrdilo přesně to, co jsem si myslela. Že je stejně milá jako na internetu. Na nic si nehraje a je naprosto bezprostřední. Byla ovšem v pracovním procesu a neměla na nás tolik času. Postavit koupelnu zabere fůru práce a hrozilo, že nás převleče do modráků všechny J. Tak jsme raději nezdržovali a pádili na Baťův kanál, Petrovské Plže a projít si Strážnici. Podívali jsme se do Lednice (Valtice jsme už nestihli) a prošli se po zahradě nádherného zámku v Miloticích. Zažili jsme krásnou atmosféru na letních slavnostech v Hodoníně a navštívili i Kyjov a slovenskou Skalici. Jediné co mě mrzelo, že s námi nebyla ta kamarádka alespoň na jednom výletě. Byla by jistě skvělý průvodce i společník, ale co se nám nesplnilo letos, třeba se splní příští rok.

Posílám pár fotek z letního putování :) bylo tam moc krásně.
Iva K.

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

skocarkem

dovolena

plze

____________________________

Co na to říct? Podle poslední fotografie je to jasné.
Děkuju Ti :)
(A jsem opravdu ráda, že se vám v tom kraji líbilo :)
Saša

Téma dnešního dne: Co úžasného a krásného jste letos o prázdninách zažily?

  • Zavzpomínejte na letošní prázdniny
  • ať už atypické, exotické, neobvyklé, anebo třeba jen zdánlivě „obyčejné“
  • Na co budete po celou zimu a možná i déle vzpomínat?
  • Vydařily se vám letošní prázdniny podle vašich představ?
  • Strávily jste je s těmi, se kterými jste chtěly?
  • Popište historky z dalekých zemí i z domácích zahrádek
  • Těším se na vaše příspěvky, samozřejmě včetně fotografií :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek:
Knihu z nakladatelství Knižní klub, s příznačným poprázdninovým názvem: Hymna zármutku
Ale aby nebyla výhra jen o zármutku, rozveselí ji poslech lidových písniček na CD Štefana Příkazského, známého jako Amerikána z Podluží.

kniha

Reklama