Bulvár

Iva Bittová v roli Elvíry ve Stavovském divadle


Dlouho očekávaná premiéra mezinárodního projektu Don Juan in Prague proběhne již za pár dní.  Mozartova opera Don Giovanni v nejsoučasnějším pojetí bude představena ve světové premiéře 22. října, která proběhne v rámci festivalu Struny podzimu ve Stavovském divadle.
V inscenaci není tentokrát pozornost upřena na titulní postavu, ale na Donnu Elvíru, jejíž role byla svěřena výjimečné dámě tuzemské hudební scény – zpěvačce, houslistce a herečce Ivě Bittové. Úprava a režie Davida Chamberse, divadelního režiséra a producenta, plně zachovává Mozartovu partituru i Da Ponteho libreto a zároveň používá počítačově generovanou hudbu. Netradiční moderní pojetí vysvětluje David Chambers slovy: „Mozart byl ve své době tím, čím jsou dnes rockové hvězdy. Chceme proto divákům nabídnout soudobou vizi největší opery, jaká kdy byla napsána.

 


Don Giovanni patří k mým nejoblíbenějším operám. A s Ivou Bittovou v roli emotivní Elvíry to bude určitě nevšední zážitek. Já bych to chtěla vidět - a vy?
 

 
 

   
18.10.2006 - Kultura - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] gerda [*]

  určitě bych to chtěla vidět, abych měla srovnání s klasikou. Jen se obávám, aby té současnosti nebylo až moc - viz jak dopadl Dalibor

  superkarma: 0 18.10.2006, 12:18:15
 2. avatar
  [1] Aja [*]

  Iva je úžasná! Pamatuju ji už z Provázku i její cestu muzikou i životem

  superkarma: 0 18.10.2006, 11:00:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme