Vztahy

Iva je turistka, Milan je cyklista

Pokud se dva zamilovaní lidé shodnou nejen v lásce, ale mají i společné zájmy a koníčky, je na šťastný a trvalý vztah zaděláno. Jenže láska je slepá a to, co jsme dříve neviděli, nebo nepřikládali tomu velkou pozornost, nám najednou začíná vadit. Včetně zmíněných zálib a koníčků.

kolo

Milan je vášnivým cyklistou. Na kole snad uměl jezdit dřív, než se naučil chodit.
Když se seznámil s Ivou, i na rande přijel většinou na kole. Iva přišla pěšky. Vozil ji pak „na štangli“ a bylo jim spolu hezky.

Přečtěte si také:

Po pár měsících se dohodli, že spolu budou žít. Našli si pěkný, útulný podnájem, ale ne moc velký. Prostě takovou garsonku pro začátek.
Jenže už po nastěhování polovinu garsonky zabralo Milanovo kolo a veškerá cyklistická výbava.
„Jen ho nechej, ať si jezdí. Hlavně mu nic nezakazuj,“ radily Ivě zkušenější kamarádky.
Iva se smířila s tím, že se bude dělit o Milanovu lásku ještě s kolem, ale nijak jí to nevadilo. Byla zamilovaná až po uši a kolo zpočátku také většinu času stálo tam, kam ho Milan po nastěhování postavil. Raději byl se svou láskou v posteli.

Ale ani mladý člověk nemůže celý život strávit v posteli, zejména když za oknem svítí sluníčko a venku je tak hezky.
„No nic,“ rozhodl Milan jedno sobotní dopoledne: „jedu se projet. Nechceš jet taky?“
„A na čem? Na té mojí rachotině, kterou mám u našich?“ reagovala Iva.
Ale z lásky k Milanovi si pro ni nedaleko k rodičům přece jen zajela a s Milanem se jeli projet. On na výstavní závodce, ona na starém kole, snad ještě ze základky.

Po pár kilometrech to však Ivu přestalo bavit, bolel ji zadek, tak tak, že do ní nevrazila auta na silnici. A i když jel Milan pomalu, přemluvila ho, ať jedou zpátky.
„Milane, já radši chodím pěšky, vždyť víš, že už jako malá jsem chodila do turistického oddílu. Baví mě to víc než šlapat na kole, a taky se bojím. Nechceš se se mnou příští víkend radši projít?“
A Milan šel. Kousek jeli autobusem a pak šli vyznačenou turistickou stezkou na rozhlednu. Po pár kilometrech ho ale už tlačily boty, nebavilo ho to a Ivu požádal, ať už jdou zpátky. Nebo spíš jedou. Na první nejbližší zastávce jeli zase autobusem. A celou cestu nemluvili.

Milan však už brzy tichou domácnost rozvířil. A to opravdu hodně hlasitě. Nahoru do 2. patra bez výtahu táhl po schodech do garsonky další závodní kolo. Sehnal ho „za babku“ od kamaráda a myslel, že tím udělá Ivě radost.
„Aby tě nebolela prdýlka,“ žertoval ve dveřích.
„Ty ses zbláznil! Řekla jsem ti, že na kole jezdit nebudu, bojím se, nebaví mě to. A kam ho tady v tom krcálku chceš postavit?“

Závěrem

To je tak, když si dva lidé, zaslepení láskou, nevšímají krom krásných očí i toho, co toho druhého baví.  
Možná se to stmelí při narození dětí. Jenže to by chtělo větší byt a hlavně alespoň dvě děti. Jedno cyklistu a druhé turistu. :)

Máte s partnerem (manželem) od začátku společné zájmy?

Možnost%
Ano, máme32,8
Neměli jsme, partner (manžel) se přizpůsobil1
Neměli jsme, já jsem se přizpůsobila5
Každý máme doposud svoje odlišné zájmy25,3
Jeden druhému se střídavě přizpůsobujeme34
Ani jeden nemáme žádné zájmy2

   
08.04.2014 - Láska a vztahy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  My se také neshodneme v koníčcích a v životě mě nenapadlo nad tím přemýšlet jako nad důvodem pro rozvod. Sml80 Že bych začalaSml52 mimochodem, jemu chutná hořká čokoláda a mě bílá, tak doufám, že to soud udělá na první stání

  superkarma: 1 08.04.2014, 11:57:20
 2. avatar
  [5] SStream [*]

  Mého muže baví diametrálně odlišné věci než mě. No to je na rozvod teda asi Sml52

  superkarma: 0 08.04.2014, 10:32:33
 3. avatar
  [4] v.poho [*]

  Turistika a cyklistika jsou si hodně blízko a vlastně nevidím žádný problém, který by měl nastat. Krom toho, že v tomhle konkrétním páru má každý pocit, že jeho koníček je něco víc a ten druhý se mu musí přizpůsobit.

  Sama ráda jezdím na kole, ale když se o mě svého času zajímal cyklista, kterého uchvátilo, že v pohodě jedu na 100 km výlet a představoval si, jak spolu budeme bicyklovat a bicyklovat a bicyklovat a ...nic jiného, tak měl rychlý útrum. Mám i jiné zájmy a představa, že povinně každý víkend strávím na kole, pro mě teda zajímavá není.

  Tady jsou takoví oba.

  Takže buď mají společného i něco jiného než postel a naučí se spolu komunikovat a žít, anebo ať jde každý svou cestou a časem jim dojde, že trocha tolerance a přizpůsobení je potřeba v každém vztahu.

  superkarma: 0 08.04.2014, 09:31:45
 4. avatar
  [3] Pentlička [*]

  My jsme s mým ex měli naštěstí společné zájmy. Rádi jsme chodili na výlety do přírody, cestovali, občas nějakou tu kulturu, plavání. Na kole jsem neuměla, naučil mě to až on v 21 letech. Občas jsme na kole vyjeli, ale musel na mě vždycky dlouho čekat, jsem pomalá a bojím se. Ale proběhly i dvě cyklistické dovolené, takže jsem se i přizpůsobila, ale on taky - já ujedu maximálně 40 km, on by ujel klidně i dvakrát tolik.

  Partnerství, kde ti dva nemají společné zájmy, je pro mě o ničem. Nemusím být s partnerem 24 hodin denně, taky jsem ráda sama, jsem introvert, tak to potřebuju, ale s partnerem jen společně jíst a sexovat, to pro mě není žádný vztah. Ráda dělám pro mě zábavné věci s někým, koho to taky baví, abychom byli nejen spolu, ale měli si o čem povídat a měli společné zážitky.

  superkarma: 1 08.04.2014, 09:12:55
 5. [2] yavip [*]

  kdyz uz je to povinne vyplnit v ramci souteze, nemohla by tam byt aspon odpoved "Jiné" ? (nemam pritele, takze si timto neco vymyslim a kazim celou anketu ; )

  superkarma: 1 08.04.2014, 08:41:56
 6. [1] Draco [*]

  Bože to jsou hrozné starosti, neměli by se radši rovnou rozejít když jsou mezi nimi tak nepřekonatelné rozdíly? Sml57Sml52 Není přece nutné (ani normální) být spolu 24 hodin a dělat všechno společně, tak by si spíš velice brzy lezli na nervy.Ať si najdou parťáka pro tyto aktivity mezi kamarády a spolu dělají to co baví je oba (i kdyby to byla jen ta postel Sml57). My s přítelem si občas na kolo vyjedem, pokochat se přírodou, přestože ani jeden z nás není nějaký šílenec do tohoto sportu. Na procházky chodím se psy  nebo s kamarádkou. S přítelem zase v létě bereme člun a jezdíme na přehradu... Je tolik věcí co může člověk podniknout a není nutné, aby všude tahal drahou polovičku.

  superkarma: 1 08.04.2014, 06:24:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme