Co člověk, to názor. Někdo nedá dopustit na stromečky pravé, jiný na ty umělé. Čtenářka Iva K. preferuje stromky umělé. Proč, to si už přečtěte v dalším příspěvku.

Asi se mnou nebude každý souhlasit, ale já preferuji stromky umělé. Jako malá jsem měla kupu dárků pod pravým smrčkem nebo jedličkou. Vůni jehličí a zvuk koled si dodnes pamatuji. Ale taky to jehličí  zapíchlé v koberci, které jsem nacházela ještě i v březnu. Měli jsme velký byt a naši měli koberce ve všech pokojích i v kuchyni. Takže toho vysávání bylo až dost. Několik let jsme to řešili igelitem pod stromkem, ale ani ten toho moc nesvedl. Stejně se to roznosilo po celém bytě. odstrojovali jsme ho na Tři Krále. A co neopadalo do té doby, tak opadalo při odstrojování a následnou manipulací se stromkem na balkon a ven.

Tohle není  jediná nevýhoda živého stromečku. Tenkrát ho dostával můj tatínek zdarma od lesů, ale dnes bych si ho musela už kupovat. A když si sepíšu nákup na cukroví, dárky a kapra, tak mi vyjde pěkná suma. Proto bych už 600 až 1000 kč za živý stromek nedala. Před 6 lety jsme koupily krásný umělý strom, který se dá lehce rozložit a složit v Kauflandu v akci po vánocích. Už se nám mnohokrát zaplatil a jsem ráda, že tenhle neopadává. Toho vysávání po vánocích jsem si užila až dost. A pro vůni jehličí stačí pár větviček do vázy. Atmosféru pravých vánoc stejně navodí i umělý stromeček. Cukroví na stole, dárečky a malé děti s rozzářenýma očima. Copak nám ten Ježíšek letos naježil :)))

Taky jsme jednou na Vánoce málem vyhořeli. Sestra si vyrobila ve škole svícen s pár větvičkama a svíčkou. Postavila ho na stůl do obyváku a zapálila pro atmosféru se zaplým blikajícím stromečkem. Seděli jsme u štědrovečerní večeře v kuchyni a já jsem ucítila kouř. I když se to nemá, tak jsem od stolu odběhla do obyváku hasit. A naštěstí včas ten svícen  uhasila, dřív než chytil i stromek. Živý stromek by shořel do pár minut. Ten umělý by dlouho odolával. Prostě by se trochu spekl :) Ten následující rok jsem se taky odstěhovala od našich a osamostatnila se. Přesně podle té staré pověry, že se od štědrovečerního stolu nesmí vstávat.

Živé stromy prostě patří do lesa a je mi líto každého, takhle zbytečně uřezaného. Kolikrát je vidím vyhozené už 26. 12 u popelnic. A to mi teda ty dva dny za to nestojí. abych stromku vzala život.

Iva K.

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

_____________

Ano, na stromečky u popelnic je smutný pohled, ale jinak s tím řezáním stromků na Vánoce (pokud tedy nemluvím o těch kradených) je to trochu sporné. Ty stromky v lese se musí taky prořezávat a je k tomu určeno právě předvánoční období.
Každopádně děkuji, že jste napsala a přeji hezký předvánoční čas s krásně nazdobeným stromečkem. (ať už pravým nebo umělým).
Saša

 

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama