Také mladá maminka Iva K. má co říct k dnešnímu tématu. Popisuje její první setkání s tchyní, poněkud atypické, - mezi obchodními regály :)

Moje první seznámení s tchýní přišlo velice nečekaně. Potkali jsme se při nákupu mezi regály v obchodě. Neměla o mě ani tušení, o to  to byl pro ni větší šok. Můj manžel už roky bydlel sám a k rodičům docházel jen na návštěvu. Měl už jedenatřicet let a nikdy si domů žádnou známost nedovedl. Jeho maminka už nad ním zlomila hůl a už se smířila s tím, že od něj se vnoučat nedočká. A protože jsme byli spolu jen pár měsíců, tak jsme nepovažovali za nutné se hned seznamovat i s rodiči. Náhoda tomu ale pomohla. Jeho maminka si mě v obchodě měřila laserovým pohledem. V hlavě jí naskákalo tisíc otázek, ale žádná odpověď. Tak nás pozvala na nedělní oběd, kde si mě pořádně chtěla proklepnout.

Tchán měl evidentně připito a podřimoval u tv ve svém ušáku. Tchýně nás posadila ke kulatému stolu v obyváku a začala nosit na stůl. Chtěla jsem jí pomoct, ale manžel mi očima naznačil, ať sedím. Doteď se nerada nechávám obskakovat. Ale maminka manžela má svou roli hostitelky tak zažitou, že mi to u ní už ani nepříjde. Je to výborná kuchařka, oběd se jí povedl a hned po odložení příborů nás zasypala salvou otázek. Některé odpovědi bych si nechala spíš pro sebe, ale maminka chtěla znát všechno. A jak to bývá i tři kolena rodinného klanu nazpět. Nicméně, tímto potítkem jsem prošla bez ztráty kytičky a vzala mě na milost. O tchánovi snad raději pomlčím. Nic pěkného bych napsat nemohla. Už z vyprávění mého manžela jsem věděla, že si rád přihne. A při každé příležitosti otvírá láhev  vína a snaží se každého opít. Když není příležitost, s radostí si svůj bar pije sám.

Z tchýně cítím stále určitou odtažitost a nepochopení. Nerozumí si s mými rodiči a oni s ní. Když se sejdou tyto dvě rodiny, je to jako by se sešli Škopkovi a Konopníkovi. Nejraději by si vzali vidle a rozběhli se proti sobě :) Tyto úžasné návštěvy probíhají vždy v Listopadu při narozeninách mých dětí. Podivná nálada a trapné ticho provází celou oslavou. Jeden se bojí něco říct před druhým, aby neurazil. Tak se raději mlčí. Tchýně je o generaci starší než moji rodiče a na život, peníze, výchovu hledí naprosto jinak. Nechci to tady rozebírat, ale prostě si nerozumějí.  Zato Natálka přímo září, když se její milované babičky sejdou.  Zatím si ale jejich antipatií nevšimla.

Nicméně život jde dál. Dny střídají týdny a týdny měsíce. Hrany rodinných vztahů už se obrousily. Tchýně si zvykla, že její synáček už není jen její a odpadla jí starost o něj. Přibyly jí dvě krásná vnoučata, ve které už ani nedoufala. Navštěvujeme se pravidelně, ale sama tam raději nechodím. Nikdy nevím, v jaké náladě bude tchán.

Mějte se krásně a užijte si poslední dny prázdnin. Uběhlo to jako voda a naše malá Natálka jde s oběma babičkami 3. září do 1 třídy. Držte nám palce :)

Iva K.

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________________

Tak hlavně ať se babičky před školou nepoperou. Jako Škopková s Konopníkovou. Vidle nechat doma a vzít Natálku do cukrárny :)
Děkuji za milý příspěvek a upřímně se divím, že o tak pěkného chlapa, jakého máš, nebyl zájem?!? No, ten zakopaný pes byla asi ta tchýně :)
Krásný, sluníčkový a děkuji, že jsi napsala.
Saša

Téma dnešního dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůni máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchýně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

Reklama