a to díky kreativitě naší čenářky a paní domu. Vlastně bytu, který před pěti lety vyměnili a pak se pustili do rozsáhlé rekonstrukce. Dnes si žijí v útulném bytě, který obdivují i kolemjdoucí, kteří se podívají do oken

Přeji krásný den milé Žínky.

Asi před pěti lety jsme museli vyměnit náš maličký byt za větší. Rodina se nám rozrostla a naše Natálka potřebovala svůj pokoj a hlavně místo, kam uložit její neustále přibývající hračky. Nakonec jsem i já ocenila, že kromě kuchyně máme i jídelnu, kterou já spíš častěji považuji za trucovnu, pracovnu i klubovnu. Tady v tom nejmenším pokoji v celém bytě většinou sedí i naše návštěva.

Vyměnili jsme byt se starším manželským párem, který zde odchoval své děti. Starali se zde i o své nemohoucí rodiče až do jejich konce a potom chtěli konečně menší byt. 4+1 byl pro ně prostě moc velký. Ale po celý svůj život do bytu neinvestovali, maximálně přelepili starou tapetu novou. Byla zde stará plechová kuchyňská linka, prohnilé jádro a elektrika na vyhoření. Vydrželi jsme to půl roku a potom začali vše budovat, opravovat a bourat. To vše při mateřské, a bez možnosti bydlet při tom největším bordelu někde jinde. Celé papundeklové jádro jsme vyhodili a postavili stěny z ytongu. Původně byly na wc a záchod 3 dveře a dnes jsou jen jedny. Taky máme nad linkou luxfery, které propouští světlo do koupelny a ve dne nemusíme vůbec svítit. Linku mám krásnou, obrovskou a jsem s ní velice spokojená. Stůl by ale zavazel, takže máme tu již zmiňovanou jídelnu.

Taky jsme museli seškrabat ty staré tapety a že jich bylo. Pak udělat novou elektriku a nakonec manžel nahodil omítku a vymaloval. A nejvíc jsem si pohrála s výmalbou v obyváku. Všude máme jemnou omítku ale v obyváku i hrubou, tou namalované ornamenty na zdech i na stropě. Dokonce se k nám chodili sousedi kouknout do obyváku. Že na to koukají večer z venku a moc se jim ten strop a stěny líbí. Máme to prostě jak na zámku :-) Dnes by to tu nikdo nepoznal. Je to naprosto jiný byt, než když jsme se zde přistěhovali.

Tak si užívejte léto při budování, nebo u vody. Nejdůležitější je stejně, s kým žijete, né kde :-)

Iva K.

Milá Ivo K. tuším, že jste nám jednou poslala i fotky vaší výmalby. Určitě je to originální způsob, jak si zpříjemnit bydlení. Třeba budete inspirovat ostatní čtenářky

Text nebyl redakčně upraven

  • Jak jste na tom s přestavbami a změnami v bytě vy, milé ženy-in?
  • Co jste poslední dobou ve svém bytě změnila? Na jaké změny se chystáte? Budou razantní, nebo spíš „kosmetické“ ?
  • Rády šoupete nábytkem, měníte barvy zdí, nebo alespoň textilií? Měníte byt podle ročního období?
  • Nacházíte pro svou vášeň pochopení i u ostatních členů rodiny?
  • Patříte k ženám, které občas popadne“rapl“a přešoupou nábytek během jednoho odpoledne? Bývá změna k lepšímu, nebo se s pokorou vracíte k zaběhnutému uspořádání?

Napište nám, pošlete foto své přestavby, pochlubte se se svými nápady na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama