Zkušenosti s mikrospánkem má také mladá maminka Iva K. A nepotřebuje k tomu ani sedět za volantem. Stačí únava z tzv. mateřské „dovolené“.

Přeji krásný čtvrtek redakci  i milým Žínkám.
Ležím v houpací síti i s knížkou venku na  zahradě. Fouká lehounký vítr a zanáší až ke mně vůni moře a příjemný zvuk jeho šumění.

Zdáli jde slyšet příjemná exotická hudba. Žádné děti, manžel ani tchýně tu nejsou. Žádné hádky, hašteření, křik a věčné otázky. Hlavu mám zakloněnou a koukám do korun mohutných stromů. Ubytovala jsem se v krásném apartmánu se zahradou. Přemýšlím, jestli už mám jít na oběd a co des ochutnám za mořskou potvůrku. Chobotnice docela šla, do šneků bych zas nešla já, možná bych si dala lososa. Třeba mi ho naservíruje zase ten okatý, vysoký číšník. Možná se před obědem ještě vykoupu v moři a nechám se hýčkat sluníčkem. Ze snění mě vytrhne velmi známý hlas. Mamííííí,  Tomášek je vzhůru. Odmítám se vzbudit a soustředěným pohledem koukám na širé moře. Mamííííí,  Tomášek je vzhůru a je pokakaný. Otvírám oči a uvědomuji si, že spím na posteli a širé moře se změnilo v panelákovou zástavbu. Mamííííí, Tomášek je vzhůru, pokakal se a vysvlíká si plínu. To mě probralo okamžitě.

Běžně se mi stává, že usínám vedle dětí při hraní. V autobuse přejíždím výstupní zastávku a v noci pro změnu nespím, protože nechce spát ani nás svišť. Evidentně je to reakce těla na věčné napětí a stres. Kdybych občas nevypla, evidentně bych se časem zbláznila. Teď je ale čas vyrazit na procházku. Čerstvý vzduch mě konečně probere a pročistí hlavu. Tady mi mikrospánek nehrozí.

Zdraví Iva K. 

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

___________________

Tak pozor i na tom čerstvém vzduchu, mikrospánek se může skrývat také ve vůni jehličí nebo kytiček na louce. Ale věřím, že děti by Vás opět probraly :)
Děkuji za milý příspěvek a přeji další krásné snění (děti dejte tchýni))
Saša

DENNÍ SOUTĚŽ

A máme tu další odhalení fotografií z dnešní souteže. Teď už určitě poznáte. Ale pro jistotu si počkejte ještě na závěrečné odhalení a neunáhlujte se v odpovědi (zejména u té třetí fotografie!)

Výřez fotografie číslo 1.

dvadva

Výřez fotografie číslo 2.

dvadva...

Výřez fotografie číslo 3.

tridva..

Až si budete zcela jisté, napište názvy vysněných míst (včetně země) v řadě za sebou do odpovědního boxu.

Odpovědní box KLIKNI

Správné odpovědi se dozvíte ve čtvrtek 2. 8. v dopoledních novinkách.

_______________________________________________________________________________________

Téma dnešního dne 1. srpna: Mikrospánek

Mikrospánkem se dá nazvat i náš stav nevědomí, nevnímání, „hledění do blba“.

  • Měly jste tento stav někdy?
  • A kdy a kde nejčastěji?
  • Zažila jste vy sama nebo někdo z blízkého okolí i mikrospánek za volantem?
  • Napište, i když tyto stavy nemáte, jak to děláte, že jste svěží, bdělé a odpočaté?
  • V čem je podle vás mikrospánek nejnebezpečnější a nejzákeřnější?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek, knihu od nakladatelství ARGO Něžnost (psali jsme o ní zde) a krém na ruce od AVONU.

darek

Reklama