Novinky

Iva K: Jen základní vzdělání nestačí

Další pěkný příspěvek k dnešnímu tématu přišel od čtenářky Ivy K. Přečtěte si, jaký má názor nejen na vzdělání, ale i na zlatá, česká řemesla.  

Vzdělání je pro naše děti jistě velice důležité. Ať mají střední školu, nebo učňák. Jen základní vzdělání prostě nestačí. Jestli chce člověk něco dokázat, něco umět a být spokojený se svým zaměstnáním, tak musí studovat a zavčas přijít na to, co chce v životě dělat. Může se samozřejmě později začít věnovat i něčemu jinému. Nikdo neví, kam ho čas  zanese. Ale mít aspoň maturitu anebo učňovský list je velice důležité. Určitě bych se snažila dceru udržet na škole co nejdýl. Poslat ji do zahraničí, ať si zdokonalí jazyk a naučí se samostatnosti. Mít ji doma na očích je sice moc pěkné, ale tady štěstí nenajde. Vysoká nezaměstnanost a mizerné platy ji tady neudrží. I já jsem se odstěhovala z vesnice, kde lišky dávají dobrou noc do okresního města za prací. Moji rodiče tam zůstali,  ale denně dojíždějí 80km za prací. Nakupují raději tady, Protože na vesnici je to vše o třetinu dražší, nebo nedostatkové. Kdyby to šlo, odstěhuji se ještě dál, do Olomouce. 

Já jsem se učila anglicky 7 let a dnes mi to je ničemu. Časem člověk hodně zapomene, když tím jazykem nemluví. Ale na dovolené se mi ty znalosti přece jen hodily. Taky dceru učím a nemusím platit drahou školku, aby se naučila pojmenovat základní věci. Sama ze své zkušenosti vím, že čím dřív se začne, tím dýl se ty slovíčka drží v hlavě a snadněji se naučí. Určitě budu dceru podporovat ve studiu jazyků.  

Studovat učňák taky není na škodu. Nadarmo se neříká : zlaté české ručičky. Dnešní elektrikář, nebo pokryvač bere krásný plat. A ani ve světě se neztratí. Tak proč nutit děti do vysoké, když i s učňovským listem se uživí. Někdo na studium stejně není, tak proč ho do toho nutit. A abych pravdu řekla, mám pocit, že když je člověk inženýr, chytřejším člověkem není. Znám mnoho inženýrů a jsou to blbci na druhou. Sice se dokázali něco nabiflovat a proplout vysokou ale v běžném životě jsou k ničemu. A to i ve svém vystudovaném oboru.

Celý život je stejně jen o náhodě a o štěstí. O dobrých kontaktech a známostech. Ale dobrou školou jdeme ke štěstí napřed. Tak se mějte krásně a škole ZDAR :)
Iva K. 

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

ZDAR :) Hezky jste to napsala. A tu větu v posledním odstavci, jako bychom psaly spolu. Ano, celý život je o náhodě a o štěstí. I když… někdy je potřeba jít tomu štěstí naproti. Vy jste jak vidno šla, a vyplatilo se :)
Pěkný den a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne. Je pro život důležité vzdělání?

 • Tato otázka se týká nás i našich dětí, protože nikdy není pozdě.
 • Pracujete v oboru, který jste vystudovala?
  Ve kterém jste se vyučila?
 • Trváte na tom, aby vaše děti studovaly?
 • Jaký studijní (učební) obor je v dnešní době podle vás nejvhodnější?
 • Nutili byste své dítě do studia, i kdyby na to nemělo?
 • Jsou na vedoucích pozicích lidé, kteří tam vůbec nepatří a naopak?
 • Znáte nějaký takový příklad?
 • Šla byste studovat i na stará kolena, pokud by to bylo potřeba?
 • Zastáváte názor, že politika státu je určena stupněm vzdělanosti národa?

Vše o studiu piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem, bystřícím mozek. :)
Staré dobré dřevěné šachy a pro případné budoucí mediky knihu nakladatelství Ikar: Neuvěřitelné medicínské případy.

sachykniha

   
22.05.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [10] karolina78 [*]

  Ano, k běžnému vzdělání je dobré připojit například kurzy. takové jazykové kurzy, ty jsou dobré v kažém věku

  superkarma: 0 04.12.2013, 12:02:01
 2. [9] Trefa [*]

  Trefa:dneska je zapotrebi aby deti meli vysi skolu,nebo se necim vyucit.hlavne se naucit cizim jazykum a ne jako mi jen rustinu.drive platilo prislovi,..sevce drz se kopyta.

  superkarma: 0 22.05.2012, 22:26:03
 3. avatar
  [8] Kytinkak [*]

  malvina — #3 to je pravda, jsem ve velké firmě a musím říci, že vedení nebere uklizečku bez matury

  superkarma: 0 22.05.2012, 22:10:45
 4. avatar
  [7] peetrax [*]

  Nejen inženýři můžou být tupí, taky švadleny, projektanti, instalatéři, herci, dojičky... věřím, že je to prostě napříč populací. Sml39

  superkarma: 0 22.05.2012, 21:49:52
 5. avatar
  [6] peetrax [*]

  azpol — #1 to bude tím, že je šikovná a hlavně - má už určitou praxi. Nedovedu si představit, že by v dnešní době děcko vyšlo ZŠ a splnilo si sen o práci, která ho bude bavit, že by se o něj zaměstnavatelé rvali... Sml80

  superkarma: 0 22.05.2012, 21:47:31
 6. avatar
  [5] ekleinovka [*]

  Dobrých řemeslníků je ale poskrovnu,ona tahle doba je celá taková posahaná...

  superkarma: 0 22.05.2012, 21:27:57
 7. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  raději dobrý řemeslník  než blbý inženýr Sml30

  superkarma: 0 22.05.2012, 21:12:40
 8. avatar
  [3] malvina [*]

  Ivo,  dnes  jsou kladené tak  velké  nároky  na každé zaměstnání, že není možné bez vzdělání vůbec obstát.

  1. na komentář reaguje Kytinkak — #8
  superkarma: 0 22.05.2012, 19:34:42
 9. avatar
  [2] Krupová [*]

  Věřím, tomu, že naše maminky to neměly jednoduché. Často měli několik sourozenců a rodiče je nemohli mít všechny na škole. Já jsem se bavila spíš o dalších generacích. Dnešní zodpovědný rodič má jen tolik dětí, kolik si může dovolit živit a držet na škole. Myslím, že jen málo kdo posílá dnes své děti do práce po základní škole.

  superkarma: 0 22.05.2012, 19:18:32
 10. [1] azpol [*]

  Moje maminka má jen základní školu.Na školu na kterou se kdysi hlásila se nedostala, tak raději šla pracovat.Dnes je to žena v nejlepších letech a nemyslím si, že si jen se " základkou" vede špatně....kdo umí, tak umí a jen o škole to není....za ty roky se našlo dost zaměstnavatelů z různých oborů, kteří jí věřili a zaměstnali ji....posledních 10 let dělá provozní v restauraci a brigádně občas vypomůže v zahradním centru (miluje kytky), kde by si jí rádi nechali už na plný úvazek...Takže si myslím, vzdělání ano, ale když člověk nechce nebo nemůže studovat, i tak si může splnit sny o práci která ho baví...

  1. na komentář reaguje peetrax — #6
  superkarma: 0 22.05.2012, 18:31:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme